tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroyoko    29

Najpierw skupilbym sie na azocie, ktory powinien juz "czekac" w glebie na rosliny, a dopiero potem rozmyslalbym nad jakimis wynalazkami.. Ale to tylko takie moje spostrzezenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czym najlepiej jechać na skracanie z wiosny? Z jesieni został mi litr Toprex-u to byłoby na 2 ha, a mam 3,5 ha do pryskania. Czy dokupić Caryxa i pomieszać 0,5l+0,25toprexu?

Zależy mi najbardziej na efekcie skracania.

Jak mieszać Caryx to z tebukonazolem. Z Toprexem nie ma sensu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Koledzy mam problem z rzepakiem niby rośnie doborze nawet bardzo dobrze korzen i liście normalny Ale jak go przekroje szok
Koledzy mam problem z rzepakiem niby rośnie doborze nawet bardzo dobrze korzen i liście normalny Ale jak go przekroje szok
Koledzy mam problem z rzepakiem niby rośnie doborze nawet bardzo dobrze korzen i liście normalny Ale jak go przekroje szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Panowie moje pytanie jest nastepujace: wypadl mi rzepak ozimy jesienia na jednym kawalku poszedl navigator z metazanexem na drugim devrinol z metezanexem i na jednoliscienne supero. Planuje to przesiac rzepakiem jarym i zmierzajac do sedna sprawy potrzebna jest orka czy wystarczy talerzowka nie zaszkodza substancje z oprysku wschodzacemu rzepakowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

A czy ktoś już jakieś kontrakty pisze ???????????

W mojej okolicy atakują mnie bym podpisał po 1620netto z odbiorem ale wezme na wstrzymanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że cena powinna być lepsza niż w ubiegłym roku. Prognozy mówią o znacznym spadku produkcji na świecie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Jakiś bor stosowałeś jesienią?

Stosowałem 3 razy bor i 2 razy skracałem dodatkowo był dany obornik pod rzepak a tu widać niedobory boru dlaczego ? jeszcze te przebarwienia czy to mogą być przemarznięcia ? Skoro rośliny nie wypadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Ja obstawiałbym przemarznięcia,gdy pod koniec lutego siałem saletrosan rośliny były zielone ale w tym tygodniu gdy poszedłem na pole to dużo było takich jak u Ciebie niby przemarzmiętych i lekko wychodzących z ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś już jakieś kontrakty pisze ???????????

Pytałem u goscia u którego w tamtym roku sprzedawalem rzepaku to obecnie 1460 plus vat,a był 1620 i sam nie wie dlaczego spadł... Ale mówi ze nikt nic nie podpisuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konario    1

Panowie moje pytanie jest nastepujace: wypadl mi rzepak ozimy jesienia na jednym kawalku poszedl navigator z metazanexem na drugim devrinol z metezanexem i na jednoliscienne supero. Planuje to przesiac rzepakiem jarym i zmierzajac do sedna sprawy potrzebna jest orka czy wystarczy talerzowka nie zaszkodza substancje z oprysku wschodzacemu rzepakowi?

Ja swoją plantacje zaorałem do pszenicy, bo niby tak każą w etykiecie, ale przy rzepaku jarym myślę że talerzówka wystarczy ;) dla pewności weź sobie próbkę tej ziemi do pojemnika i wsiej kilka nasion rzepaku i zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Pierwsze odzywki poszły

A jakie u ciebie temperatury nocne, przymrozki w przypadku odżywek nie wpływają negatywnie na działanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

U mnie przymrozek był tylko z wtorku na środę tej nocy.Ogólnie to temperatury dodatnie 5-10C w dzień i 2-3 w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

A ja zaszalałem i dałem dziś już drugą dawkę azotu i to już koniec z azotem chyba że dolistnie ! Myślę że zimy już nie będzie to niech ma co zjeść bo zaczyna rosnąć na całego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Pierwsze odzywki poszły

 

Co zastosowałeś??

 

Ja na 2 działkach muszę czekać aż liście się pojawią bo sarny zjadły wszystko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

a propos saren, jakiej zniżki plonu należy się spodziewać przez te ich objadanie, teraz zauważyłem że france zaczynają kosić te świeże odrosty. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

No albo i tak.. U mnie Scherlock na jednym kawalku 2,7 ha jakos ciezko sie zbiera po zimie.. Korzen zdrowy, stozek nie przemarzniety, a jakiś taki "nijaki". Mendelson zupelnie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj