tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
m_i_c_h_a_l    3

Po jakim czasie sypnąc drugą dawke na rzepak??

1 dawka była sypana 27 lutego.

 

Z uwagi na brak doświadczenia ( 1 rok mam rzepak) podłączam się pod pytanie Kondzio55.

 

8 marca dałem po 400 kg Saletrosanu 26 na ha.

Teraz mając nadzieję, że rzepak ruszy zachodzę w głowę kiedy należy podać drugą dawkę nawozu, w jakij ilości i jaki nawóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ostatnia dawka azotu 3-4 tygodnie przed początkiem kwitnienia.W moim rejonie nawożenie azotem do końca marca jeśli jest normalna wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Z uwagi na brak doświadczenia ( 1 rok mam rzepak) podłączam się pod pytanie Kondzio55.

 

8 marca dałem po 400 kg Saletrosanu 26 na ha.

Teraz mając nadzieję, że rzepak ruszy zachodzę w głowę kiedy należy podać drugą dawkę nawozu, w jakij ilości i jaki nawóz?

 

Druga dawka N na 3-4 tygodnie przed spodziewanym kwitnieniem dawka w zależności od spodziewanego plonu,wiadomo kl gleby przedplon i inne.Jak w miare stanowisko proponuje ok 200 N w czystym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Albo wynająć usługę ,a wtedy 0,4 i 120g

Mam 15 m sciezki . 30 m opryskiwacza nie znajdę , a pruć przez łan to barbarzyństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

są samobieżne opryskiwacze na usługi z takim metrażem nawet na Twoim rejonie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, no co Wy ? Kiedyś ciapkiem sie pryskalo na opadanie platkow opryskiwaczem 12m i nic zlego sie nie dzialo.. Blacha z przodu, plandeka po ciagnikiem i opryskiwaczem, ziomek na dachu z halogenem bo na kabinie bylo za nisko i rura po zmroku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

akurat u siebie w gospodarstwie pryskałem ciapkiem z 14 m opryskiwaczem i masseyem 3065 z opryskiwaczem ciąganym. Przy zbiorze nawet jakby nie było wiadomo gdzie było którym pryskane to gołym okiem była widoczna różnica. Ścieżka mniej połozona i wytłuczona, szybciej dojrzała a rośliny były zdecydowanie lepiej pokryte. Przy ciaganym belka wysoko do góry, ciecz spadała na rośliny, przy zawieszanym lance ledwo nad łanem....


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

są samobieżne opryskiwacze na usługi z takim metrażem nawet na Twoim rejonie

A jak u nich z rozstawem kół. Bo ja u siebie pryskam 3p na 9,5" . Jeśli ma iść poza moim śladem ,to to samo jak nowym torem

piotr , pamiętam jak u mnie na wsi PGR ebał bobik mgławikiem extra , to waliło na całej wsi . Zresztą nie przejmowali się wtedy tak bardzo to może i enelofosa albo zolone dali . To były ukatrupiacze.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

@thug W tym roku początek kwitnienia, bardzo ładnie poszło, rzepak stał w ścieżkach, dochodził bez desykacji 8%.

Wcześniej zabiegi na ten tzw opadający płatek były robione i raczej do tego nie wrócimy, chyba że coś trzymającego krócej. 

Pictor 0.5 

POczątek kwietnia to pierwszy zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

oczywiście że będzie szedł poza ślad 3p  ale szkody praktycznie zerowe

Piotr?


POczątek kwietnia to pierwszy zabieg

 

drugi zabieg


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środki oparte na strobilurynie na początku kwitnienia, później dla mnie bez sensu.

Acanto normalna dawka 0.8 do 1l można obniżyć do 0.6 jeżeli jest to ciągłość zabiegów ochrony wtedy początek kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

miwigos u kogo pierwszy u tego pierwszy. 

 

A jak u nich z rozstawem kół. Bo ja u siebie pryskam 3p na 9,5" . Jeśli ma iść poza moim śladem ,to to samo jak nowym torem

piotr , pamiętam jak u mnie na wsi PGR ebał bobik mgławikiem extra , to waliło na całej wsi . Zresztą nie przejmowali się wtedy tak bardzo to może i enelofosa albo zolone dali . To były ukatrupiacze.

 

O co ogólnie chodzi? O szerokość czy wysokość zabiegu? 

Na ścieżkę 30m wjeżdza już konkret opryskiwacz który nie ma problemu z wysokością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Z wysokością nie , ale czy pokrywa moje ślady ? Bo 3p to coś kolo 140 cm i opona 9,5. Nie wiem jak to się ma do tych opryskiwaczy 30-metrowych .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

napewno jest wiecej niż 140 cm, zapewne więcej niz 2 m

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

ja w ubiegłym roku zrezygnowałem z zabiegu na płatka i plon był bardzo dobry, plantacja nie kwalifikowała się do zabiegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Co wy tam wyżej piszecie ? jedni początek KWIETNIA i inni KWITNIENIA chyba ktoś się nie zrozumiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w tym roku początek kwietnia to może pierwsze ciepłe dni będą

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

Tydzień temu rozsiałem 1 dawke azotu na rzepak . I teraz  kiedy rozsiać drugą czy po dwóch tygodniach od pierwszej czy czekać jeszcze aż zrobi się cieplej . Zawsze siałem 2 tygodnie po ale teraz się wacham .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Pierwszą dawkę azotu posiałem druga w połowie i teraz myślę po co to wszystko jak rzepak wygląda coraz gorzej tzn. obsada spada wypadają kolejne rośliny, martwię się że co bym nie zrobił to byłoby źle. Podzielcie się waszymi odczuciami czy kontynuować program nawozowy czy odpuścić ? Uprawa warmińsko mazurskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj