tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ogar118    65

witam. czy stosował ktoś z was preparat ROOTER na jesień ?? i co myślicie o tym preparacie ?? zastanawiam sie czy nie zasilić rzepaku i zboża tym nawozem odżywką ponieważ mam bardzo słabo rozkrzewione zboża a 150 kg saletry już poszło w wielkopolsce idzie siać bez problemu nawozy.

Jak dla mnie bio stymulatory to jest pic na wodę, lepiej te pieniądze zainwestować w nawożenie lub ochronę. Co do dokrzewiania zbóż (chyba mówimy o pszenicy) to kolega loskot o tym pisał dość mądrze. Jak chcesz dokrzewić to moim zdaniem dawka 150 saletry jest zbyt niska 250 była  by bardziej odpowiednia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z saletrą  bardziej chodzi o termin niż dużą ilość


pomyśl nad ccc  jezlei rzeczywiście ta pszenica wymaga dokrzewienia

ja powiem że stosuję czasami jako dodatek fertiactyl starter


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Koledzy jakie macie doświadczenia co do skuteczności substancji zawartych w fungicydach stosowanych na płatka w rzepaku.Pytam bo to mój pierwszy rzepak i brak jeszcze doświadczenia

 

Środki oparte na strobilurynie na początku kwitnienia, później dla mnie bez sensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki losktos pictor ogólnie polecany więc pewnie dobry mam jeszcze zaftre wolną a doczytałem że lepiej ją zmieszać z tebu 0.7 tylko myślę że wtedy zawtry raczej 0.5 a nie jak pisali 0.4.
A co myślicie o Matador w dawce 1.75 czy to tylko kryptoreklama osadowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Matador ,yamato, moderator  bardziej traktowalbym jako dodatek do czegoś np 1 l matador +acanto 0.6 l

stosowanie solo tiofanatu i tetrakonazolu okrojone a cenowo wcale super nie jest


Środki oparte na strobilurynie na początku kwitnienia, później dla mnie bez sensu. 

 

Tomek początek kwitnienia to trochę przesada ,ale napewno przed opadaniem płatków


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A co by tu dać na pąk , lub początek kwitnienia , zamiast na płatka .

Problem mam w niektórych latach z lancami , a jakoś nie uśmiecha mi się przerabiac opryskiwacza .

Istnieje taka  sprawdzona przez kogoś opcja , oczywiście tania i nie wykluczjąca dobrej  ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@thug W tym roku początek kwitnienia, bardzo ładnie poszło, rzepak stał w ścieżkach, dochodził bez desykacji 8%.

Wcześniej zabiegi na ten tzw opadający płatek były robione i raczej do tego nie wrócimy, chyba że coś trzymającego krócej. 

Pictor 0.5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tania i dobra heh

napewno coś opartego na strobilurynie plus do tego triazol

albo sdhi plus triazol np propulse

ale nigdy aż tak wcześnie nie robiłem

a pytanie jak chciałbyś zwlaczyć podobnika i pryszczarka ?


@thug W tym roku początek kwitnienia, bardzo ładnie poszło, rzepak stał w ścieżkach, dochodził bez desykacji 8%.

Wcześniej zabiegi na ten tzw opadający płatek były robione i raczej do tego nie wrócimy, chyba że coś trzymającego krócej. 

Pictor 0.5 

 

 mieszałeś od razu insektycydy ? czy jechałeś jeszcze raz?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Do tej pory Mospilan UsA sprawdzal się idalnie. 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no tak ale jak chcesz to zrobić dość wcześnie pytanie czy utrzyma , a łuszczynowce potrafią rozwalić całą naszą pracę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@thug Poszedł właśnie Mospilan 150g bodajże. Łuszczyny oglądałem bo u kumpla był nalot ostry, także monitorowane było.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Tyle że te lance , plandeka , zwalony łan . Wku..wia mnie to strasznie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no to scoffer  masz podpowiedź zrób tak jak Tomek Mospialna 150 g i pictor 0.5 na początku kwitnienia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Ja to zauważyłem ze liczba szkodników , maleje wraz ze zwiększonym areałem rzepaku po sąsiedzku .

Nie daj Bóg być samemu , czego właśnie przykładem jest jary , który najczęściej sam opiera się robactwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Tak wiem 120 g jest zalecana. 

Ogólnie import, także rzucone 30 g więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Na łuszczynowce standardowo i walka z słodyszkiem jak jest, chodz tutaj jestem bardziej przekonany do Avaunt'a. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konario    1

dla mnie regulacja zawsze była drugorzędną sprawą. Najważniejsza jest ochrona fungicydowa. Dużo roslin wypadło tak wiec ograniczenie niech tylko 5 % strat będzie miało znaczenie. A co do samej regulacji, na pewno sie przyda. Dużo jest plantacji nierównych, ograniczenie dominacji pędu głównego i pobudzenie pędów bocznych na pewno będzie miało pozytywne skutki. Z tym że raczej wybierałbym środki mniej agresywnie działajace, ze wzgledu na różnice w rozwoju poszczególnych roślin.

 

Na jesień dałem Toprex i się sprawdził. Co teraz byś poradził na regulację? Dokupić Toprexu (trochę zostało bo daliśmy trochę mniej) czy dać coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

może być toprex. Osobiście na wiosne zawsze dawałem toprex. Tylko nie opóźniaj zabiegu, im później tym efekt regulacyjny słabszy

 

losktos ile tego acanto i ile tebu

oba środki po 0,5-0,7, wedle uznania


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Tyle że te lance , plandeka , zwalony łan . Wku..wia mnie to strasznie . 

Albo wynająć usługę ,a wtedy 0,4 i 120g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj