tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

warchest    253

u mnie jak sie wyciagnie rzepak co niektory lekko wychodzi i korzen jest zgnity ale nic nie widac zeby odpuszczalo czyli juz koniec rzepaku tak ? trzeba bedzie przesiac ? i teraz takie pytanie jak rzepak dostal duzo nawozow bo po ponad 150 kg soli i fosforanu to jakby teraz sial pszenice jara to nie trzeba dawac nawozow pod korzen ?

a jak rzepak byl pryskany na jesieni tylko od samosiewow trzeba przeorywac ziemie czy mozna zboze tak wsiac tylko talerzowka przetalerzowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

Tydzien temu dalem siarczan 200 kg reszte bede dawal w saletrze. Dac w dwoch dawkach po 200 kg czy w trzech? Celuje w 5 ton z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

remik jaka odmiane siales rzepaku ze ci przezimował ? i ile kg na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Przy rozlewaniu rsm jest ryzyko poparzenia rzepaku? Na co zwrócić uwage żeby nie poparzyc roslin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Tydzien temu dalem siarczan 200 kg reszte bede dawal w saletrze. Dac w dwoch dawkach po 200 kg czy w trzech? Celuje w 5 ton z ha

 

Ja dałbym w dwóch dawkach tą saletrę,a jeśli jestem na strzelnicy to celuje w 10.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W dwóch dawkach saletra jest spoko , jeśli celujesz w 5 ton to samą saletrą i siarką tego nie zrobisz , azotu powinno dostać około 230 kg w czystym składniku , do tego minimum średnia zawartość potasu i fosforu w glebie , odczyn gleby też jest bardzo ważny , mikroelementy , ochrona przed szkodnikami i chorobami , zależy jeszcze czy rzepak jest pierwszy raz na tym polu bo jeśli tak to 5 ton jest średnim kosztem możliwe do uzyskania , w zeszłym roku zasialiśmy artogę 1,35 kg na ha, a w paczce było 7,5 kg była tak rzadki ze gdyby nie samosiewy trzeba by go szukać po polu . plon pomimo suszy mnie zaskoczył , wniosek obsada rzepaku powyżej 35 sztuka na metr to za dużo , czym słabsza gleba i mniejsza obsada tym lepszy plon


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Z tą niską gestościa siewu to taka równia pochyła. Trzeba uważać by nieprzecholować , ja siałem w okolicy 2,1 kg /ha  i by było wszystko ok ale susza - wschody  słabe do tego teraz jeszcze zima wymroziła pewnie z 40 % i robi sie nie ciekawie z tą iloscia roslin na m2 .

Edytowano przez slav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

"Zapowiada sie kolejny rok rekordowych plonów rzepaku. Klęska urodzaju wydaje się być nieunikniona."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Czy pójdzie wogóle kiedyś rozsiać 1 dawke azotu na rzepak ? Chciałem siać w tym tygodniu ale nie uda mi się bo mokro i jeszcze teraz pada śnieg a rzepak czeka . Jak odbije się na plonie to opóznienie .Cały czas pod góre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Sypie, sypie.. ale śniegiem. Z azotem moze kolo 10-go marca, jak dobrze pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Czy pójdzie wogóle kiedyś rozsiać 1 dawke azotu na rzepak ? Chciałem siać w tym tygodniu ale nie uda mi się bo mokro i jeszcze teraz pada śnieg a rzepak czeka . Jak odbije się na plonie to opóznienie .Cały czas pod góre .

 

ty przynajmiej masz rzepak nie wyleciał ci a u nas wszystko prawdopodobnie pojdzie pod orke rzepak az szkoda gadac chyba wiecej tego dziadostwa nie bedzie sie siac to jak totolotek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Czy pójdzie wogóle kiedyś rozsiać 1 dawke azotu na rzepak ? Chciałem siać w tym tygodniu ale nie uda mi się bo mokro i jeszcze teraz pada śnieg a rzepak czeka . Jak odbije się na plonie to opóznienie .Cały czas pod góre .

 

Panie co robiłeś we czwartek i sobotę jak były przymrozki? Była możliwość wjazdu na pole. Ja w środę rozsiewałem po jęczmieniu po południu na bardzo lekkiej glebie zaś we czwartek i sobotę pozostałe zboża i rzepak. W piątek nie było przymrozku, padał lekki deszcz (straszyło)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no tak rozsialiscie nawozy a teraz snieg poszed lto chyba nie dobrze teraz jak sie rozpuszcza to pojda z sniegiem tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

no tak rozsialiscie nawozy a teraz snieg poszed lto chyba nie dobrze teraz jak sie rozpuszcza to pojda z sniegiem tak ?

tak spłynie do rowu:D:D w sobote sialem z przymrozkiem saletrosan po rzepaku i pszenicy , i mimo tego sniegu zrobiłbym tak jeszcze raz

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

A jak posiewie nawozu spadnie 30 litrów deszczu ,nieraz w ciągu 2-3 godzin to jakoś nikt się nie martwi ,to dlaczego 10 cm śniegu ma zaszkodzić ,ziemia nie jest zamarznięta śnieg systematycznie się roztapia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

no tak rozsialiscie nawozy a teraz snieg poszed lto chyba nie dobrze teraz jak sie rozpuszcza to pojda z sniegiem tak ?

nie widze żadnych negatywnych skutków tego śniegu. Ziemia już nie jest zamarznieta, rosliny ruszyły

Nawozy się dobrze rozpuszczą, forma amonowa wniknie do gleby przez co strat z racji ulatniania N będzie znacznie mniej, N azotanowy rośliny pobiorą. Tak więc nie ma co się przejmować


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

planuje rozsiać esta kizeryt i saletrę jakie dać dawki celuje w plon 5 ton ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

planuje rozsiać esta kizeryt i saletrę jakie dać dawki celuje w plon 5 ton ?

Na 5 ton to nawet nie musisz dawać tego kizerytu. Z bardzo niską zasobnościa wszystkich składników w glebie i ph nie całe 5 miałem w tym roku po nie całe 7 ton pszenicy także jak celujesz w 5 ton możesz sobie odpuścić kizeryt dolistnie dostarczysz troche Mg. Postaw sobie wyższy cel np 7 ton i wtedy dawaj ze 100 kg kizerytu i 200 kg saletry ( w zależności od rozkrzewienia.)

Ktoś siał saletrosan na mokre rośliny jeżeli nie ma przymrozku? Nie popali?

Co ma popalić? Saltrosan ma taką granulacje że jest to mało możliwe żeby się przykleił do liści. Po drugie jak siejesz na przymrozku to potem ze szronu robi się rosa i jakoś jeszcze nigdy ta rosa z przymrozku nie popaliła nikomu roślin. Po za tym RSM sie leje i nie pali a saletrosan ma popalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Na 5 ton to nawet nie musisz dawać tego kizerytu. Z bardzo niską zasobnościa wszystkich składników w glebie i ph nie całe 5 miałem w tym roku po nie całe 7 ton pszenicy także jak celujesz w 5 ton możesz sobie odpuścić kizeryt dolistnie dostarczysz troche Mg. Postaw sobie wyższy cel np 7 ton i wtedy dawaj ze 100 kg kizerytu i 200 kg saletry ( w zależności od rozkrzewienia.)

Co ma popalić? Saltrosan ma taką granulacje że jest to mało możliwe żeby się przykleił do liści. Po drugie jak siejesz na przymrozku to potem ze szronu robi się rosa i jakoś jeszcze nigdy ta rosa z przymrozku nie popaliła nikomu roślin. Po za tym RSM sie leje i nie pali a saletrosan ma popalić?

knoro przemyśl co piszesz. Nawet jak bedziesz się  próbowal wykręcić że chodzi Ci  o pszenicę to nie i tak nie ten temat. 5 ton rzepaku a nawet niech bedzie że pszenicy 7 ton  i tylko 100kg kizerytu i 200 saletry. Mistrzu też tak chcę 

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

planuje rozsiać esta kizeryt i saletrę jakie dać dawki celuje w plon 5 ton ?

 

 

Ja podałem 210 kg/ha kizerytu, z tym że co roku regularnie od 3 lat stosuje pod wszystkie uprawy, jak nie dajesz pod inne rośliny to przydałoby się trochę siarki z innego nawozu,

 

200 N starczy jak na oborniku w innym przypadku zwiększyć można do 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Na 5 ton to nawet nie musisz dawać tego kizerytu. Z bardzo niską zasobnościa wszystkich składników w glebie i ph nie całe 5 miałem w tym roku po nie całe 7 ton pszenicy także jak celujesz w 5 ton możesz sobie odpuścić kizeryt dolistnie dostarczysz troche Mg. Postaw sobie wyższy cel np 7 ton i wtedy dawaj ze 100 kg kizerytu i 200 kg saletry ( w zależności od rozkrzewienia.)

Co ma popalić? Saltrosan ma taką granulacje że jest to mało możliwe żeby się przykleił do liści. Po drugie jak siejesz na przymrozku to potem ze szronu robi się rosa i jakoś jeszcze nigdy ta rosa z przymrozku nie popaliła nikomu roślin. Po za tym RSM sie leje i nie pali a saletrosan ma popalić?

 

nie wiedziałem, że rzepak się krzewi


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj