tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fezoi    170

Sieje Ktoś jeszcze polskie odmiany populacyjne ? Np.HR Strzelce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

W poprzednim sezonie miałem część obsianą Starterem z HR Strzelce. Odmiana całkiem dobra, jednostka chyba koło 4 stów, a ziarna koło 12 kg chyba było, więc wychodziła bardzo tanio. Sypał podobnie jak Californium. To odmiana bardzo wczesna.

Edytowano przez tomektroszynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pełno włośników na korzeniach w rzepaku nie ma co trzeba ruszać  z azotem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Witam, jeden z przedstawicieli firmy X był na szkoleniu i dostał wytyczne ws nawożenia rzepaku w pierwszej dawce wg niego ze względu na to że zima jest sucha to proponują zastosować saletrę amonową na pierwszego strzała, a później saletrosan po tygodniu, pierwsza myśl mi przyszła do głowy, a co po tygodniu będzie większa wilgotność? Ja planuje 300kg saletrosanu i myślę że dawka zawarta azotu w nim chyba nie jest aż tak uboga na pierwszego strzała, co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

rzepak wygląda marnie przynajmniej u mnie i saletra będzie njalepszą opcją zaraz po rsm na 1 dawke- na drugi strzał saletrosan jak najbardziej. dzisiaj byłem na polu i zonk- glizdy w korzeniach !! jużna jesieni w fazie siewki zrobiły swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Ja tez powoli szykowałem sie  do nawozu ale chyba zaczne lemiesze klepać. panowie częśc rzepaku ładna korzeń gruby głeboki z licznymi rozgałęzieniami a drugie  pół pola leci. rzepak lekko wychodzi z  ziemi końce  korzeni pognite naa bocznych korzeniach pojawiają sie jakieś bullwy ale  nie  swszedzie. liście usychaja. Ogólnie  myślałem ze to przez zwierzyne ze  łiście obgryzła. czy to może  być kiła czy coś innego ?może  coś mieliście  podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

może być kiła

może być chowacz galasówek ale raczej nie ta pora

może być śmietka ale to raczej wżery


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

kolego thug

Nad jakim nawozem azotowym się zastanawiasz, żeby go teraz rozsiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na start właśnie saletra w tym roku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Dodaj siarkę już teraz.

Początkiem marca kizeryt, żeby magnezu dostarczyć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Ja tez powoli szykowałem sie do nawozu ale chyba zaczne lemiesze klepać. panowie częśc rzepaku ładna korzeń gruby głeboki z licznymi rozgałęzieniami a drugie pół pola leci. rzepak lekko wychodzi z ziemi końce korzeni pognite naa bocznych korzeniach pojawiają sie jakieś bullwy ale nie swszedzie. liście usychaja. Ogólnie myślałem ze to przez zwierzyne ze łiście obgryzła. czy to może być kiła czy coś innego ?może coś mieliście podobnego?

Mam to samo,te rosliny które miały obgryzione liscie przemarzły,własnie zaczyna gnić. Ale ogólnie korzenie przemarzły prawie we wszystkich roslinach które nie były zbyt wyrosniete tzn. 6 lisci wielkosci łyzeczki czyli 70% roslin.Miałem sypac sól i siarke ale sam juz nie wiem co robić. Przez całą zime byly tylko trzy noce po -25 a tyle bałaganu narobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

przecież satetrosan też jest w formie amonowej w 19% więc czemu nie, gorzej polifoska 21


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

kolego mikipost

Jak korzeń zgnity i nie ma jakichkolwiek przyrostów to szykuj materiał siewny.

-25 stopni to szlak go pewnie trafił.

A jeśli nawet zostawisz go to na 0,5 t z hektara nie ma co więcej liczyć.

 

Szykuj się na przesiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Wszystkie dzialki byly pryskane 0.3 nawigator+1.2 metaznex. Czy po przeoraniu moge na tym polu posiac groch,bobik,soczewice czy lepiej nie ryzykowac i posiac jeczmien bądz pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

mam pytanie pierwszy rok mam rzepak i nie za bardzo wygląda . czy można go przesiac rzepikiem wiosennym . i jeśli tak to czy na skupie się nie gapna . chociaż wiosenny jest chyba sporo droższy wiecie dlaczego ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

kolego mikipost

Jak korzeń zgnity i nie ma jakichkolwiek przyrostów to szykuj materiał siewny.

-25 stopni to szlak go pewnie trafił.

A jeśli nawet zostawisz go to na 0,5 t z hektara nie ma co więcej liczyć.

 

Szykuj się na przesiew.

 

NO ok -25 to rozumiem.ale u nas  nad  morzem to kilka dni max do -15 i to przy śniegu. a pół pola ok a pół jak by ręką odcioł czyli to raczej kiła lub choróbsko. wyrwałem kilka szttuk i dałem do znawców zobace  co powiedza. ale  na  moje  oko i tak trzeba szykować jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

na start właśnie saletra w tym roku

 

w jakiej dawce ? i czy na jesień był dodatkowy azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

a co jesli wymyje czesc nawozu ja sam mam dylemat i chyba jeszcze poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

jakie glizdy śmietka?

 

nie. najprawdopodobniej coś innego na korzeniach bulwy a w nich glisty . wyrosniety rzepak przetrwal ale mniejsze rośliny korzeń po jesiennym żerowaniu "zardzewiał" i przy wyciąganiu rośliny urywa się. fosfoorganiczne nie dały rade na jesieni było już za chłodno. a jest to kawałek po nieużytku drugi rok wiec tego ku.....stwa siedzi jeszcze w ziemi

Ja tez powoli szykowałem sie  do nawozu ale chyba zaczne lemiesze klepać. panowie częśc rzepaku ładna korzeń gruby głeboki z licznymi rozgałęzieniami a drugie  pół pola leci. rzepak lekko wychodzi z  ziemi końce  korzeni pognite naa bocznych korzeniach pojawiają sie jakieś bullwy ale  nie  swszedzie. liście usychaja. Ogólnie  myślałem ze to przez zwierzyne ze  łiście obgryzła. czy to może  być kiła czy coś innego ?może  coś mieliście  podobnego?

 

a sprawdzałeś te bulwy czy nie ma w nich białych glizd? bo u mnie są

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/jesienne-szkodniki-rzepaku,53008.html

a jak nieużytek to tam wszystko jest powinieneś

z 4 liitry fosfoorganika przed siewem i wymieszać


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/jesienne-szkodniki-rzepaku,53008.html

a jak nieużytek to tam wszystko jest powinieneś

z 4 liitry fosfoorganika przed siewem i wymieszać

 

witam. ponawiam pytanie o dawkę i azot jesienny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj