tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

thug    236

a u nas bardzo keipsko wschodzi rzepak siany 28 sierpnia do konca wrzesnia mozemy czekac a pozniej niewiem cholerny rzepak moze zbyt gleboko zasiany albo no niewiem u niektorych po sasiedzku wschodzi lepiej

u mnie to samo straszna bieda daję mu czas do końca września jak nie to agregat i pszenica pójdzie co robić tyle dobrego nie pryskany doglebówką


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas tez nie pryskany a to na jednym polu widze ze troche cos jest ile minimum rolsin miesznaca musi byc by go zostawic ? i to liczyc jak w polu bo sa miejsca ze jest a sa miejsca ze neima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

u mnie  już 17 dzień dzisiaj mija jak zasiany rzepak i dopiero widzę miejscami, że pojawiają się pierwsze roślinki na razie bardzo rzadko ale może siedzi pod wierzchem i na dniach wyskoczy i mi zrobi niespodzianke:D ogolnie masakra z rzepakiem, ziemia sucha nie ma skąd podsiąknąć, mają wrócić upały chyba go nie będzie a za zachodnimi granicami naszego kraju piękne rzepaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas tez nie pryskany a to na jednym polu widze ze troche cos jest ile minimum rolsin miesznaca musi byc by go zostawic ? i to liczyc jak w polu bo sa miejsca ze jest a sa miejsca ze neima

mieszańca to i 10 - 15 roślin starczy ale musi być to równomierna obsada na całym polu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

W tamtym roku dawałem 0,6l supero samosiewy zniszczyło.

 

naoewno 0,6l Supero wystarczy? ktoś potwierdzi informacje? w fazie liścieni można zaryzykować oprysk? bo pszenica mi buja zaraz się krzewić zacznie bo zgłebszych partii gleby wschodzi a rzepak biedny.

 


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tak w tamtym roku robiłem nie miałem czasu jechać dokupić środka. wyszło 0,6l/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

w tym roku rzepaki to tragedia u niektorych a u niektorych ladnie powschodzily szczegolnei u tych malych rolnikow ale moze dlatego ze sieja swoim rzepakeim i sieja gesto  a moze to im na lepsze teraz wyjdzie ? a czy wina siewu rzepaku moze tez byc ze byl siany w swierza orke i orka walowana ale walami takimi pierscieniowymi ale lekkie wwaly takei jak do c330 kiedys byly  i agregatem za gleboko zrobione i wtedy za gleboko poszedl rzepak i tego mozebyc skutek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Panowie rzepak siany ładnie powschodził. Ale jest problem z jakimś robactwem. W niektórych listkach są porobione dziurki, złożone jaja. Co to może być i jak się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    326

Rzepak siany 26 sierpnia i katastrofa, jedynie tam gdzie było siane w poprzek miejscami widać rzepak a reszta pola to pustynia, czekam do końca miesiąca i trzeba będzie pszenice siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego, może rzepak jary??? W tym roku ci co czekali deszczy w pow. Puławskim to zyskali ale im dalej na wschód od nas tym rzepaki słabsze. Ja jak kazdy liczę na długa i w miare WILGOTNĄ jesień. Ważne że w końcu rzepak ma troche tej  wilgoci i rusza w góre, bo z tego co koledzy piszą tu na panelu to nie wszedzie jest tak miło i rokujacą:( To chyba jeden z cięższych sezonów jaki ja pamiętam a obsiewam pola rzepakiem 17 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie rzepak siany ładnie powschodził. Ale jest problem z jakimś robactwem. W niektórych listkach są porobione dziurki, złożone jaja. Co to może być i jak się tego pozbyć?

 

Może to być pchełka rzepakowa, ciemny kolor o połowę mniejsza od słodyszka dosyć szybko się porusza, albo dziury może robić też gnatarz rzepakowiec ale to przypomina nie wielką ciemną gąsienice. Zwalczysz to pierwszym lepszym pyretroidem, niestety skutki wycofania zaprawy cruiser...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja pryskam Dursbanem bo perytoid może nie dać rady, a   dursban jest gazującym i tydzień trzyma i jeszcze dawka 0,8 a  nie 0,6 zalecana, dlatego żeby wszedł w małą roślinę i był w środku. Tak teraz zalecają  u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Po jakim czasie moge pryskac na samosiewy  pszenicy Leopardem po Sułatnie z Nawigatorem zastosowanym powschodowo?


oczywiście po Sultanie-pomyłka mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

można stosować Metazanex 500 1,5l/ha + Navigator 0,3l/ha + Supero 0,6-0,8l/ha? Mogę jechać tymi środkami wraz z Supero? Ile liści musi mieć rzepak abym mógł pryskać Metazanexem z Navigatorem a ile Superem bo jeden rzepak jest w fazie liścieni dopiero wschodzi z kolei drugi wykształca 2 parę liści właściwych.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dla supero od pierwszej pary liści, metazanex z navigatorem 3-4 liście

 

co lepsze caryx 1l na ha czy toprex 0,3l na ha ?

jako grzybówka toprex, jako regulator caryx


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj