tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

mat22889    48

wracając do tematu nawożenia :)

 

po pług poszedł obornik bydlęcy około 50t/h i 250kg 4/12/12 NPK

 

z obornika na jesien i tak pewnie nic nie pociągnie i teraz pytanie czy pogłównie na jesień mogę sypnąć sól potasową? i kizeryt(S+Mg) ?myślałem 50kg soli i 50kg kizerytu.

Na wiosnę sól pójdzie jakieś 150kg i 100kg kizerytu

ale teraz na jesień chciał bym sypnąć magnezu i siarki tylko nie wiem czy to ma senes? jak tak to kiedy? przed siewem nie sypałem bo nie wiedziałem czy w ogóle coś będzie z tego rzepaku teraz zapowiada się że nie będzie tak źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak masz potrzebę to daj, te nawozy nie wyparują jak dasz pogłównie. najlepiej dać przed deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

rzepak zasiany 24.08 do dnia dzisiejszego nie powschodził w 100%, co gorsza obsada nie kwalifikuje się do zostawienia uprawy (placowe wschody, zupełnie puste miejsca bez ani jednej rosliny rzepaku) dobrze by było żeby jeszcze powschodził ale czarno to widzę, deszcz przyszedł 6 dni temu.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jak deszcz popadał to niby czemu nie wzejdzie!!! ja siałem 27 i 28 jak miał wilgoci troszkę to na 5 dzień po siewie był, a reszta dopiero teraz wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Moim zdaniem też nie wzejdzie, ja część sialem jeszcze raz ale nie wiem co z tego będzie

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

moze i powschodzi a mieszancowego rzepaku iel musi byc na m kwadratowym zeby mogl zostac ? a jak nei to co po rzepaku trzeba siac pszenice ? jeszcze meisiac czasu ma jak nie powschodzi to pewno pszenice trzeba bedzie siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

To już nie wzejdzie

 

siałem ok. 42 kiełkujące nasiona/m2, wczoraj oglądałem i wschodzi ale strasznie niemrawo ale coś się zaczyna dziać na polu, może nie będzie źle oby te siewki się poprawnie rozwijały.

 


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

mi siany wcześniej (22.08) miejscami też nie chce wschodzić szczególnie na krańcach pola, na środku już 2 liście dosyć duże a na krańcach nie ma nic i nie ma chyba co czekać tylko pasuje dosiać?

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

nie przesadzajcie on wzejdzie no chyba, że jest zamulony przez deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

chyba że kiełek uschnął w trakcie przebijania się przez glebę lub nasiono przyjęło wodę i również uschło bo dla dalszych procesów zabrakło, tak się mogło stać tymbardziej na tych parcelach głębiej sianych. Ale bądźmy dobrej myśli.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

My posialismy 28 sierpnia (warminsko-mazurskie), juz teraz wypuszcza 2 lisc i rowno powschodzil. Dostal 330kg NPK 8-20-30/ha.

Dopiero od paru dni zaczelo padac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Ja zasialem 28 z 70% wze. Caly czas pojawiaja sie nowe roslinki. Balem sie o wschody i nie pryskalem' masa jest samosiewek pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

W województwie lubelskim po polach jeżdzi inspekcja i sprawdza czy rzepak nie jest zaprawiony  neonikoidami ,mają jakieś testy i przypuszczam że taka akcja jest robiona w całym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to chyba dobrze, że nie zaprawiłam nasion rzepaku choć stało się to przez niedopatrzenie, teraz zamierzam zastosować coś z tej grupy chemicznej, która wyżej wymieniono, ciekawe czy rośliny będą brać do badania bo mój ma 3-4 liście tam gdzie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

U mnie jest 20 -25 roślin, jak go prowadzić zeby jeszcze przyzwoity plon byl? Dostal przed siedem 30N, 85P, 180K. Nie będę przesiewal spróbuje wyciągnąć z tego co jest ile się da.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Mam wielki problem z samosiewami żyta i nie wiem co robić. Rzepak wschodzi bardzo nierówno lecz żyta jest od groma tam gdzie było polegnięte. Czym zwalczyć to żyto w wczesnej fazie rzepaku? Dziś był u mnie gościu od środków i radzi bym dał teraz 0,4 l/ha Targi i jeszcze później 0,5 l/ha. Jak myślicie nie zaszkodzi 0,4 l targi a może poradzicie co innego? Żyto na jesieni krzewi się bardzo wcześnie i boję się że mi zadusi rzepak który i tak nie jest za gęsty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Jak po deszczu nie wzejdzie w tydzień ,to nie ma na co liczyć ,jak mieszańca jest około 20 szt. na metrze to jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

W województwie lubelskim po polach jeżdzi inspekcja i sprawdza czy rzepak nie jest zaprawiony  neonikoidami ,mają jakieś testy i przypuszczam że taka akcja jest robiona w całym kraju

 

Gen jaka inspekcja? bo jest ich kilka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Widocznie nie mają co robić ;)

 

  A te zaprawy nenikoidowe , to chodzi o te wycofane kilka lat temu ? One są od chorób grzybowych ?

 

  Ja zasiałem wczoraj , w tym roku nie zaprawiałem - część miałem kwalfikowanego materiału a część swojego , w poprzednich latach rolnicy stosowali w zaprawianiu od robaka środek "penta" - stosowany do zwalczania np. much w oborach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Witam,rzepak zasiany dwa tygodnie temu a wschody mizerne gdzie niegdzie widać rzepak ,co robic czekac czy przesiewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj