tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

kuba9022    0

U nas przedwczoraj grad pokazał swoją siłę. Po dzisiejszym oglądaniu rzepaku u mnie widać że prawie na każdym rozgałęzieniu jest obtrącona łuszczyna, aż żal chodzić i oglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

U nas przedwczoraj grad pokazał swoją siłę. Po dzisiejszym oglądaniu rzepaku u mnie widać że prawie na każdym rozgałęzieniu jest obtrącona łuszczyna, aż żal chodzić i oglądać

 

Kuba konkretnie gdzie ten grad padał?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

centralna wlkp, powiat poznański zapowiadają się dobre plony, rzepak daje radę mimo suszy, mam chyba z 1,6 ,metra,  i z tego co widzę Toprex nic nie daje, 0,5l jesień, 0,5l wiosną)  nie ma róznicy w wysokości rzepaku, a kolejny przejazd obok był nieopryskany, zobaczymy jak poleci do zbiornika, ochrona grzybowa jest bardzo ważna ale ten regulator wzrostu to chyba trochę przereklamowany, i te pieniądze lepiej przeznaczyć na mocznik ;) ale zobaczymy w żniwa może bedzie leciało tona z ha więcej  :lol:  :D  ale sam się z tego śmieje ;)


a dlaczego wam łuszczyny obleciały? Ja widziałem w miejscu niedopryskanym na płatka, połowa łuszczyn jest zółta  ;) plus to że larwy jakieś były, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Może to wina Torpexu, albo odmiana mniej żywa bo u mnie po Caryxie na jesień było widać gołym okiem miejsce gdzie było nie dopryskane, znowu wiosenny zabieg regulatorem to nie tylko regulacja wzrostu ale także ochrona fungicydowa bo przecież każdy regulator wzrostu to równocześnie fungicyd  :),a jak ty to ująłeś ochrona grzybowa jest bardzo ważna ;)

Co do obitych łuszczyn to miałem tą samom sytucje w tamtym roku i ktoś radził żeby opryskać fungicydem żeby nie wdała się infekcja, niestety ile w tym prawdy to nie wiem, u mnie tam gdzie był obity nasiona nie wykształciły się  :( jak ktoś ma ubezpieczony rzepak to warto to zgłosić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Stosujecie magnez w granulkach w nawożeniu rzepaku? Jeśli tak to w jakich nawozach i kiedy?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U nas regulator stosujemy z tej wyższej półki tylko jesienią , wiosną tebu  a na kwiatek dobromir i mondatac ,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo33    1

Witam dzisiaj byłem na rzepaku, mam dwie odmiany jedna mieszańcowa druga liniowa ta pierwsza jest gesta i ma długie łuszczyny i drobniejsze nasiona, a liniówka jest rzadsza ale ma  grubsze łuszczyny.   Ciekawy jestem   to przez susze  która nas meczy  czy to zależy właśnie od odmiany. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no ciekawe czy mieszancowe beda tak dobrze sypaly jak sie mowi bo roznica w cenie nasion miedzy liniowka a mieszancem jest spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

różnice  między liniówką a mieszańcem  widać gołym okiem to i  plon  inny powinien  być  no i  raczej  pokryje  różnice  w  cenie  nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

porownania nie mam bo na tym polu tylko mieszancem jest zasiane a pierwszy raz w zyciu mieszaniec siany . a w kukurydzy niewiem dlaczego sasiad ma glejta lepszego niz unas kukurydza pionerowska a u nas nawozy poszlo sporo a u sasiada to obornik i gnojowica tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mieszńce przeważnie sypią lepiej, ale to nie reguła, często sypią tyle samo co liniówka. A po wyglądzie to tylko na dziewczyny możne podziwiać, a życie swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Dokładnie Tomek , mój sąsiad sieje od ładnych paru lat 20-30 hektarów liniowki Goya i ponizej 4,5 tony nie zszedł, a w tamty roku 5,2 mu wyszło.Jako ze on mi sieje rzepak to zazwyczaj ta odmiany tez mi obsiewa i ja sam ponizej 4,2tony nie zeszłym nigdy , według mnie najważniejsza rzeczą jest dac dobrze rzepakowi pod korzeń a nie jak niektórzy dają po 300-350kg jakiegoś Tarnogranu czy Amofoski zasieją mieszańca i liczą na 5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas gleba w kulturze dobrej byla i pod rzepak pod korzen poszlo 150 kg fosforanu amonu i soli potasowej 60 % to akurat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Dokładnie Tomek , mój sąsiad sieje od ładnych paru lat 20-30 hektarów liniowki Goya i ponizej 4,5 tony nie zszedł, a w tamty roku 5,2 mu wyszło.Jako ze on mi sieje rzepak to zazwyczaj ta odmiany tez mi obsiewa i ja sam ponizej 4,2tony nie zeszłym nigdy , według mnie najważniejsza rzeczą jest dac dobrze rzepakowi pod korzeń a nie jak niektórzy dają po 300-350kg jakiegoś Tarnogranu czy Amofoski zasieją mieszańca i liczą na 5 ton

 

Nie zgodzę się. Rzepak to taka roślinka która głównie opiera się o zasobność gleby podanie nawet 500 kg NPK z yary (podobno jedne z lepszych nawozów) niewiele pomoże jak w glebie będzie debet.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

No wiadomo ze w glebie musi byc składników , ale jak gospodarzysz na określonym areale to raczej dajesz te nawozy npk w innych uprawach jeżeli ktoś dba o pole takze o debatach nie ma mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Daleko u was panowie do małych żniw ?

 

  Może ktoś coś wie z jakimi cenami będą startować skupy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie jeczmień ozimy  za około 3 tygodnie może bedzie ,

 

Mam pytanie dotyczące desykacji , rzepak jest czysty tylko wiadomo w scieżkach pochylony , teraz nie wiem czy desykować czy nie , fakt jeszcze około 4 , 5 tyg


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Sprawę desykacji ja  widzę tak, mam wysoki, gruby hybrydowy rzepak, który muszę pokonac Bizonem więc bez desykacji sobie tego nie wyobrażam. Przy lepszym kombajnie albo rzepaku liniowym to nie jest konieczne. (Tak ja to widzę).

Edytowano przez margoo78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj