tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

luki85    0

Panowie pryskacie już na słodyszka? A jak tak to jakim środkiem? Mam visbiego i juz zaczyna kwitnąć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

luki85

 

wiesz co jak jesteś bogaty to pryskaj mimo tego że nie ma, u mnie w okolicy pryskali, ja mam pułapki i nie zaobserwowałem szkodników, wiedz nie pryskam, puki co odżywiam, obserwuj co się dzieje bo to wszystko zależy od nalotu 

u mnie rzepak pąki ma po pas, ale je tak wykręca na boki nie strzela równo tylko idzie w górę bokami, łodyga główna jest powykrzywiana jakby uginała się pod ciężarem pąka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

Owszem tak jest jak napisałeś.Rzepak do kwitnienia konsumuje 70 % azotu który kumuluje się w roślinia a  z niej nasiona czerpią pożywienie.Pozostała część azotu jest już w nieznacznym stopniu pobierana przez rzepak podczas kwitnienia.To miałem na uwadze pisząc że rzepak pobiera około 70 % azotu do momentu kwitnienia.Pozostałe 30% jest pobierane w fazie wytwarzania nasion

Ja stosuje 50N w rzepaku gdy jest na kolano, w sumie 230N w 3 dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Sąsiad spalił mi rzepak widać już efekty około 200 m kwadratowych , mam pytanie wie ktoś ile jest za to mandat z kwarantanny , nie liczac tego ze kiedy on pryskał wiatr był około 60 km /h


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Od tego jest ubezpieczenie pola każdy  rolnik je musi posiadać. Mandat w inspekcji z 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

takiego to ubić ja jechałem wieczorem bez wiatru, i graniczy mi rzepak z pszenżytem i jak leciałem na chwasty to też mi zawiało i kilka roślin zaraz porażona z miejsca, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie sąsiedzi tacy bezmyślni są co poradzić , albo pryskają w wiatr albo w deszcz


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Jaki jest próg szkodliwości słodyszka w rzepaku? Mam po około 2 szt na pąk, się zdarzają, jutro pryskam dursbanem on trochę dłużej działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

przy zwartym kwiatostanie 1 chrząszcz na roślinie

przy luźnym kwiatostanie 3-5 chrząszczy na roslinie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

U mnie zavzyna sie zolcic ,pąki zwarte,jrst kilka slodyszkow ma roslinie,musze prysksc.jak dlugo dziala Proteus? bo zakupilem.na jesieni i wpirwszym wiosennym zabiegu dalem tebukonazol,jakim teraz srodkiem prysnąc na grzyba i kiedy,inpacta nie ma,jamato dosc drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wczoraj opryskałem na słodyszka 10 dni spokoju to powinien juz pomału kwitnąć ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Skonczylem wczoraj o 18 pryskac na slodyszka o 21 przyszedl deszcz, zaszkodzi to cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

witam zauważyłem na plantacji rzepaku u mnie i na innych polach popękane wzdłuż łodygi jaka to moze byc przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Sorry za głupie pytanie ale 1 rok sieje rzepak.

Nastepnego dnia po opryskaniu na slodyszka nadal one sa moze troche mniej ale sa czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

no to masz odpowiedź czego siedzą dalej. Jedź kup cyperkila czy coś podobnego i pryskaj jeszcze raz i nigdy więcej nie kupuj mospilanu, no chyba że lubisz na darmo jeździć opryskiwaczem po polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Mam taki problem , a w zasadzie kilka pytań , pryskałem rzepak ostatnio jakies 2 tygodnie temu Zamirem grzybobójczym razem połączonym z Mospilanem, wten zauważyłem że rzepak stanął w miejscu ( nie rośnie ) , w miejscu zawracania opryskiwaczem strasznie pożółkł , dodam że wczesniej byl dawany RSM 32 % w dwoch dawkach i był normalny ciemno zielny rzepak, teraz nie mam pojecia Co sie w ogole z nim stało :/ dodam,że opryskiwacz był płukany , dodam że było sucho dopiero dzisiaj ładnie pada, ale to nie zmienia faktu że nadal nie wiem co się stało, dodam że w miejscu gdzie zrobiłem delikantego mijaka rzepak jest normalny i póścił w górę łodygę. Z góry dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

A jakie naslonecznienie i temperatura byla jak pryskales rsm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj