tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Pietras892    945

M.in. na lepsze wchłanianie oprysku. W czwartek zakończone nawożenie azotowe - 270 kg saletry na ha. Dzisiaj pójdzie siarczan, mocznik, kristalon, bor, toprex z tebu i dursban. U kolegi pokazał się chowacz galasówek...

 

Kolego a robiłeś już takiego mixa ,bo mam na swój rzepak podobny zestaw i zastanawiam się czy się nie zagotuje przy takiej kombinacji, dodam że planuje mocznik\siarczan 30/15 kg /ha zamiast kistalona dr green a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Trzeci rok tak mieszam i nie zauważyłem nic złego. Tylko, że teraz będę dodawał toprex. Kiedyś dawałem caryx, ale nie dostałem go w tym roku. Co do siarczanu to daję mikrokompleks. W nim jedynym problemem są takie zielone okruchy, które niw bardzo chcą się odrazu rozpuścić. Trzeba zachować w miarę kolejność dodawania i nie powinno być źle.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Moze ktos przypomnieć kolejność mieszania środków do opryskiwacza. Podobno ccc lubi robic problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Dobrzy doradcy z BASF czy BAYER nie zalecają takiego miksu nie wiadomo jak się zachowa działanie toprexu,ja stosowałem  toprex z borem plus perytroid ,teraz chce mocznik siarczan plus nurelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Mój kompot wygladał nastepujaco 25kg mocznika + 12kg siarczanu + 1,5l perfektmikro + 1kg soluboru + 1l brasifunu +0,1l Moddusu (proporcje na 1 ha). Wszystkie filtru po drugiej beczce zatkane.Co o tym sadzicie co sie zwazyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5a    0

ja dawałem siarczan 10kg, bor 3kg, opti rzepak 4kg i toprex i było ok a jak zamieniłem toprex na brasifun to się wszystko po połowie beczki zatkało☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

mocznik siarczan magnezu caryx bormax dursban i cyper killer u mnie zmieszały się bez żadnych problemów...po za tym że ciągnik stanął na środku pola...zabrakło ropy w baku :D sprawdzały aż 3 osoby  stan paliwa i jakoś tak wyszło... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Heh... Bywa i tak:-)
Kontrola jakości zawiodła...
Jak bor dajemy to lepiej kupować płynny... U mnie bor w proszku też ciężko się mieszał...
Chociaż w tym roku sypki plonovit opty też czasami zatykal dysze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Płynny bor nic nie zmienia, z tebu zmieszałem + Cu(edta)+Mn i kluski łowiłem ze zbiornika na środku pola .Bor jest agresywny, podnosi bardzo pH roztworu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

ja co roku daje dursban, fury, bor (płyn lub proszek), tebu, siarczan mg i jakieś mikro i mie ma żadnych problemów więc musi być jakaś inna przyczyna, ciekawe jaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Dokładnie ja tak samo daje i jeszcze odpukać nigdy sie nic nie zatkało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

przyczyna jest taka że tebukonazol  tebukonazolowi nierówny takie wynalzki jak tarcza łany brasifuny itd są na kiepskich komponentach widziałem u kilku rolnków co się dzieje a bor też robi swoje


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ja odkąd pamietam daje brasifun i nic sie nie działo ale nigdy tez nie dawałem do tego oprysku mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Woda, dzisiaj wstępnie zbadałem; pH prawie 8 , duże nasycenie ca,mg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Z kranu czy w opryskiwaczu,koledzy mam ponad 100 ha i tyle nie mieszam bo to się odbija na plonie uwierzcie  mi ,wizualnie jest OK ale na przyczepie mniej

A i za dużo stosujecie generyków firmowe środki droższe ale na lepszych nośnikach ,a bor stosuje proszek z CALDENY i jest OK

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Woda w wodociągu ma pH8, tebukonazol Riza , bor płynny z Caldeny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jak są paczki w pędzie głównym można jeszcze sypać sAletrę?

oczywiście ze można .nic sie nie stanie złego.Jedynie może byc lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie wiem czy tak zdj zrobione czy tak wyglada ale liście ma dosyć blade , azot ostatnia dawke powinien juz dostac około tygodnia temu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

zależy od fazy rozwojowej , kuzyn dawał 20% około tygodnia temu , ale na ten czas to już troche za dużo


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj