tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

U mnie jeszcze rzędy widać w rzepaku, nie zakrył miedzyrzędzi więc do wybijania w pęd jeszcze mu brakuje trochę.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ale ładnie ruszyły rzepaki :) azot azot azot trzeba dostarczyć z 250 N na ha a wy ile docelowo siejecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

u mnie pierwsza dawka 100 n

druga miała byc juz ale pada okolo 90

trzecia przy wysokości 50cm rzepaku 60

+ dolistnie przy zabiegach na choroby

jak myślicie dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

noo ja jeszcze obornik woziłem i po jęczmieniu 6t/ha słoma porąbana ale szkoda że nie potraktowałem jej mocznikiem,   a jakie stężenie mocznika z siarczanem magnezu mogę dać żeby  go nie przypalić?  Kiedy polecacie ruszyć z borem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie pierwsza dawka 100 n

druga miała byc juz ale pada okolo 90

trzecia przy wysokości 50cm rzepaku 60

+ dolistnie przy zabiegach na choroby

jak myślicie dobre rozwiązanie?

 

jak dla mnie niepotrzebnie rozbijasz azot na trzy dawki w rzepaku to jest zbędne połącz drugą z trzecią 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
thug

masz trochę racji jeden koleś siał przed kwitnieniem ale nie wiem czy to sens jeszcze ja będe mocznikiem o odżywkami latał z 2 razy na pewno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

jak tam koledzy lecicie już z ostatnia dawka N na rzepak bo już by tak przepadało termin bo podobno nawożenie trzeba zakończyć 4 tygodnie przed kwitnieniem  a rzepak kwitnie zaczyna tak koniec kwietnia  a popadało sporo to by można rozsiać by dużych strat nie było N bo jest mokro ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ja II dawka mocznik rzuciłem ;) ale to na jedno pole a na kolejne wjadę jak obeschnie i przestanie wiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

morze jaki się się okienko przed świętami trafi na rozsianie nawozu z pogoda na sianie by się przydało już rozsiać :D

tylko dwóch w mojej okolicy ruszyło z ostatnia dawką i też tak nie wiem czy już sypać bo cały czas zimno jest i słabo buja się ten rzepak a przymrozki w nocy były i sucho strasznie było

a poszło już na niego

170 kg siarczanu

i 300 kg saletry

i czeka go jeszcze ostatnia dawka 300 kg saletry :D

a na chowacza już pryskaliście bo ja chciałem ale mi sklepie odradzili bo w nocy były przymrozki cały czas a teraz deszcz pada i narazi się nie pojawia i jest zimno a szkoda drogiego oprysku bo kupiłem oryginał nurelle

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

polecam saletrosan niczym przedstawiciel handlowy :D naprawdę już widzę różnice siarka bardzo ważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja na drugą dałem mocznik 200 kg/ha ale to już prawie 2 tyg temu, na pierwszą była saletra 300 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Ja po 2 dawkach saletry rzepak ostro w gore wystartowal ale teraz przyhamuje bo zimnoo ma juz kolo 15 cm idealna pora na skracanie ale pogody nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja wiekszość już mam 2 razy nawiezione, a częśc nie i powiem, że różnicy nie widać żadnej między tym co nie dostał jeszcze drugiej dawki, ani mu myśleć o wybijaniu w pęd teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ale czy warto rzepak skracać? przecież jak jest ładny rzadki do 25szt/m2 to ustoi nawet jak będzie miał 2 metry ;) u mnie się pochylił bo był za gęsty i łodygi wiotkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dla samego skracania to może i nie warto ale już ochrona na grzyba by się zdała, a i zmusi nieco boczne pędy do wzrostu. Choćby ten tebukonazol za 50 zł chyba warto dać, ale nic droższego na pewno nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

U mnie po drugiej dawce idzie w pęd, trzeba czekać na pogode i dawać brasifun antywylegacz i odzywki

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

to do tego brasifunu dodasz jeszcze np CCC? Tak dawałem na jesień 0,75l + CCC 0.4l ale teraz dam sam brasifun chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Też myślę o tym żeby zrezygnować z CCC... Dam chyba samo tebu 1l/ha i tyle... Rzepak mam rzadki więc powinno być dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ale czy warto rzepak skracać? przecież jak jest ładny rzadki do 25szt/m2 to ustoi nawet jak będzie miał 2 metry ;) u mnie się pochylił bo był za gęsty i łodygi wiotkie 

 

raczej chodzi o zastymulowanie większej ilości rozgałęzień niż o samo skracanie dlatego warto dodać ccc


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex170491    0

ja daje u siebie toprex 0,5l a brasifun na tzw płatek ( tańsza opcja niz np zastosowanie pictor na płatek a teraz brasifun) a efekt zadowalający od 2 lat stosowany w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

raczej chodzi o zastymulowanie większej ilości rozgałęzień niż o samo skracanie dlatego warto dodać ccc

O takich właściwościach ccc w rzepaku nie wiedziałem... Myślałem że tylko skraca

Ile tego CCC w połączeniu z tebu będzie dobre? 0,5 l wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj