tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    223

Wszystko rośnie jakby chciało a nie mogło. także szkoda kasy na odżywki teraz trzeba czekać aż się ociepli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że poprzedni sezon był również wcześniejszy niż zawsze, a rzepak o tej porze wybijał już w pęd.

A w tym roku tak jak kolega wyżej napisał. Rośnie jakby chciał, a nie mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

to samo miałem dodać. 22marca w tamtym roku skracałem i było ponad 20stopni. A ten rok niby wcześnie słonecznie ale zimno jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To czy jest sens sypać teraz 2 dawkę saletry, pierwsza poszła na początku marca, a część 7 marca?. Bo faktycznie rzepaki jakby stały w miejscu, niby się zazieleniły ładnie ale rosnąc to nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Przypomnę, że poprzedni sezon był również wcześniejszy niż zawsze, a rzepak o tej porze wybijał już w pęd.

A w tym roku tak jak kolega wyżej napisał. Rośnie jakby chciał, a nie mógł.

 

dopóki  będą zimne noce nic sie nie poradzi nie będzie intensywnie rósł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

druga dawka posiana miało być 250kg saletry ale wyszło 280kg, inni też do okoła siali. Jeden - to to że jeszcze wczoraj zapowiadali opady na jutro a dziś już im się zmieniło i prognozują słoneczny dzień i 15 stopni. A tu sucho strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Ja tam czekam do poniedzialku, wtorku (rzepak dość późno siany) po niedzieli zapowiadają noce bez przymrozków tak że może wystrzelić w następnym tygodniu jak szalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

To czy jest sens sypać teraz 2 dawkę saletry, pierwsza poszła na początku marca, a część 7 marca?. Bo faktycznie rzepaki jakby stały w miejscu, niby się zazieleniły ładnie ale rosnąc to nie chcą.

ja bym sypał. Temperatury lada dzień skoczą do góry a wtedy wszystko będzie rosło w oczach


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

ja posialem juz ponad tydzien temu pierwsza dawke saletry  okolo 300 kg ale polowa gospodarzy u mnie jeszcze nic nie dala co tym myślicie kto na tym lepiej wyjdzie oni czy ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Na stówkę Ty, u mnie dwa dni słońca pow 10 stopni zrobiły różnicę gdzie saletra była posiana już wcześniej a u dwóch sąsiadów nie, gołym okiem widać który rzepak ruszył dałem jeszcze azot i siarkę dolistnie. 

 

Pierwsza dawka na rzepak już powinna być wysiana tydzień temu, teraz każdy dzień to strata. U mnie za tydzień, max dwa druga dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

losktos masz racje. kazdy czeka bo rzepak sie kisi a jak skoczą temperatury kazdy dzien bedzie ogromna różnica a wtedy każdy w pole bo już późno. U mnie 350 kg saletrosanu poszło 28 lutego a 250 saletry 16 marca. Jeszcze dostanie dolistnie mocznik przy skracaniu i troszeczke na płatek. A swoją drogą prawdą jest że dużo rolników dba wyłącznie o nawożenie azotem a zaniedbuje inne pierwiastki co widać także tutaj. :)

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

faktycznie dzisiaj prognozy pogody wyglądają dużo lepsze, Jeden sąsiad z saletrą już leciał inny czymś innym granulki koloru i wyglądu polifoski. Ja wczoraj jeden kawałek rozsiałem i chyba pomału trzeba następne jechać jak nie jutro to po niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Na stówkę Ty, u mnie dwa dni słońca pow 10 stopni zrobiły różnicę gdzie saletra była posiana już wcześniej a u dwóch sąsiadów nie, gołym okiem widać który rzepak ruszył dałem jeszcze azot i siarkę dolistnie. 

 

Pierwsza dawka na rzepak już powinna być wysiana tydzień temu, teraz każdy dzień to strata. U mnie za tydzień, max dwa druga dawka.

Pierwsza dawka to powinna być wysiana ale już w lutym ewentualnie z przyczyn prawnych z początkiem marca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
RolnikMati

 

ile mocznika można dać w oprysku? chyba też rzucę 2 dawkę saletry na rzepaczysko, ale piękne rośliny są jak tam z chowaczem w wlkp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Co znaczy piękne? U mnie to takie trochę kikutki są bo zimą rzepak stracił większość liści i dopiero je odbudowuje. Chowacz przy tak niskich temp jak w tej chwili szkód wielkich nie narobi, spokojnie bym czekał, aż zacznie wybijać w pęd i załatwić wszystko w jednym oprysku, warunki ku temu sprzyjają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Co znaczy piękne? U mnie to takie trochę kikutki są bo zimą rzepak stracił większość liści i dopiero je odbudowuje. Chowacz przy tak niskich temp jak w tej chwili szkód wielkich nie narobi, spokojnie bym czekał, aż zacznie wybijać w pęd i załatwić wszystko w jednym oprysku, warunki ku temu sprzyjają.

 

masz racje mam naczynia rozłożone raczej niewiele sie trafia chowacza


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj