tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gen    50

Na Lubelszczyżnie spadło 10 litrów na metr ,czekamy na obeschnięcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tak można dać 160 kg w nawozach ale zależyy od tego ile jest azotu -min w glebie .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Na czarnoziemiach pewnie starczyłoby 120 kg n na 5 ton.

uwierz mi że nie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

u mnie na podlasiu ładnie sie układa z tymi opadami ulew niema ale kropi regularnie tylko chuchac i dmuchac po takiej suchej zimie. w tygodniu ruszam z drugą dawką na rapsa i pójdzie mocznik przy takich układach pogody i pózniej dosypie saletry na początku kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

witam wszystkich mam pytanie odnośnie buraków cukrowych,a mianowicie przed siewem chce dać

500kg soli potasowej

500kg superfosfatu

500kg saletrzaku

dodam ze bede siał 2,2ha i moje pytanie jest nestepujace-czy takie dawki beda wystarczajace?//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Loskots ma rację wynika to z kompletnego wyminięcia się dynamiki pobierania azotu przez rzepak a przebiegiem mineralizacji... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a właśnie jak teraz zrobic do kwitnienia duzo czasu a 2 dawke pomału musiała by isc , czy podzielic dawki na 3 razy , suma azotu to około 210 kg na ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

azot powinien być zakończony na 4-6 tygodni przed kwitnieniem. Zależnie od tego skąd jesteś jeżeli teraz wysiejesz ostatnią dawkę to tak wyjdzie. Pod koniec kwietnia rzepak powinien kwitnąc


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Na drugą dawkę jak będzie strzelał w pęd, to saletra i mocznik i nie trzeba trzeciej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u mnie rzepak dostał ponad tydzień temu I dawkę N w saletrzaku, następna i ostatnia planowana właśnie na fazę wybijania w pęd, wtedy tez planuję 0,8-1l preparatu zaw. 250g tebukonazolu (rzepak słaby) również po przygryzany przez zwierzynę dlatego gdzieś przy wys. 10-15cm góra pójdzie tebukonazol i jakiś pyretroid na chowacze. Co polecacie? 


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja bym proponował Dursban + pyretroid


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a temperatura na chloropiryfos?? moim zdaniem za wcześnie na dursban


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

a właśnie jak teraz zrobic do kwitnienia duzo czasu a 2 dawke pomału musiała by isc , czy podzielic dawki na 3 razy , suma azotu to około 210 kg na ha

A w pierwszej dawce ile N poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w pierwszej poszło 70 kg N +52,5 kg N w polifisce czyli dostał 122,5 kg N


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Witam. Chciałbym posypać rzepak polifoska21 ok.200kg na hektar czy ma to jeszcze sens tydzień temu dałem 300 kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ja bym proponował Dursban + pyretroid

 

ja dostałem w tamtym roku nurelle d 5 l kosztowało 430 zł ale to nawet mysz zabije na ten środek nie ma mocnych i działa 2 tygodnie

i daje sie tego 0.6 l na ha bez żadnych mieszań środków już gotowe :D

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Tylko litr nurelle kosztuje u mnie 92 złote, a zrobienie sobie tej mieszanki nawet nie z dursbanem, lecz pyrifosem z cyperkillem kosztuje 47 złotych(biorąc pod uwagę małe opakowania) więc odpowiedz sobie sam czy warto się "paprać" z mieszaniem. Według mnie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to na co te opryski teraz panowie jak poznac czy u sb tez trzeba pryskac czy cos zeruje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam wszystkich mam pytanie odnośnie buraków cukrowych,a mianowicie przed siewem chce dać

500kg soli potasowej

500kg superfosfatu

500kg saletrzaku

dodam ze bede siał 2,2ha i moje pytanie jest nestepujace-czy takie dawki beda wystarczajace?//

 

ja daje zawsze n 4 ha buraków

1000kg soli potasowej

1000kg Lubofos 12

1000kg saletrzaku z magnezem

coś za dużo tego superfosfatu buraki nie maja dużego zapotrzebowania na fosfor ale na potas już tak biorą jeszcze raz tyle niż azotu :D

jak superfosfat 40to za dużo jak 20 to może być :D

i wysiej sobie to wszystko 3 tygodnie przed siewem wymieszaj to agregatem i niech leży  potem będziesz miał równe wschody buraków :D

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a to na co te opryski teraz panowie jak poznac czy u sb tez trzeba pryskac czy cos zeruje ?

 

Te opryski to na chowacza, wyjścia masz dwa. Albo wystawiasz żółte naczynia i sprawdzasz co i ile się wyłowiło, albo patrzysz na sygnalizację na stronie Piorin. Jak już stwierdzisz, że chowacze się pojawiły to znowu masz dwa wyjścia, albo od razu pryskać parytroidem (raczej mało kto tak robi) albo za 10-14 dni (ciepłych) jedziesz środkiem systemicznym np. Dursban+perytroid, Nurelle, Pyrinex któy za jednym zamachem zwalczy larwy, jaja, aktualny nalot i dodatkowo zabezpieczy na jakieś 2 tyg. Oczywiście drugi sposób dużo droższy ale i dużo lepszy, jak dobrze pójdzie to rzepak będzie wtedy wybijał w pęd więc można za jednym zamachem, dać fungicyd, bor, czy co tam chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj