tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
knoro93    215

Bez przesady saletrą nie ruszysz wegetacji jak będzie pogoda to rzepak tak czy siak ruszy a jak przyjda mrozy to jak ma wymarznąć to wymarźnie czy dasz czy nie dasz saletry najwyzej troche bardziej podatny będzie na wymarźnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Wielkopolska juz 250kg mocznika wysiane, pogoda nas nie rozpieszcza w tym roku z decyzjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jakoś czas jeszcze sie wstrzymam z saletrą czekam na deszcz


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

W ten week co bedzie posypie saletrosanu,myśle że bedzie ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

W lubelski sypią N na rzepak i nawet sporo osób bo rzepak ruszył już.  stracił przez ostatni mróz -11 i silny wiatr 80%liści i o wiele lepiej wyglądał w styczniu jak teraz, ja raczej ruszę już wtorek środa póki jest wilgotno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ja dopiero kizeryt rozsiałem 150kg/ha. ja jestem lubelskie powiat krasnystaw N jeszcze nie sypałem . ktoś juz w moim powiecie ruszył z N ???


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

W bodaczowie kontrakty 1405 na bramie zakładu. uwzam że troszke mało po odjeciu transportu 1350 zostanie.  JA sam nie wiem czy leciec juz z saltrosanem czy poczekac u nas zimia jescze mozcno zmarznieta tylko w ciagu dnia błotko powierzchniowe sie robi. Według moich obserwcji nie jest sucho. I raczej bez przymrozku nie wjade. 

 

Ile ton minimalnie kontraktuje Bodaczów w tym roku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Ja narazie nie planuje i nikt w okolicy nie wyskakiwał z nawozem. Jeżeli będą prognozy sprzyjające to może koniec tygodnia pomyślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

jak wspomniałem ja, i kolega @Alio i kolega @slawek2209 u nas ziemia raczej zamarznięta, przymierzałem się na saletrosan pod koniec tyg, ale prognozują opady deszczu, deszczu-ze śniegiem, praktycznie całą drugą połowę tygodnia, więc uważam, że jeżeli bym rozsiał saletrosan przed tymi opadami, a ziemia głębiej jest zamarznięta, to na górkach pewnie by popłynęło trochę..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

A ja dalem juz kizeryt i saletre bo ziemia puscila do konca i potwierdzam to ze jest susza bo na najmokrzejszych kawalkach ciagnik przeszedl po wierzchu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Nie wiem czy siać na koniec tygodnia saletrosan na rzepak i pszenice czy jeszcze się wstrzymać bo potem głoszą deszcz ze śniegiem ale zimy ma już nie być i jest trudna decyzja . Póki co jest mokro i nie da się wjechać a w okolicy jeszcze nie sieją . Woj. Górny śląsk .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

słyszałem dzisiaj w rmf, że niby koło 6 marca zapowiadają ochłodzenie do około 0 stopni i opady conajmniej deszczu ze śniegiem.. ale czy to się sprawdzi? Ja pewnie spokojnie poczekam z sianiem bo jak wspominałem nie ma za bardzo powodów do paniki w moim przypadku..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

I ja czekam, tym bardziej że na polu dalej warstwa błota a pod spodem zmarzlina. U mnie przygotowany rsm na 1 dawkę to nie boję się o szybki dostęp azotu dla rzepaku. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

północna wlkp ruch zaczął się dziś na dobre. RSM saletry i inne poszły w ruch. Jeżeli w najbliższym czasie nie przybedzie dość znaczenie wody to nie widzę w tym roku przyzwoitych plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

panowie ja troche z innym tematem miał ktos doczynienia z chowaczem  galasówką byłem dzis w rzepaku i jest bardzo durzo larw w  ok szyjki korzenia  czy jak bedzie cieplej to pyrinex da z tym sobie rade ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak teraz na rzepak dlaby saletrosan a jak przyjda mrozki jeszcze albo bedzie padac deszcz ze sniegiem to co a ziemia pod spodem przymarznieta jeszcze to trzeba jeszcze troche poczekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

podobnie wyglada u mnie na korzeniu wkoło szyji  są takie guzki i w nich są larwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

widzę, że na wschodzie co niektórzy ostro sypia azot choć u jednych ziemia zamarznięta, a u innych wegetacja już ruszyła..., a u mnie w opolskim coś cisza. Nawet najwięksi przodownicy w okolicy jeszcze nie startowali poza tymi co sypali siarczan. O susze nie ma się co na zapas martwić w tamtym roku było duzo gorzej pod tym względem, a pozatym zapowiadają tydzień opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

kurde boicie się, siać i koniec z zwłaszcza saletrosan (długo się rozpuszcza) , u mnie tak mało składników dostarczyłem w zeszłym roku ,(wysiałem tylko na rzpa na 10 ha 4 tony saletry w 2 dawkach i miałem 3,7 średni plon) 

 

 

w zależności od miejsca w Polsce ja jestem z wlkp

i wczoraj byłem z saperką na polu i pszenica ruszyła z korzonkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek12321    1

przeprowadziłem kontrolę na polu i jestem zmuszony poczekać, ziemia 5 cm pod spodem jest zamarznięte, a dodatkowo traktor nie ma szans w takich warunkach :-( c330.... pozdrowienia z Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj