tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krecikuryn    6

Witam. Pierwszy raz posiałem rzepak i mam problem ze wschodami... oprysk był następnego dnia po siewie 1,5l metazanexu i o,15l commandu. następnego dnia po oprysku spadło dużo deszczu czy taka mieszanka mogła spowodować problemy ze wschodami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jeżeli posiałeś na ciężkiej gliniastej ziemi to przez ten deszcz i słońce w następnych dniach stworzyła się skorupa na powierzchni uprawy która utrudnia wschody, nieraz rzepak się przebije ale bywa że niestety nie da rady, taka to roślinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badi23    1

Mam pytanie. Pryskałem już na chwasty zaraz po siewie. Rzepak siany 17 sierpnia bardzo ładny i równy. Widziałem że sąsiad trzy dzi temu pryskał. Jaką kolejność oprysków teraz co i w jakim czasie wykonac

 

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ile liści?

oprysk na samosiewy jednoliścienne, następnie tebukonazol i dokarmianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie visby i artoga siane 25.08 wykształcaja 4 liść własciwy. Trzeba sie szykowac do oprysku chyba  tym razem także bedzie koktajl bo nie ma czasu na zabwe :) samosiewy, tebu, mocznik, siarczanem,  bor


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

już 4 liść? jakoś szybko, ja siałem 23 ale jeszcze sporo brakuje. Napisz co dajesz na samosiewy i w jakiej kolejności to wszystko mieszasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

wczoraj poszła mieszanina zaproponowana przez doradcę. 0,5 tebu + 0,2 toprex do tego odżywki i cos na robala. W sumie nigdzie nie widzę aby ktos mieszał toprex i tebu w dodatku w takich dawkach.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

My sobie już toprexami pryskamy a rejonami duzy procent przesiewa lub już przesiali.Robaki zrobiły swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a czy o tej porze powiedzmy 4 liść idzie robaki są jeszcze szkodliwe, głównie pchełki? Do tej pory nie pryskałem bo nie było takiej potrzeby na szczęście, będę niedługo pryskał tebukonazolem i się zastanawiam czy coś na insekty dać ale chyba sensu nie ma jeśli ich zbytnio nie widać tylko mały odsetek podziurawionych liści 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

pchełka najgroźniejsza w okresie wschodów, czyli liścieni. teraz ja nie widzę sensu. można zwrócić uwagę na inne robactwo. ja np dzisiaj sprawdzając ph gleby po rzepaku, zobaczyłem na roślinkach ktore zostały mnóstwo ,mszycy.. ciekawe czy nie wejdzie to na nowy rzepak czy wkrótce na pszenicę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja znalazłem dziś rolnice - rzepak 5-6 liści które leżą na ziemi, chciałem zobaczyć co jest i wyjąłem bez problemu z ziemi - obgryziony korzeń - dwie takie rośliny znalazłem - jest na to jakiś środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

rolnice zjadają także liście. jeżeli macie na polu sporo małych otworów to po rolnicach, ten szkodnik żeruje tylko po zmroku, także jak zobaczy światło to się chowa. ja 2 lata temu pryskałem pirynexem po zmroku. a w tym roku bi 58 w dzień i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a te dziury w lisciach to sa tak podziurawione jak sito czy raczej po zewnetrznej stornie jedzone w  calosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Dziury w ziemi a nie w liściach to wtedy są rolnice. a w tym wypadku patrz czy nie ma mszycy lub gnatarza. u mnie też są dziury w liściach i doszukałem się gnatarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

aha ok dziek iale my pryskalismy rzepak tak w fazie 3 4 lisci cyperkilem i on tez niby od gniatarza jest w rzepaku dziury byly trzeba sprawdzic teraz rzepak podobno bierze sie zolta miske i leje wode z plynem do zmywania tylko stawiac ja w srodek rzepaku czy na poboczach raczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

gnatarz to czarna larwa gąsienica więc miska ci nie potrzebna. rzepak trzeba było opryskać dursbanem lub pirynexem ewentualnie jak ja bi 58 i nie trzeba chodzić po rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

wczoraj poszła mieszanina zaproponowana przez doradcę. 0,5 tebu + 0,2 toprex do tego odżywki i cos na robala. W sumie nigdzie nie widzę aby ktos mieszał toprex i tebu w dodatku w takich dawkach.

Dla mnie to bezsensowne, toprex ma 2 triazole, dodatek tebukonazolu nie da nic lepszego, ale gorszego też nie. Mieszanie np caryxu z tebu może mieć sens.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Mieszałem toprex z tebu wiosną w dawkach 0.4l.Długo rzepak nie mogł ruszyć do góry tak go trzymało.Jesienią bardziej sensowne było by podwójne skracanie zamiast mieszaniny o ile taka jest potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

oj tam zaraz bezsensowne... Zobaczymy co z tej mieszaniny wyjdzie. Na pewno napiszę jaki jest efekt albo wrzucę zdjęcie. Myślę, że nie zaszkodzi, ba nawet pomoże. Rzepak siany dość wcześnie ale miejscami jest bardzo rzadki (20sztuk/m2) dlatego zależy mi na jego zdrowotności i właściwym pokroju aby jak najwięcej roślin przetrwało zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

U mnie rzepak ma 6 liści przymierzam sie na toprex ;p w sobote jak da rade :D  U nas też przesiewali :/ Jakie dajecie odżywki teraz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Jakie było moje zdziwienie jak dziś odbieram tel a tam słysze miły głos.Miła Pani z ZT kruszwica pyta czy mam rzepak,kiedy chce sprzedać itd.To dobry sygnał,ale z tego co wiem oni po prostu mają rezerwę tylko na 2 m-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj