tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jacooo    0

Wszystko pięknie i super z NPK :) a jak ,kiedy i ile dostarczacie Mg S i mikroelementy? Magnez wiem że najlepiej dostarczyć z wapnowaniem(dolomit) albo na jesień Kizeryt, a jak dostarczyć siarke wraz z pierwsza dawką N np. w siarczanie amonu 300kg? Czy może być póżniej w 2 lub 3 dawce N? Zwłaszcza że piszecie o plonach ponad 4t/ha.



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego sens jest siać własne co roku siałem swoje w zeszłym roku 1 raz kupiłem nasiona i poszło na nie 16 tys przy tej cenie rzepaku to prawie 16 ton musze oddac na nasiona . A różnicy brak miedzy swoimi a kupionymi nasionami (1 ha zasiany swoimi nasionami dla porównania) . Wiec wole te 16 tys na dobre opryski przeznaczyć i nawóz. Dobrze oczyscic zaprawić i siac . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w rzepaku nie sposób dostrzec, iż rośliny zgubiły jakąś cechę - z liniowymi można w ten sposób postępować, ale z mieszańcami bym nie ryzykował, miałem już pszenice (BII i CI), które wyglądały jak 3 różne odmiany, jednak należy również zauważyć, iż w przypadku rzepaku nawet hybrydy wysiane z własnych nasion wykazują wybujałość w zakresie plonu, więc dopóki nikt nie bada innych parametrów można śmiało ryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

ja siałem swoje i liniuwke z cn i nawet swoje lepiej sypały a nawet dobrze tego na trawe nie opryskałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Kolego sens jest siać własne co roku siałem swoje w zeszłym roku 1 raz kupiłem nasiona i poszło na nie 16 tys przy tej cenie rzepaku to prawie 16 ton musze oddac na nasiona . A różnicy brak miedzy swoimi a kupionymi nasionami (1 ha zasiany swoimi nasionami dla porównania) . Wiec wole te 16 tys na dobre opryski przeznaczyć i nawóz. Dobrze oczyscic zaprawić i siac . Pozdrawiam

 

Czym zaprawiałeś własny rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

zaprawe biore od mojego przedstawiciela nie wiem jaka mi w tym roku da:) ale nigdy na swoje nasiona nie narzekałem fakt nie wsochodza tak szybko jak kupne ale po jakims czasie sie wyrównuje.Pozdrawiam koledzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Rok temu odmiany które kupiłem były zaprawione cruiserem. W sumie złego słowa powiedzieć nie mogę bo szkodników jesienią nie zaobserwowałem. Jak zaprawiacie własny materiał siewny to warto również dodać nawóz donasienny. Ja sieje tylko odmiany hybrydowe, z tego co się orientuje to kolejny wysiew takiej odmiany jest zakazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Cruiser ma 3 substancje aktywne z czego jedna to insektycyd z grupy neonikotynoidów, jak ktoś chce stosować to radze się śpieszyć bo we Francji już zakazali stosowania tej zaprawy. Gratulacje dla UE, jestem ciekaw co robią pszczoły na wschodzącym rzepaku :D Jeszcze trochę to chyba dojdzie do tego że będziemy zatrudniać chińczyków żeby zbierali nam insekty na polach do butelek (podobnie jak kiedyś ze stonką).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Jaka odmiane polecacie na glebę lekką 3b?

 

pomozcie z odmiana Panowie


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jakie województwo? 3b to u mnie akurat jedna z lepszych klas, na słabszych dobrze w kuj-pom wychodzi rohan, na 3b postawiłbym na visby lub nawet record, w tygodniu okaże się jak te 2 ostatnie wyszły u mnie właśnie na 3b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja zostaje przy sprawdzonych odmianach sherloc i avenir nadają sie na słabsze stanowiska


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z populacyjnych to californium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

miałem w tym roku Rohana.

Fajnie odmiana, nie za wysoka, nie położyła mi się grube nasiona, wczesna odmiana. Plon około 4 ton, moim zdaniem więcej można było namłócić gdyby nie dosuszanie. Sieję znów Rohana i jeszcze jedną ale nie wiem jeszcze jaką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pierwszy raz uprawiałem rzepak (odmiana Monolit), dziś sprzedany, plon 4,175t/ha. Nie był desykowany i od dołu łodygi bardzo zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

pomozcie z odmiana Panowie

Nie napisałeś jakie województwo i czy hybryda czy populacja. Ostatnio czytałem rekomendacje odmian na region i praktycznie na obszarze całej polski zalecano visby i technic. Tyle że visby jednak woli lepsze gleby, a technik jest zalecany na słabsze gleby. Jedną z lepiej plonujących odmian wg COBORU jest też Kolumb który też jest zalecany na słabsze gleby.

Swoja drogą jak ktoś mówi że ma 3b i to jest słaba to się co najmniej dziwie. Ja o takiej glebie mogę pomarzyć, a ogólnie nie brakuje takich którzy sieją rzepak nawet na V klasie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

my sialiśmy rzepak właśnie Visby na przeplataninie klas od 3 do 5, w sumie 4 ha a plon 4,2t/ha więc nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

jaką odmianę polecacie na ziemię głównie IVa i IVb i niestety gleba mało zasobna w składniki


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Nie napisałeś jakie województwo i czy hybryda czy populacja. Ostatnio czytałem rekomendacje odmian na region i praktycznie na obszarze całej polski zalecano visby i technic. Tyle że visby jednak woli lepsze gleby, a technik jest zalecany na słabsze gleby. Jedną z lepiej plonujących odmian wg COBORU jest też Kolumb który też jest zalecany na słabsze gleby.

Swoja drogą jak ktoś mówi że ma 3b i to jest słaba to się co najmniej dziwie. Ja o takiej glebie mogę pomarzyć, a ogólnie nie brakuje takich którzy sieją rzepak nawet na V klasie.

 

Północna część mazowieckiego. Raczej populacja, tak jak mówiłem będe siał pierwszy raz to z populacją chyba mniej problemów i na nauke lepsza?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja sieje rzepak na 4a i b i nawet 5 i to sa jak na naszym rejonie bardzo dobre ziemie":) średnie plony 4-4,5 rzepaku Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ja sieje rzepak na 4a i b i nawet 5 i to sa jak na naszym rejonie bardzo dobre ziemie" :) średnie plony 4-4,5 rzepaku Pozdrawiam

 

A jakie odmiany?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy stosował z was ktoś nawóz pod korzeń agrafoska 20 30 ???? Dobry to nawóz jakie inne polecacie ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jaką odmianę polecacie na ziemię głównie IVa i IVb i niestety gleba mało zasobna w składniki

Raczej nie ma odmiany która będzie tolerowała słabą zasobność przy małym nawożeniu. Zresztą rzepak urośnie nawet na słabszej glebie pod warunkiem że jest w wysokiej kulturze. Możesz siać ale dać wysokie ilości nawozów. Rzepak bardzo lubi pola gdzie zasobność w PK i Mg jest minimum średnia.

 

Północna część mazowieckiego. Raczej populacja, tak jak mówiłem będe siał pierwszy raz to z populacją chyba mniej problemów i na nauke lepsza?

Czy ja wiem czy mniej problemów... Ale na pewno hybryda nie wybacza błędów. Nie orientuje się w odmianach populacyjnych, jutro popatrzę na wyniki COBORU i opisy danych odmian. Dzis za bardzo już czasu nie mam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj