tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

tofil    6

losktos

tą polifoskę polecił mi gospodarz co ma prawie 700 ha i w ty, 200 rzepaku i uważasz że sie myli ??? a o pryskanie mocznikiem to chciałem zapytać czy mogę go dodać np do pryskanie od robaka grzyba i regulatoru wzrostu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to czy ma 1ha czy 10000 ha to nie znaczy ze ten co ma 1ha zna sie mniej od tego 10000ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

i tu bym sie trochę posprzeczał ale chce sie dowiedzieć czegoś więcej na temat mojego pierwszego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Panowie mam pytanie sieje rzepak dopiero od dwuch lat i jestem jeszcze laikiem i w związku z tym mam takie pytanie czy 350kg polifoski 21 wystarczy na pierwszą dawkę??? a na drugą 350 saletrzaku ??? i przy opryskach czy mogę dodawać mocznik lub siarczan amonu jak tak to kiedy???

 

losktos

tą polifoskę polecił mi gospodarz co ma prawie 700 ha i w ty, 200 rzepaku i uważasz że sie myli ??? a o pryskanie mocznikiem to chciałem zapytać czy mogę go dodać np do pryskanie od robaka grzyba i regulatoru wzrostu???

 

słuchaj go dalej zobaczymy jak na tym wyjdziesz. w obecnej sytuacji najbardziej racjonalne jest użycie tylko i wyłącznie saletry,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

jeszcze ani deka nawozu a jak bym zrobił tak 350 tej polifoski nastepnego dnia bym dał rsm, rsm zadziała natychmiastowo a polifoska sie rozłoży powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

odpóśc całkowicie polifoskę działa najwolnie ze wszystkich azotowych, jak masz możliwośc lania rsmu to zmienia postać rzeczy. wal rsm jak tylko masz możliwośc wjazdu w pole i nad niczym się nie zastanawiaj bo to już póżno jest i trzeba go gonić jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

u mnie jeszcze 10 cm sniegu :( moze pod koniec następnego tygodnia uda mi sie wjechać w pole i to nie pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Mocznik jeszcze wolniej :D

Chyba ten twój wielkoobszarowiec ma tylko ziemie bo z wiedzą lekko kuleje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

to lipa, potem zapowiadają deszcze i też może być problem z wjazdem, albo drobna saletra albo rsm dawaj to z czym możesz wcześniej wjechać a potem poprawisz rsm-em ipowinno być jako tako( o ile nie będzie zagrozenia że poparzysz czy uszkodzisz rzepak)

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a ja się cieszę że 8 marca rozsiałem połowę pierwszej dawki saletrosanu, teraz aby dało radę wjechać na polę to wysieję jej drugą część czyli 200 kg.. ( w sumie 1 dawka to 400 kg saletrosanu na ha) i potem bierzemy się za pryskanie toprexem aby wegetacja ruszyła. 2 dawka planowana jak rzepak będzie miał pąka kwiatowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

trudno, trzeba się liczyć z opóźnieniem we wszystkich uprawach. Może maj nadrobi to ciepłem i opadami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herrfilip1    5

Dziękuję bardzo za każdą pomocną dłoń!

Tak się dobrze składa że mam zdjęcia plantacji: jesienne, z lutego po zejsciu 1 śniegu, no i aktualne szkód, za ciekawostkę dodam też, że posiadając wiedzę gdzie znajdują się "punkty dokarmiania zwierzyny" przez myśliwych też porobiłem kilka fotek zgnitemu sianu leżącemu tam co najmniej od roku - jeszcze warstwa liści od jesieni.

Moje koło łowieckie nie jest biedne sami chwalą sie na swojej stronie internetowej ile wynosiły zyski z polowań dewizowych, a są to coroczne kwoty rzędu kilkuset tysięcy, a ile pieniędzy pchają na remont swej siedziby....

 

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy mogę wystąpić o biegłego wraz z sąsiadami i czy wtedy jego koszt się rozdzieli na nas?

 

Zenonim wszystko za jednym razem. Jedynie zastanawiałbym się nad wielkością tej dawki z racji iż wiadome jest to że plony nie będą takie wysokie jak się zapowiadały jeszcze miesiąc temu. Lepiej zmniejszyć trochę tę dawkę i mieć kilka złoty więcej w kieszeni, lub saletry w magazynie. Powiedz mi czy ten gość to nie czasem dr Witold Szczepaniak?

 

 

maly00 jak rozsiejesz teraz potas pod rzepaczek to zadziała on plonotwórczo na roślinę następczą. Jeżeli stosujesz podział dawki K na jesień i wiosnę to musiałbyś zastosować ten potas w lutym, aby zdążył on się najpierw rozpuścić, a potem przemieścić w profilu. Pobranie jednostkowe w rzepaku na 1t nasion i odpowiednią ilość słomy wynosi oko. 60kg K2O i jest to pierwiastek którego rzepak pobiera najwięcej. A okres jego maksimum pobierania przypada od fazy formowania łodygi, przez pąkowanie do początku kwitnienia (80% całkowitego pobierania). Więc nie masz szans aby ten nawóz rozpuścił sie i przemieścił w przeciągu 1,5tygodnia tak aby rzepak mógł go efektywnie pobierać. No chyba że czeka nas kolejna anomalia pogodowa i spadnie kilkadziesiąt litrów wody na m2:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Dzis poszla pierwsza dawka :) W zeszłym roku drugiego miałem już posianą drugą na wszystkim .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Dziś w niedziele? A jutro będzie leżał cenzura

 

Zasłużyłeś na %, po 1 caps lock, po drugie takie "słowa"

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

za Tydzień już zapewne śniegu nie będzie :)) mam nadzieję że 20 da radę wjechać na pole lub troche wcześniej żeby przebronowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

DZIŚ W NIEDZIELĘ ? A JUTRO BĘDZIESZ LEŻAŁ JEŁOPIE ?

A co w tym dziwnego , złamał jakieś przepisy ? Zapłacisz mu za potencjalnie obniżony plon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos

tą polifoskę polecił mi gospodarz co ma prawie 700 ha i w ty, 200 rzepaku i uważasz że sie myli ??? a o pryskanie mocznikiem to chciałem zapytać czy mogę go dodać np do pryskanie od robaka grzyba i regulatoru wzrostu???

jak dla mnie to może mieć nawet 1000 i więcej hektarów, a ja mając 50 i tak będę twierdził że na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem jest saletra i powie Ci to każda książka, poradnik i każdy agrofotowicz na tym forum :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Mam pytanie, na polach pozostało ok. 5cm śniegu, dzisiaj (faktycznie jutro - dla religijnych fanatyków) w nocy ostatni mocny przymrozek i nie wiem, czy lać ten RSM czy nie. Może jeszcze co nieco stopnieje, słońce przebija się przez chmury. Dodam, że niektóre pola dosyć mocno pochylone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja bym nie lał RSMu na śnieg, sam czekam z tym ale w pszenicy, rzepaki już zasilone miesiąc temu

 

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Rzepak i żyto zasilone 25kg N, więc z głodu nie umrą szybko, ale 2-3 dni ciepłej pogody i tego azotu już nie będzie. Ok. 17-18 wybiorę się na pola i zobaczę, czy będę mieć nocne eskapady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

u mnie tez troche sniegu jest tak do 5 cm max ale rzepak dobrze widac wiec jutro rano mam zamiar sypac nie bede czekal az snieg zginie zupelnie bo sie nie doczekam do srody niby tylko przymrozki w nocy pozniej deszcze i bez mrozu wiec szybko sie nie wjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj