tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BARABUS    6

śmiać się możesz tylko z czego ? u nas jeszcze dziś w trakcie opadu śniegu siali, i nie było wyjątków w tym roku wszyscy równo w pole wyjechali, nawet ci co się nigdy nie spieszyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Smiac mi sie chce jak kazdy sie usprawiedliwia ze dobrze zrobil siejac czy nie siejac nawoz i tak o wszystkim zdecyduje matka natura;-) w praniu wszystko sie okaze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

to pośmiej się z siebie samego ze nie posiales bo sam się usprawiedliwiasz

 

nie będę płakał że wysypalem bo już na to za późno, rzepakowi na pewno nie zaszkodzi, jedynie mogą być jakieś tam straty azotu i tyle... wiec nie wiem o co pianę bijesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Na polowie rzepaku posialem a reszta czekam jak narazie to widac ze ty sie napinasz:-D sam napisales ze za pozno juz na plakanie bo posiales to sie zastanow co piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

W Łódzkiem od wczraj pada deszcz ktory na dodatek sie marznie. Co do nawożenia w poniedzialek poszedł potas(niestety już troche późno) na azot brakło czasu. Co do tych co już nawieźli N to zalezy kiedy i w jakiej formie. Ten kto sieje mocznik na zmarznięta ziemie to chyba naprawde nie ma pojęcia o Chemi rolnej i nawozach azotowych. W takich przypadkach straty przekroczą napewno 30% zas ci krztórzy posiali NH4 NO3 napewno nie muszą sie bać poparzen ale straty też są nie uniknione i czas w tym przypadku czas gra na waszą nie korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Tylko kolego jakoś nie wyobrażam sobie w moim rejonie siać dawki startowej ok 20 marca...

25 marca planuje już jechać z drugą dawką azotu... chyba że na Lubelszczyźnie albo w okolicy Suwałk to rozumiem że można się wstrzymać...

To Ty siejesz nawozy wg. daty w kalendarzu czy fazy rozwojowej , bo to dwa rózne terminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/mrozy-a-nawozy-8211-czy-nalezy-sie-bac,42386.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golab    1

Dzis poszedl saletrosan w dawce 300 kg na ha. Planuje dac jeszcze w przeciagu tygodnia 100kg saletry. i za jakies 3-4 tygodnie pojdzie saletra w dawce 200kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Pomijając już przepychanki kto zrobił dobrze siejąc nawozy a kto nie zastanawiam się jak to z tym ruszeniem wegetacji na prawdę jest. Jak pamiętam jeszcze ze szkoły podstawowej okres wegetacyjny to czas w którym średnia dobowa temperatura przekracza 5' C wówczas w roślinie zaczynają zachodzić różne procesy. Z tego co zaobserwowałem faktycznie mieliśmy falę 'upałów' jak na przełom lutego i marca z temperaturą w ciągu dnia do 10' ale to były 2 czy 3 dni przy czym temperatura ta była kilka godzin bo w nocy spadała do ok 0'C. Na dobrą sprawę jeśliby kierować się definicją to okres wegetacyjny na ten rok jeszcze się nie rozpoczął (mówię tutaj o moim regionie dla którego na bieżąco sledze przebieg temperatur).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W poniedziałek poszło 400kg saletrosanu, wegetacja raczej jeszcze u nas nie ruszyła. Od wczoraj nasypało kilka cm śniegu wiec źle nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Pomorskie od soboty będzie zimno i to bardzo ale jakiś śnieg ma być, oby spadł. A wegetacja raczej nie ruszyła ale to ocieplenie napewno nie było na korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

sobota jest już dziś a prognoza nie sprawdza się ani trochę, mróz jest przesuwny ciągle o kilka dni do przodu i z dnia na dzień coraz mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

Postraszyli troche tą pogodą a teraz największy mróz -10 taki mróz to bez śniegu nie zaszkodzi, od połowy marca +15 stopni do tego czasu planuję posiać saletrosan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

na Rostoczu Lubelskim śnieg po żimie jeszcze nie zszedł z pul ,dziś mróz i opad śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Po kilkunastym ciągniku z rozsiewaczem przejeżdżającym pod moim domem puściły mi nerwy i pojechałem trochę posypać [miliony much nie mogą się mylić powiedziała mucha jedząc gów^o] ;) Zrobiłem dwa kawałki, jeden z rzepakiem drugi z żytem po ok 400 i 350kg/ha Canwilu. Ale bardziej chodziło mi o przetestowanie nowego rozsiewacza. Jest moc ;)

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pomijając już przepychanki kto zrobił dobrze siejąc nawozy a kto nie zastanawiam się jak to z tym ruszeniem wegetacji na prawdę jest. Jak pamiętam jeszcze ze szkoły podstawowej okres wegetacyjny to czas w którym średnia dobowa temperatura przekracza 5' C wówczas w roślinie zaczynają zachodzić różne procesy. Z tego co zaobserwowałem faktycznie mieliśmy falę 'upałów' jak na przełom lutego i marca z temperaturą w ciągu dnia do 10' ale to były 2 czy 3 dni przy czym temperatura ta była kilka godzin bo w nocy spadała do ok 0'C. Na dobrą sprawę jeśliby kierować się definicją to okres wegetacyjny na ten rok jeszcze się nie rozpoczął (mówię tutaj o moim regionie dla którego na bieżąco sledze przebieg temperatur).

Tak się ogólnie przyjmuje za początek okresu wegetacyjnego. A każda roślina ma inne wymagania względem temperatury. Rzepak i żyto rozpoczyna najwcześniej, później pszenżyto, a najpóźniej jęczmień i pszenica. Czy ruszyła to najlepiej wyrwać kilka roślin i sprawdzić czy wyrastają nowe korzenie, albo nawet czasami widać czy roślina nie zaczęła wytwarzać nowych liści. A średnią dobowa temp wylicza się dodając temp o 9, 13, 17 i 21 i dzieląc przez 4 o ile dobrze pamiętam. W nocy się tak nie przyjmuje bo rzepak nie jest roślina C4 żeby fotosyntezę mógł prowadzić w nocy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

czy ktos stosował taki nawóż dolistny jak MICROPLAN RZEPAK - i mógłby sie pochwalic swoimi opinniami na jego temat? bo planuje taki zakupic co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasko13    0

znałazłem na składzie nawóz "inpuls n" z puław 26(lub27 nie pamiętam dokładnie) azotu i 13 siarki rozpuszczalnej w wodzie szukałem na stronach puław ale chyba już go nie produkują ,skład ma podobny do saletrosanu azot formie amonowej i azotanowej stosował go ktoś z was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

czy ktos stosował taki nawóż dolistny jak MICROPLAN RZEPAK - i mógłby sie pochwalic swoimi opinniami na jego temat? bo planuje taki zakupic co sądzicie?

 

kupiłem ten nawóz na jesieni - zamierzam zastosować go w tym roku - zobaczymym czy to nie bajka z tymi dwoma składnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych co zasiali nawóz jeśli spicie i ktoś przyniesie wam jedzenie to zjecie nie bo śpicie to samo jest z roślinami . . . ale każdy robi co uważa za stosowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

te 12 przy niku to wiek?

Jak się obudzisz i masz już gotowe śniadanie to miło czy wolisz sobie dopiero szykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ile dac na ha polifoski 21 n 35 siarki ?czy dobry to nawoz mam go poraz pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj