tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Radan    28

Susza to zależy gdzie. Kto ma suszę to ma. Zawsze trzeba rać pod uwagę najgorszy scenariusz ale w zależności gdzie kto gospodarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Pszenica faktycznie później startuje, podać jej wcześnie azot nie zaszkodzi, ale brak pośpiechu w tejże czynności także. Co innego żyto, które budzi się wraz z nastaniem plusowych temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ale jak ktoś ma mokro to też ma problem. U mnie pola meliorowane ale to teraz g... daje bo dreny powinno się czyścić lub wymieniać. Tak słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Tomek 90 wstawiłbyś fotkę rzepaku jaki tam miałeś w tamtym roku bo widze że fachowiec jesteś i na ilośc postów idziesz. A nic konkretnego

 

Panowie jak będzie tak będzie głowy do góry, mróż nie mróz a w maju susza i pozamiatane.

 

Skąd mam ci wziąść zdjęcie z tamtego roku? Żadnego albumu nie zakładam, szału nie było 3.5t/ha przy marnym z jesieni bo jak wiesz susza i słabo z pobieraniem składników, tak samo jak z mrozem bez "bajki".

Pierdoły piszesz, sam teraz nabiłeś posta w jakim celu niewiem, bo nic nim koknkretnego? :huh:

 

@eMWu normalne zależy od stanu plantacji, jak nie potrzeba zbytnio żeby się dokrzewiła to można i później, ale jeśli trzeba to wcześnie podstawa.

 

btw @pawełku jakaś nagroda za ilość postów? Może o czymś niewiem :D

 

@Radan dobre i to chociaż troche sciągnie chyba że zapchane to juz bedą zastoiska wody, ale jak niema w okolicy drzew które lubią się daleko korzenić i czyszczone studzienki żeby nie muliło to powinno być ok.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Wczoraj posialiśmy siarczan amonu i sól potasową z saletrą się wstrzymujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi24    0

W Mazowieckim ktoś sie wyrwał z sianeim nawozu? okolice siedlec?

ja jutro zamierzam wysiać 100 kg soli i 200 kg siarcznu amonu i 100 kg mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

dziś znajomy lał rsm prawdopodobnie po rzepaku, ciekawe co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
predator    0

4 marca wysiałem po 300kg/ha saletrosanu ok 20 marca planuje 250kg saletry( chyba, ze zima wykosi), choc nie wydaje mi sie. na ewentualne uszkodzenia mrozowe dawka regeneracyjna N juz bedzie w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Jak mają być dni i noce sporo na minusie to raczej wegetacja się zatrzyma na chwilę i może lepiej przełożyć 2 dawke na później, niech tą startową jeszcze pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

takie gadanie i straszenie że w dzień miało być -10 stopni, a już z dzisiejszej prognozy wychodzi że najzimniej będzie w poniedziałek, gdzie temperatura w dzien wyniesie około -4 stopnie i w nocy około -7, - 10, ma pojawić się śnieg więc uprawom nic nie grozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Te -7 to na bank roślinkom dopomoże... Pamiętam 9 marca śniegu po kolana. Okaże się kto wygrał z wczesnym siewem nawozu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

Jutro ma byc 10 cm sniegu w mazowieckim. Z nawozami sie wstrzymalem i chyba dobrze zrobilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Ja w sobotę posiałem saletre i siarczan a dziś biało , ale spokojnie minie chłód a nawóz będzie już rozłożony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u nas pada śnieg, ale to superowo jak maja przyjść takie mrozy to lepiej żeby było choć z 5-10cm śniegu zawsze coś ochroni, a rozsiany w środę saletrosan będzie w sam raz gotów do akcji jak puszczą mrozy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a na pograniczu lubelskiego i podkarpackiego leje, rzepak pod wodą, dobrze że nawozów nie rozsiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

takie gadanie i straszenie że w dzień miało być -10 stopni, a już z dzisiejszej prognozy wychodzi że najzimniej będzie w poniedziałek, gdzie temperatura w dzien wyniesie około -4 stopnie i w nocy około -7, - 10, ma pojawić się śnieg więc uprawom nic nie grozi

 

Co ty pitolisz -17 zapowiadali teraz zeszli do -11.

 

Podlaskie przebłyski słońca jeszcze :D jakbym chciał i tak nie posiałbym wcześniej śnieg i niezmarznięta ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie lubelskie blisko mazowieckiego nie ma sniegu ani deszczu tem. około 0. ale na dzis prognoza jest na 5mm opadu wiec kupa sniegu jesli to sie sprawdzi to bedzie problem bo nawozy nie posiane a póżniej gdy beda mrozy odpowednie do wjazdu na pole bedzie lezał snieg :( Narazie jescze nic nie rozsiałem ani zepak ani oziminy czekaja.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u nas na poniedziałek pokazywali -10 a wtorek -14... dziś już jest korekta i poniedzialek -6 a wtorek -8... może nie będzie tak źle bo aż się wierzyć nie chce w te -15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Jeśli będzie dużo śniegu i mróz to wjazd w pole może być opóźniony, jeśli z kolei śniegu nie będzie a mróz będzie znośny do ok -7 to większych szkód spowodować nie powinien... To mnie utwierdza w przekonaniu że dobrze zrobiłem rozsiewając w środę nawozy na wszystko (rzepak, oziminy)... Nawóz będzie czekał na startujący rzepak a nie odwrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Smiac mi sie chce jak czytam stwierdzenia typu ze to azot bedzie czekal na rzepak a nie odwrotnie :-D co wy mysliscie ze mrozy beda np srody a w czwartek bedzie juz +10 i ruszy wegetacja? Kto ma posiac nawoz to jeszcze zdazy bo tak wiosny odrazu nie bedzie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Tylko kolego jakoś nie wyobrażam sobie w moim rejonie siać dawki startowej ok 20 marca...

25 marca planuje już jechać z drugą dawką azotu... chyba że na Lubelszczyźnie albo w okolicy Suwałk to rozumiem że można się wstrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

To nie ma co sobie wyobrazac tylko trzeba patrzec na pogode nie raz bylo tak ze sie pod koniec lutego sialo sie pierwsza dawke bo byla taka pogoda;-) raz wiosna wczesnie raz pozniej ja tez jestem z okolic wroclawia gdzie generalnie szybko sie w pole wchodzi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj