tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vitasem    155

widzę ,że wielu z Was nie ma zielonego pojęcia o działaniu nawozów azotowych,AZOT WYSIANY W FORMIE AMONOWEJ NA PEWNO NIE PÓJDZIE W "BŁOTO",zostanie zatrzymany przez kompleks sorbcyjny gleby ,kto dzisiaj wysiał siarczan amonu ,polifoskę 21 ewentualnie saletrosan(zawiera niedużą ilość formy azotanowej) postąpił bardzo racjonalnie .Ogólnie jak w każdym biznesie(a rolnictwo to też biznes i w tej chwili całkiem niezły) trzeba ponosić ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

A bardziej doświadczeni w rzepaku to co radzą sypać czy nie bo każdy ma inne zdanie a w pomorskim też już sypią saletre i siarczan? A po 10 śnieg ma być i zimno czyli wegetacja nie ruszy napewno przed 20 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi24    0

Wysiałem dzisiaj 100 kg soli 200 siarczanu amonu i 100 kg moczniku mam nadzieje że będzie ok :)

Edytowano przez Bambi24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Jestem z pogranicza opolskiego i dolnośląskiego, na rzepaki siałem w sobotę bo dało radę wjechać. Poszło 200kg/ha saletry, jutro sypnę po pszenicy tej wcześniej sianej, bo ta listopadowa po kukurydzy na razie jest nie pewna więc z nią poczekam bo nie wiadomo co z niej będzie. Co do prognoz różnie może być. jedna, dwie noce po -8 nie powinno zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

potas, mg i s juz dawno posiana na rzepaku, dzisiaj 1wszy wjazd z azotem na rzepak (żyto wczoraj dostało) 300kg saletry, mial byc RSM 27N 3S, ale w zwiazku z posiadaniem saletry (miala isc na zboza) podjeta zostala decyzja o wysianiu saletry na 1wsza dawke (trzeba korzystac z wilgoci, bo zapowiada sie, ze opadow bedzie brakowalo) a RSM pojdzie na 2gą dawke pod rzepak jak i pod zboza

co do azotu w rzepaku to od dawna funkcjonuje teza, ze to azot ma czekac na rzepak a nie odwrotnie, na portalu agrofoto.pl (chyba) byla wypowiedz prof. Grzebisza, ze nalezy wjezdzac azotem startowym jak najwczesniej... wiadomo, kazdy robi według swojej swoich potrzeb.

Uwazam, ze podjalem dobra decyzje ze wczesnym wjazdem z nawozami

pozdrawiam z zachodniopomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

I ja także stoję przed dylematem. Pogoda ma być albo na + albo na -, na dwoje babka wróżyła :-).

Na twojapogoda.pl codziennie inna prognoza.

Ja chyba jutro posieję jutro sól potasową 100 kg/ha i saletrosan 350kg/ha. Jesienią poszła Polifoka 6 300kg /ha. Zalecenia są żeby posiać saletrosan przed ruszeniem wegetacji a nie po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Ja zaryzykowałem i wysiałem 350kg/ha saletrosanu i tak jak pisze kolega wyżej zalecenia są takie żeby wysiać przed ruszeniem wegetacji.

A tak po za tym to u mnie już ruch na polu powoli od dziś z tym że rozsiewają kizeryt lub siarczan amonu bądź sól potasowa.

Edytowano przez d4r4s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie a ja nie mam nic nawozów wiec nie mam problemu czy wjechac czy nie:))) Mam tylko RSM ktory poleje w połowie Marca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Masz opryskiwacz z kompem?? Bo inaczej na moim polu byś nie polał :D od biedy w kwietniu może byś wjechał i tu problem leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ja dziś posiałem 400kg saletrosanu/ha na rzepak , tak za 3 tyg. planuje zasilić rsmem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja jeszcze z tydzień czekam, choć dziś fajny przymrozek, jeśli nie będzie przez tydzień opadów, a nie zapowiadają to po suchym będę jeździł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

A u nas biało :( dziś ma być 7 na plusie i słoneczko, może zostaną resztki i poczekam na przymrozek najbliższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Ja również dziś wysiałem 100kg soli potasowej i na połowie pól rzepakowych po 400kg/ha saletrosanu.... jutro reszta

 

myślę że zanim ziemia wchłonie saletrosan i ten zacznie działać to zrobi się stabilnie.... tak mi się wydaje :) a lepiej chyba żeby azot czekał na rzepak niż rzepak na azot

u nas właściwie wszyscy sieja na rzepaki, zboża tylko nieliczni... ja czekam ze zbożami bo na RSM32 jest jeszcze czas i raczej będzie to koło 20 marca razem z druga dawką na rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Prognoza na 12 marca -16 w nocy - 6 w dzień. Na polach juz sniegu nie ma, wiec obawiam sie powtórki z zeszłego roku. Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

z tą prognoza to trzeba tak trochę z przymrużeniem oka, bo wczoraj pokazywali co innego i dziś pokazują co innego

 

twojapogoda to jest jakieś nieporozumienie.... tam nigdy nic się nie sprawdza... nigdy !

freemeteo.... 1-2 dni do przodu uda im się coś przewidzieć w miare dokładnie choć ma to wiele do życzenia

tvn meteo.... porażka, max 1-2 dni do przodu sprawdza się

 

dla mnie najpewniejsza jet mojapogoda.pl choć i ta ma wahania, ale zawsze jest najbliżej stanu faktycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Ech, musiałem w tym roku wejść w RSM, tak już miałbym zasilony rzepak saletrosanem, a teraz czekam bo zapowiadają -11 w mojej okolicy.

 

A co do prognoz to polecam windguru.cz, meteo.pl, oraz kolegi maxiora http://meteomodel.pl/gfs.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Twoja pogode sledze od tygodnia, i dla własnie dni 11/12 maraca co dziennie jest co innego, wchania o jakies 30 stopni, od minus 15 do plus 15. No ale ochłodzenie przyjdzie raczej na pewno, tak głosi pogoda która dostają Lasy Państwowe od IMIGW, a te sie raczej sprawdzaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A mnie zab zaczyna bolec wiec bedzie ochlodzenie to jest lepsze od Pogodynek Chociaz pewne

 

Ja tez z RSM czekam dzis opryskiwacz wyprowadzilem i Nawet chodzi ale woda go jeszcze nie zalewam niech na plynie stoi :)A kiedy Wy wjezdzacie z RSM??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

Co z tego że za tydzień może będzie -10 stopni?

Jeśli zastosowano saletre siarczan saletrosan np dziś (5 marzec) to on nie zacznie działać po tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

To Ja idę w ślady za kolegą @Barabus i jutro rano o ile pogoda pozwoli sól. Na razie tylko tyle.

Jak Tam Twój chaber kolego, wymarzł :) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Prognoza na 12 marca -16 w nocy - 6 w dzień. Na polach juz sniegu nie ma, wiec obawiam sie powtórki z zeszłego roku. Mazowieckie

 

Od jednego dnia z takim mrozem ch*uj go nie weźmie że tak powiem. Do 12 marca jeszcze tydzien więc tak samo może być i -6 w nocy a w dzien 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj