tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2242

Hubert z długoterminową to pisałem wcześniej więc jesteśmy zgodni, co do pierwszej dawki to ja jestem zmuszony na zmarzniętą/przymarzniętą ziemię rzucać bo inaczej to kwiecień możne nawet się nie wjedzie chyba że amfibią :D oczywiście zależy jeszcze jaki marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

A na mazurach u mnie śnieg. Azotowe się gotują w big-bagach ale trzeba czekać. Na moich terenach to tylko miejscami problem z wjazdem a tak to bezproblemowo. Rowy sam czyściłem na jesieni więc jeszcze lepiej być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dziś weszłem w rzepak, na wierzchu 10 cm błota, tak po kostki, dalej zamarznięte, ale chyba będzie trzeba poczekać na większy przymrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja sie nie moge zdecydowac jak dac nawoz na 1 dawke 150 kg polifoski 21 i 250 kg saletry i na druga 300 kg saletry czy dac 300 kg saletry na pierwsza i 250 kg na druga

czy dwa razy dac po 250 kg i dac na pszenice wiecej . bo mam 220 kg N n a rzepak i 180 kgN pszencia mniej wiecej

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Zamrazniete? w moim regionie to nie mozliwe, pod sniegem w ogule nie zamarzło. Według nowej pogody długoterminowej, to czeka mnie sianie nawozów koniec marca... chyba ze trawi sie noc chociaz z mius 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy poradzcie mi jaki najpierw nawoz rozrzucic na rzepak. myslalem o saletrze amonowej ale teraz czytam i widze ze jakis saletrosan coraz wiecej ludzi zaczyna stosowac . aha na jesieni byla polifoska i dwa razy oorysk raz na samosiewy a potem bor i rozne tam srodki. ietearz driga sprawa ile go dac na ha zeby nie przesadzic bo nie mam za duzo kasy ale tez aby byly jakies fajne zbiory. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebb1    0

saletra jak najbardziej ale musisz dodatkowo wprowadzić siarke której saletrosan ma 13% wtedy jeden wysiew i sprawa załatwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego sebb1 to znaczy jak mam to zrobic i saletra i saletrosan czy tylko saletrosan??? i jak myslisz jakie dawki klasa ziemi 3 i 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Witam. Tak się składa że za mało zastosowałem PK na jesień i chciałbym trochę na wiosnę dorzucić. Co wybrać, żeby szybko działało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A na mazurach u mnie śnieg. Azotowe się gotują w big-bagach ale trzeba czekać. Na moich terenach to tylko miejscami problem z wjazdem a tak to bezproblemowo. Rowy sam czyściłem na jesieni więc jeszcze lepiej być powinno.

 

Jak azot moze sie gotowac w big-bagach? Skad Ty sie urwałeś :P ? Czytam Twoje posty i sie nadziwic nie moge :)

 

Hubert jaką ochronę na wiosnę stosujesz?

 

Rok temu dawałem Carambę na T1 + Minuet,Dursban + odzywki

Na T2 poszedł Zamir + Pictor nie pamietam w jakich dawkach + od robaków

 

Od samych robaków 4 rozne srodki stosowałem i tez z 4 wjazdy były. Wazne jest aby w terminie zrobic zabiegi. Robaki sopro szkod robia ;/

 

dziś weszłem w rzepak, na wierzchu 10 cm błota, tak po kostki, dalej zamarznięte, ale chyba będzie trzeba poczekać na większy przymrozek

 

WSZEDŁEM sie pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

Na tej "twojejpogodzie.pl" to codziennie coś innego i wachania od -15 do + 15 !!!

Mam taki pytanie (pierwszy raz posiałem rzepak), planuję siać nawóz we wtorek przyszły tydzień, potem może być przez tydzień +10, +12 lub nawet jak podaja prognozy nawet -10 C. Pytanie czy jak będzie taki mróz przez tydzień, to czy sianie teraz nawozu nie zaszkodzi?...Czy może lepiej czekać np. do 15 marca? Niestety mieszkam dalego od gospodarstwa i tylko takie terminy wchodzą w rachubę. Może ktoś z bardziej dowiadczonych podpowie?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ja tak zrobilem juz raz posialem a potem przyszly przymrozki i to silne nie polecam wiecej szkod niz zyskow tak wynikalo z moich obserwacji ale moze ktos ma inne doswiadczenia to niech sie podzieli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

@HubertOjdana - gotuje znaczy że czeka na rozsianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

 

Rok temu dawałem Carambę na T1 + Minuet,Dursban + odzywki

Na T2 poszedł Zamir + Pictor nie pamietam w jakich dawkach + od robaków

 

Od samych robaków 4 rozne srodki stosowałem i tez z 4 wjazdy były. Wazne jest aby w terminie zrobic zabiegi. Robaki sopro szkod robia ;/

 

 

Możesz dokładniej terminy podać chodzi mi o fazy. Mam rozumieć że oprucz tego co podałeś to jeszcze conajmniej 3 wjazdy miałeś?? Prykałeś na jesień od grzyba czy z wiosny miałeś taką presję chorób??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

prześmiewni panowie nie zapominajcie że różnica między wschodem a zachodem Polski to pewnie z 2 tyg. , więc nie ma co robić zgryźliwości bo w zeszłym roku u nas w Wielkopolsce wszyscy siali około 8 marca pierwsza dawkę na rzepak i w tym roku jak będzie przymrozek to sam mam zamiar w pole wyruszyć bo potem będzie cięzko

 

Co w tym roku dajesz kolego na pierwszy rzut???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Czy mogę zmieszać saletrę i siarczan magnezu granulowany i wysiać razem za jednym przejazdem? Proszę o radę bo z tym mieszaniem to nigdy nie jestem pewien.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz dokładniej terminy podać chodzi mi o fazy. Mam rozumieć że oprucz tego co podałeś to jeszcze conajmniej 3 wjazdy miałeś?? Prykałeś na jesień od grzyba czy z wiosny miałeś taką presję chorób??

 

 

Jesienią Toprexem skracałem i wciagałem stozek wzrostu pod ziemie przy czym Toprex jest grzybobojczym srodkiem takze.

Wiosna 1. wjazd wraz z grzybówką gdy pojawia się pąk. Wtedy od robaków.

Pozniej 2 wjazd jak slodyszek na paku sie pojawia.

3. Na chowacza

4. jak kwitnie na inne paskudztwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam Panowie

Czy ktoś już sypał azot na rzepak. Jestem z dolnego śląska (legnica) i dla naszego rejonu zapowiadają na obecną noc na ok -5 a potem to coraz cieplej. Wiem, że pogody długoterminowe są do d... ale w prognozie do połowy marca ma temperatura dojść do +15 stopni a potem mają się pojawić przymrozki niby do -2. Wczoraj zapowiadali jeszcze za tydzień ok -10 stopni, a dzisiaj już inaczej. Czekać jeszcze czy może sypać. Czy ktoś wie może jakie przymrozki w późniejszym okresie mogą uszkodzić rzepak. Planuje dać 250 saletry i siarki ok 15 kg/ha a na jesień dałem 60 kg/ha siarki. Drugie pytanie będę dawał jeszcze wapno pogłównie ok 100 czystego składnika kiedy najlepiej dać obecnie, czy poczekać tak z tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesienią Toprexem skracałem i wciagałem stozek wzrostu pod ziemie przy czym Toprex jest grzybobojczym srodkiem takze.

Wiosna 1. wjazd wraz z grzybówką gdy pojawia się pąk. Wtedy od robaków.

Pozniej 2 wjazd jak slodyszek na paku sie pojawia.

3. Na chowacza

4. jak kwitnie na inne paskudztwa

 

Jakie inne paskudztwa? Na chowacza właśnie w czasie kwitnienia


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Quercus78 możesz mieszac ale jeżeli nawozy sa różnego granulatu to mozesz sie z tym liczyc ze będą nie rownomiernie rozsiane tj. większe granulki beda leciały dalej a mniejsze troche blizej. My w kazdym razie zawsze mieszamy saletre z polifoska i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Ja jeśli pogoda pozwoli to w poniedziałek ruszam 350kg/ha saletrosanu na rzepak i 200kg/ha na pszenice, u mnie na polach prawie zero śniegu a grunt nie zmarznięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

knoro21 dzięki za odpowiedź. A myślisz,że siarczan magnezu to dobry sposób na dostarczenie siarki rzepakowi?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj