tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

globus512    18

Mnie interesuje temat tych stymulatorów bo koszt ok 60zł na ha średnio ale czy tak naprawdę opłaca się to stosować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób próbę u siebie to się sam przekonasz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

manko. jeśli to odmiana populacyjna to obsada nawet ok chociaż troszeczkę za gęsto. Możesz celować w 4 t chociaż po plonie przedplonu sądzę że albo zasobność w PK nie jest za wysoka albo pH niskie ale dałeś wapno w formie tlenkowej więc powinno poprawić to sytuację.

Moim zdaniem:

- 100kg soli potasowej na zamarzniętą glebę

-150kg siarczanu magnezu(magnez zabezpieczy rośliny przed toksycznym działaniem Al (Glin))

-350 saletrosanu

na 2 dawkę (jak zacznie strzelać w pęd-początek kwietnia koniec marca) możesz dać 200kg mocznika bo są już wyższe temperatury i mocznik szybko przejdzie hydrolizę a potem nitryfikację(przejście do formy azotanowej- saletrzane NO3)

 

-pamiętaj o chowaczach które mogą się pojawić przy tem 6-8 stopni już w marcu- zwalczanie pertroidami np karate zeon / decis mega (działają najlepiej jak jest zimno)

- 2 zabieg proponuję dać dursban ( dursban delta nie miesza się z Borem i Siarczanem Mg szczególnie jednowodnym) ale musi być dostć ciepło ok 15 C najlepiej bo fosfoorganiki działają dobrze przy 15C

Jak coś pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manko    7

szymon170696 masz racje, stary kierownik tak zdecydował to co zrobić, na jesień byly wudoczne niedobory, ale w moim pytaniu chodzilo mi co wysiac razem z saletrosanem na zmarzline aby dostarczyc fosfor i potas

Edytowano przez manko

we wszystkim trzeba zachować umiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

A jaka cena tego Klepaka na ha?? Jeśli mam mały rzepak, fioletowy na wpół, siany w wrześniu to pomoże coś?? Zamiast Toprexa 0.5l Caryx + 0.5l tebukonazolu bedzie ok??

@Pawel1990 ten siarczan magnezu to pylisty czy jaki?? Jak dla mnie zbędne to, jednie dolistnie do każdego zabiegu lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Fioletowy może być z tego powodu że może nie zdążył się rozwinąć prawidłowo, było sucho lub zimno i nie pobierał fosforu. Kelpak i ta cała reszta w granicach 60zł. Przykładowo terra sorb sadowskiego na zdjęciach przedstawia lepszy pokrój rośliny po tym środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

Tomek90 granulowany z tarnowa. Pomyśl o tym bo dolistnie to za mało Mg. Stosunek K:Mg musi być uregulowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Tomek90 granulowany z tarnowa. Pomyśl o tym bo dolistnie to za mało Mg. Stosunek K:Mg musi być uregulowany

pierwszy raz słysze o granulowanym. pewny jestes bo na stronie Tarnowa nic takiego nie ma .

jest ale oczywiście siarczan amonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

oglądając dzisiejsza prognozę długoterminową można śmiało stwierdzić że około 5 marca na polach WLKP i nie tylko będzie ruch :rolleyes: bynajmniej ja mam taki plan, jezeli prognozy się potwierdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Mówisz ze 5 mozna bedzie wjezdzac?? a ja widze ciagle na minusie do 10 marca .a po tych roztopach co beda to dlugo nie wjedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

 

pierwszy raz słysze o granulowanym. pewny jestes bo na stronie Tarnowa nic takiego nie ma .

jest ale oczywiście siarczan amonu

Jest bo taki kupowałem. Z tarnowa jak dobrze pamietam , sprawdz w google

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dlatego pakuj się na ostatni dzień mrozu, u nas kiepsko to widzę bo dziś na polu jest 30 cm sniegu,

na ten tydzien zapowiadają po -2, -3 w nocy, a na koniec tygodnia już +6.

w zeszłym roku udało się wjechać własnie w ostatnią noc kiedy temp spadła do -6 wtedy nawet 8 tonowy ciągnik na srednich oponach (520mm) szedł bez problemu.

W tym roku może byc kiepsko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Podlaskie także pełno śniegu ale w dzień stopniowo temperatura o 1C w góre niby a w nocy nawet do -6,-7 wtorek-środa, a na 3 marca śnieg na 77% do 7 godzin weź tu planuj co inna pogoda to inna prognoza najlepiej to na 2-3 dni do przodu dalej to raczej 50/50 sie sprawdza.

@yacenty niewiem jak u ciebie ale na podlaskim jakby tak było, to jeszcze z piątka poniżej zera napewno przyłapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

yacenty z której strony Wrocławia jesteś bo u mnie dziś śnieg prawie całkowicie stopniał i leje mocny deszcz. A co do siarczanu magnezu granulowanego to jest taki nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

no u nas jutro pewnie śniegu już nie będzie, max pojutrze... do soboty w plusie, potem niby ochłodzenie i dlatego planujemy wjazd jak się uda i jak prognozy na dalsze dni marca nie będą pesymistyczne bo jak puści to będzie pozamiatane, w zeszłym roku udało się wjechać 7 marca a potem było przestój i zboża RSMem dopiero koło 20 laliśmy bo wcześniej nie szło ujechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Pod zboża RSM na zamarzniętą ziemie zaszkodzi??

Do 20 marca strasznie długi przestuj, w porównaniu podlaskie bynajmniej moje okolice w promieniu ~30km rzucali już przedemna, gdzie my 8-9 marca jak pisałem.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas w lubelskim nie wydaje mi się abym wjechał wczesniej jak 10. narazie sniegu tak jak pisza poprzednicy z podlaskiego ze 30cm, w nocy lekki mrozek a w dzien 1-3 st wiec szybko snieg nie zginie. W ubiegłym roku udało mi sie idealnie trafic 2 dni po sobie z rana rozsiewałem i nie narobiłem kolein około 5 marca :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ponoć nie zaszkodzi rsm na zmarznieta ziemie ale ja wolałem lac na niezmarznieta bo rsm działa bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Tylko ci co sypia to moga wjechac gdy jest mroz a my z RSM musimy czekac az troche przeschnie bo tylko kolejin narobimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

To na rzepak tak wczesnie sypiecie? Ja jestem jak bialy2005 z lubelskiego, pierwszy raz w tym roku posiałem rzepak, ale nie zamierzałem tak wcześnie sypać bo zawsze po zbożach sypałem jak dało się wejść w pole i tak zamierzałem sypnąć pod rzepak czyli koniec marca początek kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Koniec marca na rzepak 1 dawkę? Końcem marca a początkiem kwietnia musi dostać już drugą a nie pierwszą. Dolnośląskie okolice Wołowa wczoraj sypał a dzisiaj na plusie i wszystko pływa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Tylko ci co sypia to moga wjechac gdy jest mroz a my z RSM musimy czekac az troche przeschnie bo tylko kolejin narobimy:)

 

w zeszłym roku 7 marca pierwsza dawka, 22 marca druga... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Przygotować ciągniki do akcji ,obserwować pogodę i w ostatni dzień mrozu jechać nawet w nocy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebb1    0

Myślę że na rzepak w tym tygodniu pierwsza dawka powinna już być rozsypana każdy dzień głodowania rzepaku po ruszeniu wegetacji to strata w plonie a przy tych prognozach to za tydzień rzepak ruszy na 100% ziemia zmarznieta na 5-7 cm więc szybko puści trzeba to wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

jak koledzy wyżej z lebelskiego u nas śniegu ze 30cm, w nocy przymrozki w dzień ze 2 na +. dobre warunki były jakiś czas temu nie było prawie wogole sniegu ale było za wcześnie. w tamtym roku 1 dawka 10 marca ostatni poranek z mrozem..potem juz nie było zadnego. w tym roku. w tym roku 1 dawka 300 saletry druga 200 saletrosan. jesienne nawożenie to 300 polifoski 5, 100 polifoski 21 i 100 mocznika. co sądzicie o takim nawożeniu?

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj