xXPronarXx

Pronar czy Ursus

Polecane posty

UrsusCzesio    310

ale T25 ma mało związane z silnikami MMZ, a co do eksploatacji to prawda - tanie w utrzymaniu, ekonomiczne, i łatwe do remontu i ewentualnych usterek, które rzadko się zdarzają.

Sądze że dużo mają wspólnego dużo podobieństw jest.Tuleje i tłoki do oby dwuch produkują o ile się nie myle na Ukrainie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a ja powiem że te silniki nie mają nic wspólnego po za ich trwałością. pronar to składak rozbierany belarus składany w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MtzTheBest    0

Wybacz ale Pronar (na pozespołach MTZ) to jeden z najgorszych ciągników jakie można wybrac do pracy z ładowaczem :P:D :lol:

MgrLukash czemu sadzisz ze pronar to najgorszy ciagnik do ladowacza?

Edytowano przez MtzTheBest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Pisałem już to wielokrotnie...

Jest niezwrotny, wysoki i ma poryte przełożenia więc ciągłe manewrowanie nim przyjemnie nie jest a wrecz męczące operatora ;)

 

Ciagnik który ma pracowac z ładowaczem powinien miec wmiarę kompaktowe wymiary, miec skrzynie z rewersem (najlepiej EH ale i z mechanicznym idzie przeżyc) no i skrętnośc ;)

A przecież ciągnik to nie zakup na rok czy 2 ale zazwyczaj na kilkanaście lat dlatego należy to dobrze przemyślec żeby nie żałowac swojego wyboru :)

Bo gdy emocje już opadną zaczyna się szara rzeczywistośc ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

przykładowo 1025.3 byłby już dobry bo na reduktorze przełożenie jest w prostej lini co bieg do tyłu także tragedi by nie było, no ale rewers dobry by był do takiej rzeczy, jest także + MTZ bo siedzi się wysoko i jest dobra widoczność ale - bo nie ma dachu przeszklonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

No już z taką opcją to od biedy... ale zwrotności ani gabarytów niezmienisz a poza tym wybierając w Belarusie rewers rezygnujesz z półbiegów innej opcji niema :P

 

 

 

 

@piotrb14 a jeśli będzie tym ciągnikiem pracował transporcie (np. załadunek i zwózka bel) to będzie lipa :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

to właśnie byś nie przeżył bo nie wiesz jaka jest skrzynia w 1025. żeby z wolnego zakresu na szybki zakres przerzucić tzw z 4 wolnej na 1 szybką to trzeba szukać zgórka żeby traktor jechał bo na równym tego nie zrobisz z 10 tonami ładunku, bo za nim byś to zrobił to traktor by ci stanął już. Gdyby ta 1 szybka była wolniejsza to wszystko było by piękne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MtzTheBest    0

no nic nie jest tak doklande jak by sie chcialo;/ a moze wiesz jaki byl by dobry traktro 80km za 120tys okolo z turem razem i jako ciagnik glowny??;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

powiem ci tak każdy traktor jest dobry tylko każdy ma swoje + i -. jeden ma zastosowanie do tego 2 do czegoś innego, farmtrack wydaje mi się że jest stosunkowo drogi jak na swoje wyposażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotra    0

A teraz posłuchajcie kogoś kto posiada te 2 ciągniki, mianowicie:

- polmot 100konny

- belarus 100 konny

 

 

posiadając już belarusa 100 konnego szukałem ciągnika do transportu ( tj. mówił Pan @piotrb14 skrzynia w 1025 nie nadaje się do transportu) więc kupiłem polmota, który komfortem jest ciut lepszy od mtz. jednak podpiołem pod polmota agregat bierny 3m ( który ciągałem 1025) i muszę wam powiedzieć że polmot radził sobie z nim słabiej, ogólnie zauważyłem że polmot ma trochę słabszy uciąg od MTZ. To jest moja opinia jako posiadacz tych 2 ciagników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

o nareszcie ktoś wypowiedział się jako posiadacz tych 2 ciągników. może ktoś jeszcze posiada 2 ciągniki tej marki żeby się wypowiedział??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Wszystko można logiczne wytłumaczyc...

Po 1: Belarus ma 105 lub 110KM (zależy od wersji) a Pol-Mot 102KM

Po 2: Pol-Mot ma moc podaną wg normy ISO 14396 a MTZ chyba SAE (więc rozbieżnośc mocy może byc większa) :P

 

@MtzTheBest więcej konkretów... Ciągnik z ładowaczem czy tylko ciągnik? A te 120000 to cena brutto czy netto? Przedział mocy?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

lukash nie przesadzaj normalnie jest podane 103 KM w belarusie a nawet te pare koni niewiele mu da, może użytkownikowi @piotra chodziło o ciężar, ogumienie i ogólnie uciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7970

ruskie konie mocniejsze :D a co do norm pomiarow mocy to sie roznia zalezy czy pomiar jest z osprzetem silnika czy bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Bo spirytusem pojone :P

No właśnie każdy producent inaczej to podaje w innej normie także czasem trudno się połapac co do czego <_<

@piotrb14 nie ma czegoś takiego jak "normalnie podawana moc" każa jest wg jakiej normy bez względu czy to ruskie, niemickie czy też chińskie :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Różnica może wuynosic od kilku do kilkunastu KM ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj