Skocz do zawartości
martinezo

Olej w chłodnicy Ursus C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
martinezo    16

wymieniłem pierwszą głowicę, ponieważ prawdopodobnie miała jakieś mikropęknięcie - jedna ze szpilek mocujących głowicę była mocno przyrdzewiała i mokra. Teraz muszę dalej obserwować co się będzie działo. Mam nadzieje, że będzie już ok. ;)

darus74    0

W 1985 kupiłem nową 60,problem zaczął się zimą.Ciągnik na gwarancji woda w ojeju i olej w wodzie.Mechanik gwarancyjny prześwietlił wszystko:tuleje, głowice, nowe "korki",uszczelki i nic.Po chyba trzeciej reklamacji wymienili na nowe, głowice i problem się skończył.Okazało się że jedna głowica był źle odlana i przy spuszczaniu wody ta zostawała w głowicy i zamarzając niszczyła "korek".

leszek67    0

-- połączono --

Witam wszystkich .Mam problem w C-360 zauważyłem w chłodnicy olej a na bagnecie w bloku nie ma oznak wody tylko jest rzadki-proszę o wskazówki może Ktoś miał taki przypadek

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Wiadomość z agroFakt.pl

Bogdan-BP    0

a sprawdz czy jest zwiekszone cisnienie w układzie chłodzenia czyli weze sa twarde, swiadczy to o wypalonej uszczelce pod głowica

Shogun    17

Odkręć korek od chłodnicy odpal i obserwuj czy nie idą bąble powietrza (spalin) z płynu, troche może wypływać bo pompa chodzi, można pasek klinowy ściągnąć do próby. Jeżeli będą szły to jak kolega wyżej napisał uszczelka pod głowicą. Napisz jeszcze co to był za syf? Był tłusty czy bardziej jak sadza, masz ciągnik od nowości, czy przy poprzednim dolewaniu wody/płynu też takie objawy były? Jeżeli nie ma bąbli i nie ubywa oleju to może po prostu woda rozpuściła stare osady.

locke    291

W 360?! Parę minut.Ile to kolektroy odkręcić i rurki od wtryskiwaczy.

karol210    12

sciagasz wszstkie 4 glowice razem z czterema glowicami razem z dwoma kolektorami, jesli chcesz wszystkie zdjac

Edytowano przez karol210

radek1983    0

takie mam pytanko ciagnik po kapitalnym remoncie 3 lata nie bierze oleju a docs duzy puszcza dym czym to moze bys spowodowane dodam ze nie traci mocy i pali bez zarzutu

Bogdan-BP    0

poniewaz z powodu uszkodzenia uszczelki pod głowica lub samej głowicy do cylindrow przedostaje sie płyn

dokladnie trzeba obejrzec głowice w poszukiwaniu mikropekniec no i uszczelka do wymiany

locke    291

Wtryskiwacze leją..Ja muszę zrobić wszystkie cztery bo siłę ma ale nic przyśpieszenia...

Kaszlak79    69

U mnie taka maź była w chłodnicy bo się pompa wody kończyła. Ale to było by słychać, i luz byłby na osi pompy wyczuwalny. Jak zdejmujesz głowice to najlepiej wszystkie, dać chociaż do sprawdzenia w zakładzie, najlepiej do regeneracji, bedziesz miał pewność a koszt 160 zł za głowicę nie jest aż tak wielki. Biały dym to ewidentnie woda w cylindrze, zbadaj też tuleje czy nie pęknięta jakaś, ale wtedy był by też płyn chłodniczy w oleju. Najlepiej byłoby zmierzyć ciśnienie sprężania, wiedziałbyś który cylinder niedomaga i wtedy może by się obeszło tylko na zdejmowaniu jednej głowicy.

Edytowano przez Kaszlak79

Witam a jak myślicie o oleju w chlodnicy w ciągniku Pronar 82a rok 2005 zaznaczam ze w silniku jest wporządku nie ma wody tylko w chłodnicy płynu chłodniczego 

Adi96    871

Temat jest o ciągniku c-360 i pochodne a nie pronarze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?