Zaloguj się, aby obserwować  
MichalG

Valtra A82 czy Case JXU85?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalG    1

Witam i proszę o pomoc.... co lepiej? Traktor musi mieć 80-90 koni i będzie jako traktor główny na małym 7 Ha gospodarstwie. Czym się różni jeden od drugiego bo na temat JXU85 wiem chyba wszystko a na temat Valtry nic =\ słyszałem tylko że całkiem inna jakość w porównaniu z CASE-m... to czym się różni w wyposażeniu jeden a drugi? I jaka jest cena Valtry A82?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

Jeżeli miałbym wybierać między Case, a Valtrą to wybrałbym Valtre. Chociaż z drugiej strony 90KM na 7ha to duuuuuuża przesada. Kup ursusa c-360, a jeżeli chcesz już koniecznie coś większego to weż belarusa czytam MTZa. Decyzja należy do ciebie. Jak ja wstawiłem temat z tym samym problemem co ty to nmie wyśmiali. Też będe kupował ciągnik o takiej samej mocy, tyle że na 25ha. Ja biore Belarusa 920 full version:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

W tym przypadku Case lepiej wychodzi od Valtry. Wyposażenie będą miały podobne a co do ceny hmm.. może być podobna tak przypuszczam. Zobacz sobie na specyfikacje obu maszyn http://www.caseih.com/poland/Products/Tractors/JXU/Documents/JXU/flipviewerxpress.html i http://www.valtra.pl/products/tractors/128.asp i oceń sobie. A co do tego czy ciągnik za duży to nie rozumiem tych co od razu piszą że za duży jak nie wiedzą co człowiek robi na tej ziemi i chce mieć wygodny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja na taki areał bym kupił Case Quantum jest to bardzo fany model, komfortowy, pasuje w międzyrzędzia i jest dość w bogatym wyposażeniu. Na taki areał bym ci poradził najmniejszy model czyli 65KM, moim zdaniem taka moc będzie w sam raz na taki areał. A jeżeli chcesz nadal 80-90KM to może wybierz sobie mocniejszy model. Tu podaje link do strony z informacjami tym modelu http://www.caseih.com/poland/Products/Tractors/QuantumC/Pages/Intro.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambo13    1

Valtre dostaniesz w granicach 180 tyś w tamtym roku tyle kosztowała nie wiem jak teraz . Ja Valtrą A82 pracowałem już wiele razy. Ciagnik jest super nie mam do niego zastrzeżeń jest zwinny ,wydajny,wygodnie się nim jeździ ,mało awaryjny (tym co jeżdże czasem 0 awari miał 2008 rocznik)spalanie też jest ok nie ,spala tyle jak na 88km przystało ,do tura ciągnik idealny wprost ,trochę lekki na tyle jest ale obciązniki na koła i balast na tył i powinno byc dobrze . Nigdy tego Casea nie widzialem więc nie powiem niczego o nim .

Wybor już należy do Ciebię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Jeżeli miałbym wybierać między Case, a Valtrą to wybrałbym Valtre. Chociaż z drugiej strony 90KM na 7ha to duuuuuuża przesada. Kup ursusa c-360, a jeżeli chcesz już koniecznie coś większego to weż belarusa czytam MTZa. Decyzja należy do ciebie. Jak ja wstawiłem temat z tym samym problemem co ty to nmie wyśmiali. Też będe kupował ciągnik o takiej samej mocy, tyle że na 25ha. Ja biore Belarusa 920 full version:)

 

 

Mnie też wyśmiali jak kupiłem sobie Fendt 412 Vario na 20 ha (125 KM), Ale mam to w d.... Więc nie ma co przejmować się takimi wypowiedziami. Jedni pisali co będę nim robił, chyba się za nudzę, że tą kasę woleli by na co inne spożytkować,kupić dobre auto i dobrze wygodnie żyć itp. itd.Typowe polskie myślenie.... Moim zdaniem w ten sposób wypowiadają się osoby ograniczone ,zazdroszczące, ze ktoś może na tak mały areał kupić taki markowy sprzęt.A co do sprzętu to wybrał bym Valtre,moim zdaniem lepiej wykonana, ale to rzecz upodobań ,gustu.

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frycek    0

Ja wybrałbym Case JXU bo Valtra A to jest goła nie można z Case porównać. Bardziej Valtre N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

Valtra z serii N kosztuje 190 tyś netto :( a case JXU85 184 tyś BRUTTO (full opcja z pełzakami). A ciągnik ma pracować z kombajnem do marchwi od WEREMCZUK-a i udźwig też musi być spory bo to nie jest za lekkie a Case Quantum z opisu ma 2900 kg a to za mało a w JXU jest 4,5 tony w mojej opcji... A to wcale nie jest duży ciągnik na 7 Ha bo chcę zwiększyć powierzchnie gospodarstwa a ciągnik będzie jak znalazł ;) więc goła Valtra to raczej nie jest to co mi odpowiiada =\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

A może coś z innej stajni wybierzesz ? Jakiś Lamborghini R3, NH T5040 jest wiele marek w tym zakresie mocy. Skoro "a case JXU85 184 tyś BRUTTO" to w okolicach tej ceny masz spory wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Myślę że w tej cenie jeszcze DF byś mógł obejrzeć. Albo NH T5040 bądź T5050 niby ceną się nie różnią za bardzo. To samo co Case praktycznie i no nawet ładniejsza bryła jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Jeżeli chodzi o NH Seri T5000 w standardzie są bogato wyposażone (fotel pneumatyczny, sprezarka powietrza, klimatyzacja itp). Cena jest uzależniona od terminu w jakim dokładnie chcialbyś zlozyc zamowienie i oczywiście od dodatkowego wyposazenia. Na dzin dzisiejszy T5040 - ok. 151 tys brutto; zaś T5050 - ok. 158 tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj