Lopez

Produkcja biomasy

Polecane posty

nowik1236    0

Nie napisałem, że jest to mało. Czytaj uważnie;) Do produkcji na niewielką skalę w zupełności wystarczy. Ale nie to jest najwiekszym problemem. Tak jak ktoś wspomniał, ciekawe czy kolega ma dostep do dużej ilości stosunkowo taniej słomy. Znam osoby, które kupjąc słomę po 200 zl i sprzedając brykiet po około 350zł do elektrociepłowni wychodzą na swoje. Jezeli miałby dostęp do taniej słomy ( w naprawde dużych ilościach) to zysk byłby o wiele wyzszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2,5t/h to mało :blink: Z tego co dziki mówił to jest największy w okolicy w w pierwszej 3 w województwie 5t/h, większość to poniżej 1t, najczęściej 100t na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowik1236    0

2,5 tony na godzine to nie jest mało. chyba coś źle zrozumiałem mój błąd... Ale zostawmy już sprawy przyłącza to nie jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
400kVA to niestety niewystarczające przyłacze jeżeli miała by to być produkcja na szerszą skalę
Chyba, że mówimy tu o małej brykieciarce i małym rozdrabniaczu to zmienia postac rzeczy. Wtedz 400kVA wzstarczy w zupełności wink.gif

tutaj ;)

tak jak JJ napisał 2,5t/h to już duży zakład peletu


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowik1236    0

Wszystko rozbija sie o kwestie co dla kogo jest już tą "dużą i szerszą skalą" produkcji. Na 400kVA da rane produkować 2,t tony na godzine bez większych problemów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

znajomy robi 2,5t ;) na jednym trafo 400 i dyskoteki nie ma, kwestia urządzeń.

Kwestia linii technologicznej. Jak z min rozmawiałem, bo trochę dla niego słomę woziłem to różnice pomiędzy poszczególnymi liniami wynosiły 20% zapotrzebowania na energię elektryczną :blink: Więc może być że z 400 zrobisz jak on 2,5t lub jak kupisz chińczyka to zrobisz 1,5t ;) a dla ciebie dużo i szeroka skala to ile? Barlinek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowik1236    0

Dla mnie 2,5 t/h to już szeroka skala:P moje obawy wzięły się stąd, że producen powiedział że przy produkcji 2t/h to będzie niewystarczające przyłącze. ps. co wy z tym Barlinek-iem ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

tak jak JJ napisał dyskoteki nie ma ale kiedyś wspominał, że przydałby się jeszcze jeden jakiś 100kVA w rezerwie bo czasami jak surowiec bardziej wilgotny to ciężej jest go przerzucić maszynom na początku ale co i jak dokładnie to nie wiem.

Barlinek to największy producent peletu w Polsce i się ze znajomego ( pseudonim Dziki) śmiejemy że sobie drugi Barlinek chce zrobić, bo chłop ma łep i chce się rozwijać, w dodatku mu to dobrze wychodzi


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

odświeżam temat bo jest bardzo ciekawy, jakieś kroki naprzód w produkcji coś już wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalin    2

Witam chciałbym się was zapytać czy nie wiecie gdzie sprzedać siano na biomasę? mam tego koło 170sztuk 150cm i nie wiem gdzie to sprzedać. jestem z kujawsko pomorskiego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Pod Piłą w miejscowości Ciszewo (obok Milicza) jest firma która skupuje taki surowiec. Pytanie z jakiego rejonu kuj-pom jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalin    2

Faktycznie w Ciszewie jest Farmutil i tam sprzedawałem a teraz jeżdżę do Moglina tam jest firma Pellet Polska i dają dużo lepsze pieniądze i ogólnie warunki sprzedaży

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj