Lopez

Produkcja biomasy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lopez    0

witam chce otworzyc firme produkujaca pelet ze slomy i trocin chcialbym sie dowiedziec na jakie dofinansowanie z UE i gminy moglbym liczyc a pozatym moze ktos z was prowadzi juz taka dzialalnosc? z checia posluchalbym waszych rad i opinii na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Możesz skorzystać z działania "Różnicowanie działalności rolniczej". Najlepiej zajrzyj na www.brykieciarki.fora.pl Tam jest forum na ten temat i można się wiele dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie prowadzę ale interesowałem się tym. moim zdaniem ciężki kawałek chleba. jedynie kontrakt z elektrownią i nic więcej

ja mieszkam 20km od elektrowni ale już byli szybsi ode mnie w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Szymon, można również nawiązać kontakt z firmą skupującą, która odsprzedaje biomasę do elektrowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lopez    0

ja pisalem do elektrowni ale nieotrzymalem jeszcze odpowiedzi po jakiej cenie by skupowali wiec znacie moze ceny skupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Moj kolega prowadzi produkcje brykietu musze powiedziec ze nie idzie mu najlepiej coz moze to wina tego ze nie wykazuje sie przedsiebiorczoscia. A w wiosce obok taka produkcja upadla.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Lopez pellet jest gorszy niż brykiet w produkcji. Sam o tym myślałem i doszłem do wniosku że lepsze rozwiązanie to brykiet RUF czyli ładna kosteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowik1236    0

Produkcja brykietu ze słomy jest opłacalna tylko pod kilkoma warunkami. Najważniejszym z nich jest dostęp do dużych ilości taniej słomy. Elektrownie bardzo chętnie kupią nawet 100 % wyprodukowanego surowca, jednak aby bezpośrednio sprzedawac brykiet trzeba miec produkcje na poziomie min. 100o ton miesięćznie. Przy mniejszych mocach produkcyjnych brykiet można sprzedawać przez pośredników. Aktualne ceny to cos ok 320 zł za tone przy sprzedaży przez posredników do Elektrowni Ostrołęka. sprzedając w detalu można uzyskać nawet 450 zł za tone( w zależności od specyfiki rynku lokalnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

pisałem w innych tematach i nic

A jak to jest dotacjami na linie do produkcji czy na dziś coś jest albo kiedy będzie bo nic nie mogie takiego znaleźć a wiem że kiedyś było dofinansowanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowik1236    0

Jeżeli chodzi o dotacje to sprawa nie wyglada zbyt ciekawie. Jest kilka form uzyskania dotacji jednak są to programy ogólne, a nie specyficzne dla produkcji brykietu. Problem z rozpoczęciem produkcji brykietu jest całkiem spory. Zaczynając od przyłącza transformatorowego o dużej mocy, poprzez uzyskanie pozwolenia na produkcje, rozpoczęcie prowadzenia działalności(przejście na zus), poprzez zakup całej linii do produkcji brykietu. Niemniej jednak przy pewnych sprzyjajacych okolicznościach jest to świetny interes i pomysł na biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

lepiej przejście na Krus te wszystkie papiery to da sie załatwić w jakiś sposób , tylko chodzi mi o dotacje na zakup linii do produkcji cos konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Zaczynając od przyłącza transformatorowego o dużej mocy,

Do 400kVA stawia zakład energetyczny na swój koszt

A nie możesz poszukać w necie jest tego masę no EFRR Polska Wschodnia itp itd to paliwo alternatywne gdzie się nie zakręcisz to można coś wyrwać, jak ty nie wiesz gdzie zacząć szukać to produkcji na pewno nie zaczniesz ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowik1236    0

400kVA to niestety niewystarczające przyłacze jeżeli miała by to być produkcja na szerszą skalę. Sam rozdrabniacz potrzebuje wiecej "mocy". brykieciarka pracuje pulsacyjnie i jeśli nie będziesz posiadał swojego transformatora to sąsiedzi bedą miali "dyskoteke" co z pewnością przyczyni sie do konfliktów między ludzkich. Chyba, że mówimy tu o małej brykieciarce i małym rozdrabniaczu to zmienia postac rzeczy. Wtedz 400kVA wzstarczy w zupełności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja pierdziele to sobie postaw 1MVA za swoje i starczy ci na wszystko a 400kVA Przedsiębiorstwo Energetyczne nowej firmie stawia za free. Poza tym masz kasę na linię technologiczną na poziomie 5t/h? :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

T-rex 5t/h to 1 800 tyś € jak Dziki stawiał :lol: także żeby na 0,5t/h miał kasę to będzie dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A właśnie zapomniałem o nim :) on na 5t/h ma dwa trafo po 400kVA każdy jeden na siebie drugi na żonę aby mieć je za darmo

Tobiasz o co ci chodzi z tą motyką?

Niech autor napisze czy ma dostęp do surowca ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

wiesz ile to jest 5t/h w skali roku ..... i jeszcze trochę . myślę ze 500kg /h to juz jest sopra ilość :o

Edytowano przez tobiasz51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

28,5 tyś ton tyle nasz (JJ i My) sprzedaje rocznie z tego co z min rozmawiałem. Dlatego dziwię się, że dla niektórych 400kVA to mało, no chyba że nowik to właściciel Barlinka wtedy co innego :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Łukasz te 400kVA weź mi to przelicz inaczej, ile tam można pociągnąć kW mocy i amperażu? Bo chcieliśmy stawiać trafo w firmie i chcieli żebyśmy zapłacili. Były przymiarki ale z obliczeń to jakieś między 200-300kW żeby szło podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dawid nie mam pojęcia muszę popytać :unsure:, Tyle że wy macie firmę, jakbyś swoją założył i chciał przyłącze to by musieli postawić, przynajmniej PGE tak ma ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A to rozumiem dla nowych firm oni podłączają za darmoche. A firme będe otwierał swoją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj