Senator

Wymogi wzajemnej zgodności

Polecane posty

Pestus123    4

Ok już wiem, jest ta tabela w załącznikach, załącznik nr 7 ewidencja zakupu pasz...A czy dobrze rozumiem, że plan nawożenia i zabezpieczenie kiszonek przed wyciekiem soków do gleby obowiązuje na obszarach OSN, czy na ONW też????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

No tak ale pomyślmy o tych których to teraz obowiązuje, ci to mają przej***ne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Czyli w świetle tych przepisów jak włączę śrutownik i przerobię 100kg pszenżyta i 100kg owsa na śrutę to muszę w tą tabelkę to wpisać?? I do tego będzie mi potrzebny ten numer od lekarza powiatowego?? :blink:


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Nr chyba potrzebny będzie, ale jak kupujesz koncentraty to wpisujesz chyba tylko od kogo go kupiłeś, ile, nazwę koncentratu, dla jakich zwierząt i do tego faktury albo jakieś inne dowody zakupu :)

 

Konkretnego składu paszy chyba nie musisz robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Mam 1 maciorę i to co od niej wychowam,nie mam książki leczenia bo nie wzywam lekarza (świnie nie chorują),co będzie w razie kontroli? i jeszcze jedno ,czy zabiegi inseminacyjne też wpisuje się do tej książki?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Koledzy, uprawiam tylko pszenice i rzepak, nie prowadzę produkcji zwierzęcej. Przetwórca rzepaku wymaga ode mnie numeru producenta pasz. Czy ja takowy powinienem posiadać?

A tak na marginesie jeśli tempo rozwoju biurokracji się utrzyma, to w niedługim czasie będziemy zmuszeni posiadać karty drogowe w naszych maszynach. Ponadto pewnie przyjdzie nam też prowadzić coś takiego jak np: "rejestr wykorzystania wideł w gospodarstwie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

idż do powiatowego lek. wet. i tam się zapytaj o swój numer , ja bez tego w zeszłym roku nie mogłem pszenicy sprzedać

 

Nie cytujemy poprzedniego posta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ten numer powinien miec każdy. Wypełnia sie stosowny druczek.

Czy ten rejestr opryskó i nawożenia powinien prowadzić każdy rolnik? Czy tylko na OSN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Z tego co ja zrozumiałem z tej broszury CC to wszyscy już musimy prowadzić ewidencję zarówno nawozów jak i śr. ochrony roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@robert812- przeczytaj jeszcze raz, przed chwilą to zrobiłem sam (str 22-24) i roczny plan nawożenia muszą wypełniać tylko rolnicy na OSN, co do ŚOR to jak już od jakiegoś czasu wszyscy muszą wypełniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Po pierwsze jest to paranoja.

Po drugie, może jeszcze ewidencję "kupczenia", "seksenia" i ile litrów gorzały tygodniowo się spożywa i ogólnie ile kartek papieru i roboczogodzin?

Debilizmu - nie popieram.

Moja ewidencja wytwarzania pasz wygląda tak: raz na tydzień robię paszę, jak przyjadą to wpiszę z cyklem tygodniowym.

Ewidencja leczenia: nie lecze, bo nie chorują, a jesli juz sie zdarzy jakis przypadek, to wpisuje.

Rejestr szkodnikow (tylko kto tu szkodnikiem ;)): brak szkodnikow - niestwierdzono. Kot w stodole, lampa na owady w oborze, pies na zagrodzie.

Plan nawozenia i sr. ochr. roslin: to robie bo za to place i potem to jem.

Hmm, cos jeszcze, pewnie cos wymysla....

A i podobno juz podejrzewaja rolnika, ze zabija dzikie ptactwo i zwierzyne? Gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

A dzisiaj przyszedl jeszcze jakis pacan z S.Security i chciał, żeby ochrone zamówić - :blink: (może jeszcze to niedługo będzie w CC). Babka od ubezpieczen non stop chodzi, żeby ubezpieczać uprawy. Powiedziałem jej, że nie bo to jest jeden wielki przekręt jak OFE. Lepiej niech wały przecwipowodziowe budują i nie wydają pozwoleń na budowe na terenach zalewowych, nie wiem jak to nazwać, nazwe łagodnie - debilizm. No, ale oczywiście jeszcze sie pytala czy ja kiedys byl w OFE. Powiedziałem, że tak - dałem jej się przepisać bo aż żal dupe ściskał jak na nią patrzyłem - sęp, hiena. Rolnicy - nie dajmy sie!!! Lepper wróć!!! Naciagacze won!!! Balcerowicz to chyba w piekle bedzie sie smazyl, tylu ludzi ma na sumieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prze80    0

Ewidencja leczenia: nie lecze, bo nie chorują, a jesli juz sie zdarzy jakis przypadek, to wpisuje.

 

Jeśli już coś leczysz to nie Ty masz wpisywać tylko weterynarz. Podając leki powinien zostawić kartkę z samo kopiującego druku, na której jest napisane, co, ile, kiedy podał, okres karencji i ma się pod tym podpisać. Takie luźne kartki zebrane do kupy, tworzą książkę leczenia zwierząt. Dodatkowo trzeba trzymać ją 5 lat. Jeśli ktoś przyjedzie do Ciebie na kontrolę i nie ma takiej ewidencji to punkty lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Przeczytałem dziś że muszą być w gospodarstwie środki dezynfekcyjne wie ktoś o jakie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy hodowli zwierzat musisz miec maty dezynfekcyjne , same maty nic nie daja wiec musisz jeszcze posiadac srodek dezynfekcyjny ktorym nasaczysz mate gdy bedziesz musial jej uzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Pewnie tak, jak ze wszystkimi środkami leczniczymi - odnotowana sprzedaż na karcie od lekarza weterynarii...

Ja miałem dzisiaj kontrolę z WIS, po zaleceniach usłyszałem, że zostałem "wylosowany" do kontroli CC przez Agencję... , ma być w czerwcu, na koniec maja mam mieć te ich wszystkie papierki. Macie może jakieś pomysły - jak zaskoczyć kontrolę i się chociaż trochę im oprzeć? Bo nie wpuszczenie ich na swój teren, może być sankcjogenne. :lol:

Zauważyłem, że WIS tak do końca, nie jest mocny w interpretowaniu tych wspaniałych papierkowych przepisów i na moją uwagę o wymagany :blink: "rejestr usuwania ściółki", że pierwsze słyszę, też nie umieli sensownie wytłumaczyć, schodząc na normy wywozu nawozów naturalnych... . Więc też się uczą kontrolować. Ciekawe jak podchodzą / będą / do kontroli pracownicy ARiMR, bo raczej kontrola CC to wspólna WIS-u z Agencją?

Sądzę, że wybrali mnie, bo już trochę tych papierków nagromadziłem i tak od razu nie chcą pewnie ludzi karać obcinaniem dopłat, zwłaszcza w roku wyborczym...

Więc obywatelskie nieposłuszeństwo czy kolaboracja? :D


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Czy to CC dotyczy wszystkich rolników czy tylko onw, jak to jest gdzie mam szukac coś na ten temat ja do tej pory nie dostałem żadnych pism o któych piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Ponawiam pytanie o punkt listy kontrolnej "PASZE C" nr 26: "Prowadzona jest dokumentacja dotycząca prawidłowego usuwania martwych zwierząt i ściółki."

Martwe zwierzęta to ok. wiadomo, ale co z tą ściółką?


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ściółki to chyba o obornik chodzi tak mi się wydaję to wiadomo przelicznik masz na h a jak za dużo ci wychodzi to musisz oddać bądź sprzedać komuś i jakiś papierek mieć na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

My jutro mamy kontrole z weterynarii, tydzień temu była z dobrostanu, a jutro to o pasze, przechowuje ziarno na stropie garaży, powinno być ok tylko nie mam tych klatek dla gryzoni, czy jak to się nazywa. Wszystkie worki w paszarni są na paletach zawiązane, tak jak powinno być, ewidencja zakupu pasz, stosowania śr. ochr roślin jest. Teraz robie tabelkę zagospodarowania obornika, bo to też sprawdzają. :P Paliwo to na bieżąco zuużywam, śr ochrony też, i nie mam szafki. Macie jeszcze jakieś pomysły?

 

 

http://images2.budorol.pl/images2/pasze_standardy.pdf Link naszego kochanego IBMER, może się przydać o magazynowaniu pasz...

Edytowano przez Pestus123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Dostałem dzisiaj kopie raportu z kontroli powierzchni gospodarstwa i jakie moje zdziwienie o ile powierzchnia się zgadza jakie małe róznice ale wciskają mi że miałem zasiany np jęczmień a tam było pszenżyto albo zamiast mieszanki (owies+jęczmień) sam owies. to była kontrola nie zapowiedziana ale wiedizałem że byli bo ich spotkałem jak mierzyli. Mozę ktoś wie czy mam interweniować coś w agencji czy czekać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj