Polecane posty

lukasx21    165

Weż no wrzuć zdjęcia tego pomieszczenia. W czym tam przetrzymujesz towar w skrzyniopaletach? Ile towaru tam zmieścisz?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak wygląda komora chłodnicza to wiem bardzo dobrze i twoje linki z gogli do niczego mi nie są potrzebne,interesuje mnie jak rozwiązał to u siebie @stasiex także daruj sobie a co drugiej twojej odpowiedzi to też nie jest ona taka oczywista jak ci się wydaje.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Po pierwsze - żaden "prawdziwy" producent ziemniaków nie zrobiłby tak małego pomieszczenia jak moje (komora posiada 2 poziomy, a gdybym przechowywał w niej tylko ziemniaki to zmieściłbym ok 4-5 ton w workach w warstwach o wysokości 1-1,3 m) - z założenia chłodnia przeznaczona jest dla ziemniaków do handlu wiosną, większość sprzedaję jesienią. Drzwi 90 cm umożliwiają wjazd małą paletą.

Powierzchnia magazynowa - 5 m2 + piętro 2m2, wysokość 3 m.

 

I uprzedzając stwierdzenia w stylu: o czym my tu rozmawiamy - chłodnia-zabawka itp. itd. - technologia budowy nie różni się niemal niczym dla pomieszeń 2 m2, czy 200 m2 - zależy jedynie od tego czy budujesz od podstaw czy adaptujesz gotowy budynek.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

co wyjdzie lepiej czy też taniej jeśli chodzin o chłodnie przerobić nie użyteczną już stodołe czy postawić od podstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikkamil    0

Planuję z nieużytecznego budynku zrobić przechowalnie. Jaką musiałbym dać grubość styropianu na ściany, które mają ok 35 cm grubości. A jaką na sufit, przy tym że na stropie byłaby położona słoma w kostkach ?

ja bym dal 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Ile może kosztować agregat do chłodni 50t?

Ja za swój dałem rok temu ok 20 tyś z tym że to była używka ale jak do tej pory chodzi bez zarzutu( komora 120 T) Poprzedni agregat zakupiony 10 lat temu ok 45 tyś wymiary komory identyczne( oczywiście z całym osprzętem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A ja mam takie pytanie do tych którzy przechowują pekina. A mianowicie zawsze na jesień sadzę trochę pekina ale nie mam pomieszczenia żeby go dłużej przechować i muszę z nim szybko uciekać do żyda i tak się zastanawiam czy nie dało by rady przechować w izotermach po chłodniach naczepach? Znajomy ma talie dwie na złomie i za cztery tysie by je oddał. Tylko czy to w ogóle to ma sens, niby nie duże pieniądze ale narobić się i w pole na rozrzutniku wywieść to nie sztuka. Miło by było żeby dał się przetrzymać do grudnia żeby na święta wysprzedać co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

nie wiem co za problem, my w zwykłej przechowalni, bez agregatów mamy pekinke i jeszcze dobrze sie trzyma. Jak masz przechowywac tylko do grudnia to nie ma sensu imwestowac w chłodnie, nawet kontenerowe. Lepiej zainwestowac w ochronę przed chorobami i insektami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

nie wiem co za problem, my w zwykłej przechowalni, bez agregatów mamy pekinke i jeszcze dobrze sie trzyma. Jak masz przechowywac tylko do grudnia to nie ma sensu imwestowac w chłodnie, nawet kontenerowe. Lepiej zainwestowac w ochronę przed chorobami ;)

 

nie wiem co za problem, my w zwykłej przechowalni, bez agregatów mamy pekinke i jeszcze dobrze sie trzyma. Jak masz przechowywac tylko do grudnia to nie ma sensu imwestowac w chłodnie, nawet kontenerowe. Lepiej zainwestowac w ochronę przed chorobami i insektami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Lepiej kupić dwie naczepy i tam trzymać niż coś pod pekine budować. Tak mi się wydaję, bo jak na razie to nie mam żadnego pomieszczenia gdzie mógł bym ją postawić tylko się zastanawiam czy jeżeli załaduję całą izotermę pod sufit to nie będzie się psuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Wg mnie to nie jest dobry pomysł.W jaki sposób chcesz tam ją przechowywać( skrzynki ?)Będzie przy załadunku tego kupa roboty, a jeszcze sprawa chłodzenia jest tam taka możliwość?Ja wolałbym przerobić garaż lub stodołę i podejść do tego bardziej profesjonalnie i mieć to na lata i w miarę się odciążyć.Jak wspomniał kolega wyżej najważniejsza jest ochrona chemiczna w polu, ja przechowuję pod agregatami i jak do tej pory zieloniutka ;) jak z pola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0
Ja za swój dałem rok temu ok 20 tyś z tym że to była używka ale jak do tej pory chodzi bez zarzutu( komora 120 T) Poprzedni agregat zakupiony 10 lat temu ok 45 tyś wymiary komory identyczne( oczywiście z całym osprzętem)
poza tym izolacja scian i drzwi koszta tylko tak? w tej cenie juz wentylatory też już? lampo 60 to na jaka wysokość kładziesz tą pekinkę, że do tej pory w zwykłej przechowalni przechowujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18
Napisano (edytowany)

Ja mam oborę 2,3m wysoka, 7 szeroka i 10 długości czyli ok 160 m sześćiennych. Jeśli ktoś jest w temacie to interesuje mnie koszt przerobienia tego na chłodnie na pietruszkę. I ile ma wysokości skrzyniopaleta...?

Może znacie jakieś firmy które się tym zajmują?

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

pekinka jest w skrzynkach. w skrzynce kazda kapusta ustawiona pionowo. i to ustawione na jakies 2,5 metra na paletach w pomieszczeniu 3 metry wysokim. Chłodzenie konwekcyjne, powietrzem z zewnątrz :P bez agregatów i wiatraków. tylko w razie długotrwałego ocieplenia temp troche wzrasta.

Wiadomo, niekontolowana wilgotnosc to i masa towaru spada, ale lepsze to niz gdyby miała zgnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Co do ścian w przechowalni to już postanowione będą ocieplane styropianem 2x5cm ale dach czy lepjej ocieplić czy położyć płyte warstwową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15
dach czy lepjej ocieplić czy położyć płyte warstwową?

 

My będziemy na dach dawać płytę warstwową z rdzeniem poliuretanowym, płyta będzie raczej o grubości 10cm co równa się z płytą 17cm styropianu lub o grubości 8cm (co się równa 14cm płyty styropianowej). A ściany jak polecacie ocieplić? Bo mamy zamiar dać na zewnątrz 10cm styropianu frezowanego. Będziemy adoptować pomieszczenie o kubaturze mniej więcej 250m3 na komorę chłodniczą.

 

Proszę doświadczonych użytkowników o wypowiadanie się ;) Temat jest ciekawy, myślę, że pomogliby wielu osobom szukającym tu pomocy, mnie również ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Kolego a wiesz już mniej więcej ile taka chłodnia będzie cie kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Na chwilę obecną właśnie dowiadujemy się o wszystkich kosztach więc jeszcze dokładnie nie wiem ile nas to wyniesie. Sama aparatura chłodnicza to będzie koszt minimum 20 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

A ściany jak polecacie ocieplić? Bo mamy zamiar dać na zewnątrz 10cm styropianu frezowanego. Będziemy adoptować pomieszczenie o kubaturze mniej więcej 250m3 na komorę chłodniczą.

 

 

natrysk pianką PUR


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Kolego, możesz powiedzieć coś więcej o tym natrysku? Jakie są tego koszty za m2? Na jaką grubość musi być zrobiony ten natrysk aby przyniosło to dobry efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

rok temu myslałem o natrysku ale sie rozmyslilem(koszt)

na agroshow 2010 przedstawiciel filmy wykonujacej nakryski przekonywal mnie ze 5cm pianki odpowiada 7cm styropianu,koszt to ok 8,5zl netto(natrysk wew.) za metr kwadratowy i 1 cm grubosci. cena oczywiscie do negocjacji

 

Porównanie grubości różnych warstw materiałów potrzebnych do uzyskania tego samego stopnia izolacji:

Materiał............................Grubość warstwy [cm]

Pianka PUR (gęstość 35 kg/m³)....................1

Styropian......................................1,6

Wełna mineralna................................1,8

Drewno..........................................6

Beton komórkowy.................................5

 

musisz poszukac w necie pod tematem: Natryskowe pianki poliuretanowe

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

My będziemy na dach dawać płytę warstwową z rdzeniem poliuretanowym, płyta będzie raczej o grubości 10cm co równa się z płytą 17cm styropianu lub o grubości 8cm (co się równa 14cm płyty styropianowej). A ściany jak polecacie ocieplić? Bo mamy zamiar dać na zewnątrz 10cm styropianu frezowanego. Będziemy adoptować pomieszczenie o kubaturze mniej więcej 250m3 na komorę chłodniczą.

 

Proszę doświadczonych użytkowników o wypowiadanie się ;) Temat jest ciekawy, myślę, że pomogliby wielu osobom szukającym tu pomocy, mnie również ;)

Ja bym się nie bawił w przyklejanie styropianu - liczyłem nieopłaca się tak samo jak z dachem - najtaniej wychodzą płyty - dwustronne na dach i jak masz murowane sciany to jednostronne na sciany - czyli do ściany styropian na zewnątrz blacha - koszt zbliżony do klejenia styropianu plus siatka plus jakiś tynk - a elewacje masz na lata.

Co do grubości to ja wybrałem płyty styropianowe 20cm na dach i 15 cm jednostronna plus pustak silca na sciany. Każdy dodatkowy cm2 grubości płyty wychodzki ok 2 zł drożej na m2 więc nie ma co oszczędzać. Co do kosztów zależy od ilośći ja za dach płaciłem po 65 netto za sciany poniżej 50 zł plus 18 zł za montaż. Więc przy nowej budowie nie ma sensu robić natryskowego ocieplania - co innego przy modernizacji - jak masz gotową elewacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj