Polecane posty

pawelec    89

jakie są dostępne maksymalne długości płyty warstwowej?

pytanie do osób które robiły strop z takich płyt.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xirlo    0

Odnawiam temat. Szukam jakieś sprawdzonej firmy która kompleksowo zajęła by się wbudowaniem komory chłodniczej w stodołę. Chodzi mi o opinie ludzi którzy korzystali z usług takiej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jeżeli mogę ci coś zasugerować to raczej zajrzyj na któreś z for sadowniczych, są tam całe działy poświęcone budowie chłodni zakupu urządzeń chłodniczych itd. tam na pewno ci pomogą.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Witam,budynek do adaptacji na przechowalnię do ziemniaków,wymiary 15m x 9m, wysokość od posadzki pod okap 3,5m ,od posadzki do szczytu (kalenicy) około 6m,kryty blachą trapez, wewnątrz zarówno dach jak i ściany natrysk pianką PUR grubości 8cm,na zewnątrz będzie elewacja ze styropianu grub. 5cm

Mam pytanie czy taka grubość położona pianki PUR jest już wystarczająca? i jaki zastosować wentylator,gdzie go umieścić czy w ścianie czy w dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

z racji dużej wilgotności i słabego mieszania powietrza pod stropem w przechowalni, płyty w stropie robią się wilgotne. Mysle o zamocowaniu takiej folii na sufit. Jest paroizolacyjna a poprzez warstwe 'alu' daje dodatkowy ekran izolacyjny. No i nie jest drogo. co myslicie?

http://folnet.pl/towar/strotex-90-al


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

też mam problem ze skraplaniem na płycie warstwowej, ale bardziej męczy mnie fakt, iż nie położyłem nic pod blachę na stodole, przy przejściu przez 0 (jak przygrzeje słońce) zaczyna się intensywny opad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

A co powiecie na folię w płynie? Jak dla mnie rewelka, tylko cena na poziomie 13-16 zł/l

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak wyglada folia w płynie?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

folia w płynie? z tego co się orientuję folia w płynie stosowana w budownictwie służy uszczelnianiu ścian w pomieszczeniach z dużym poziomem wilgoci (kuchnia, łazienka) ale już pokrycie dachowe wydaje mi się innym podłożem, niektórzy producenci płyt warstwowych reklamują się powłoką zapobiegającą skraplaniu się wody, ale samej powłoki w sprzedaży nie spotkałem (a potrzebuje tego około 1000m2, więc najtaniej obecnie wychodzi natrysk pianki, bo przy folii to robocizna pochłonie całe oszczędności na materiale - pomijając już jej żywotność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Jest na to sposób. Chłodnica w pomieszczeniu. Woda skrapla się na niej i z tacy odprowadzana jest na zewnątrz. przy okazji można zbić temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Folia w płynie to taki "niebieski kisiel" który nakładasz pędzlem w 2-3 warstwach na powierzchnię - po wyschnięciu ściana wygląda jak oklejona folią. Mam tym wysmarowane ściany pod styropianem w chłodni i teraz zastanawiam się, czy nie położyć jeszcze ze 2 warstwy na wierch (na szpachlę).

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek123456    0

Witam chcialbym przerobic stara obore na przechowalnie na ziemniaki. Pomieszczenie ktore chcialbym ocieplic ma 160 m2 oraz 4 m wysokie. Od zewnatrz raczej nie da rady bo znajduja sie tam inne pomieszczenia ktore nie potrzeba ocieplac i byloby zbedne ocieplac caly budynek Co sadzicie o osieplenieu od srodka welna mineralna? Co dac na welne jakies plyty z blachy, wiorowe czy cos innego? Jaka musialabybyc grubosc waty? Sciana ma grubosc okolo 50 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

wełna to chyba słaby pomysł, lepszy bedzie styropian


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

witam odnośnie płyty warstwowej na pokrycie dachu w przechowalni ma rdzeń 120 mm poliuretan jednak do koloru wszystkich budynków pasuje mi brązowy kolor producent daje gwarancje na taki kolor do długości 8 metrów , a ja mam 6,5 więc ok tylko czy mimo wszystko nie będę tracił chłodu w budynku wiosną na tym kolorze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

adaptuje byłą chlewnie na komorę przechowalniczą, komora o wymiarach 10 x 12 x 3m  i chciałbym tam wrzucić ziemniaki na zimę.

mam zamiar pryzmować mogę sypać na ściany?

jak wysoko sypać pryzmę?

orientacyjnie ile mogę tam pomieścić towaru?

 

ogólnie zawsze bawiłem się w kopiec i nie mam rozeznania więc proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jakie tam są ściany ? jeśli jest min pustak 30cm to można sypać.

wysokość pryzmy zależy od wydajnośći wentylacji i jej rodzaju (kanały, ruszt), ale jesli masz pomieszczenie 3m wysokie, to więcej jak 2,5 nie wsypiesz z oczywistych względów.

ok 100t powinno wejść.

 

 


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony7701    0

Witam,

 

posiadam stajnie murowaną z której chciałbym zrobić przechowalnie rabarbaru w skrzyniopaletach, jej wymiary to 6x5x2,30m, w ciągu roku użwywana by była, w przełomie maja-czerwca oraz lipca-sierpnia po około 7-10, max14dni. Posiada ona wewnątrz wejscie do piwnicy, na strych, wejście główne dla zwierzat 'poszerzone na swobodny wjazd z paleta z towarem", oraz boczne wejście dla ludzi do innego pomieszczenia gospodarczego z którego zrobiłem garaż dla samochodu i tez bym chciał użyc jako chwilowa przechowalnia...

 

Wszystkie wejscia, przejścia i obejscia izolowałbym tylko styropianem, gdyż przez cały rok wykorzystywał bym to do innczych czynności.

 

Czy musi być to jakoś super szczelne? chcę tylko żeby chłodziło warzywo, nie traciło ono wody/wagi przez te kilka dób, i żeby agregat dawal rade utrzymywac w całym pomieszczenia jednakową temperature

 

 

MOje pytania:

 

 

 

zarys kosztów agregatu chłodniczego który by to ogarną? jakie by miał zapotrzebowanie na energie ?!

 

 

Czy agregat zamontowany w stajni dał by rade przez przejscie dla ludzi w garażu chłodzić jeszcze dodatkowe 9 palet rabarbaru ? 

 

Czy jest jakis inny sposób, aby jak najniższym kosztem zrobić taka przechowalnie ?

 

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

orientuje się jaki mógłby być koszt budowy przechowalni o wymiarach 20x15 (5m w ścianie) dostawiona do stodoły, myślałem o pustaku w środek steropian 2*6 i połówka, Góra płyta 10cm (poliuretan) wjazd od stodoły.. Bez agregatu, na ziemniaki kapustę itd.  Budował ktoś podobny obiekt.

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

w ubiegłym roku 25x15 pustak ceramiczny 25 plus styropian 10, ściana ze słupami żelbetowymi, konstrukcja dachowa metalowa plus poliuretan 10, brama 6x4,5, całość ok250000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Wiem że są różne fora na ten temat ale na ile metrów wysokości  można stawiać przechowalnię warzyw? Znajomy mi mówił że max 6 m w szczycie ale mi się wydaję że można więcej po odrolnieniu działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Panowie przerabiał stodołę na przechowalnie i będę ją ocieplał styropianem. Mam problem gdyż dach jest dwuspadowy i chciałem coś układać na suficie od przechowalni, z czego można wykonać strop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

zależy od grubości ale od 60 nawet do 200 zł. Po co masz robić strop przykryj dach płytami warstwowymi i możesz ładować do samego czubka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj