Polecane posty

artur01    0

Witam szanowne grono forumowiczów,

z racji tego że ciągnik ma bardzo duże problemy z odpaleniem chciałbym zdemontować pompę wtryskową w Mf 3090 i zawieść do sprawdzenia lecz nie do końca wiem jak się do tego zabrać aby czegoś nie uszkodzić. Mam na myśli tutaj czy powinienem zblokować w jakiś sposób rozrząd czy po prostu odkręcać 3 śruby przy pompie i wyjmować? Dodam,że pompa zamontowana pionowo firmy Lukas. Chciałbym również uprzedzić wypowiedzi typu; "sprawdź filtry, aku lub rozrusznik", ponieważ wszystkie te czynności nie przyniosły zamierzonego skutku! Silnik w lecie przeszedł gruntowny remont a pompa nie była ruszana bo było ok, było ale się skończyło a na wiosnę trzeba ruszać w pole...

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam Artur

artur01    0

Witam,

jestem już po demontażu owej pompy i mogę ze swej strony podpowiedzieć, że:

-nie trzeba nic blokować

-odkręca się tylko 3 śruby mocujące pompę do obudowy i pionowo w górę wychodzi bez problemu(oczywiście po wcześniejszym odkręceniu wszystkich rurek oraz linek)

-pompa jest na frezie z wyciętym znacznikiem także przy montażu nie ma opcji się pomylić

Pod koniec tygodnia będę miał pompę z powrotem to napiszę czy jest poprawa.

pozdrawiam

Artur

rutek22kret    0

napisz kolego koniecznie co i jak a najlepiej wyślij mi wiadomość na konto bo mogę przeoczyć temat mam ten sam problem w moim 3060, silnik po remoncie a cięzko pali, pompa nie ruszana była

Wiadomość z agroFakt.pl

artur01    0

Witam, cóż przepraszam że nie pisałem wcześniej ale pogoda trochę zniechęcała. Problemów ciąg dalszy... po zamontowaniu pompy żadnej reakcji, dziś wykręciłem pompę z wtryskami i zawiozłem ponownie do pompiarzy.

ppiotr    32

Mój 3085 ostatnio troche słabo zapalał i zawiozłem pompe i wtryski do serwisu Boscha, wymienili głowice, jakiś pierścień i pare drobnych częsci a kosztowało to ponad 2tyś, teraz to inny ciągnik, lepiej zapala i jest mocniejszy.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez rolkam72
      Witam wszytkich. Właśnie jestem przed zakupem nowej pompy do opryskiwacza biardzki 400l i tu pytanie.
      Jakiej firmy najlepsza byłaby nowa pompa.Słyszałem rózne opinie  Biardzkich nowych pompach i teraz właśnie takie pytanie jaka firma żeby to trochę pochodziło a nie oddawać na gwarancje po 20 ha oprysku ( słyszałem o takich przypadkach) .Może ktoś właśnie ma podobne doswiadczenia chętnie skorzystam z rad innych .
      Ma to być pompa od 100 do 120l/min wydajności 
    • Przez rolnik_profil
      Witam. Na forum roznie piszą więc założyłem nowy temat. Massey ferguson 590 posiada dwie pompy hydrauliczne ? Tłoczkowa, zębatkowa 
      czy konieczne jest rozjechanie ciągnika do wyjęcia obu pomp?
      ile filtrów oleju hydraulicznego posiada ? Jedni piszą, że jeden (pod spodem) a inni, że są dwa. 
      Gdzie oddać do regeneracji ?mechanik stwierdził, że jedna jest zatarta a druga ma uszkodzoną obudowę aluminiową Podobno w tucholi jest kilka zakładów i trzeba uważać  który wybrać 
      prosze o pomoc i pozdrawiam

• Przez bartunio95
      Witam mam problem z chydraulikom w ursusie 4514 jak podnosze coś o wadze powyżej powiedzmy 100 kg na podnośniku to żeżoli coś na zimnym oleju niema tego normalnie siewnik podniose i cisza olej sie troszke zagrzeje i po 15 minutach żężoli wtrakcie podnoszenie żeżolenie ustajie jak jak kipruje przyczepe to samo
    • Przez Sqowron
      Siemka, mam mały problem co znajduje się na łączeniu pompy z blokiem jest tam oring czy uszczelka bo ciekniemi stamtąd olej... możecie podpowiedzieć mi co tam jest uszczelka czy oring? I jak to się fachowo nazywa. 

• Przez maret98
      Muszę wymienić pompę hydrauliczną w Valmet 8400 z 96r. bo tylni TUZ wolno podnosi. Szukam i nie wiem którą wybrać - tyle ich jest np te dwie:
      -http://www.rol-parts.pl/pompa-hydr-valtra-valmet-32863100-33561800-0510766313,id7140.html
      http://www.rol-parts.pl/pompa-hydrauliczna-valmet-bosch-32863100-33561800-0510766313,id7246.html
      Różnica prawie 1000 zł. Warto dopłacić do boscha - czy to na pewno oryginalny bosch?
      Ktoś coś poradzi, a może kupić w innym sklepie, albo w stacjonarnym. Jak będzie z gwarancją? Jest w ogóle gwarancja na pompy hydrauliczne?
      Czy może tą pośrednią?
      http://www.rol-parts.pl/pompa-hydrauliczna-valtr-valmet-31852310-34306100,id14801.html
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.