Polecane posty

mon21051    0

Witam wszystkich mam taki problem ponieważ zamierzam wymienić rolki na tłoku i moje pytanie jest takie ile jest tam rolek i jest to trudna sprawa do zrobienia i może jak wyciągnę tłok to trzeba na coś jeszcze zwrócić uwagę. Po drugie zamierzam kupić przeciwwagę bo nie mam i czy przy mocowaniu trzeba na coś zwrócić uwagę. Jest trochę czasu w zimie to trzeba porobić. Dzieki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Rolek jest 10 po wstawieniu nowych rolek należy dobrze je ustawić żeby nie było za dużych luzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

Jak za inwestujesz w rolki to ja bym sprawił jeszcze nowe prowadnice tłoka bo na pewno są przy jedzone skoro rolki już sz... trafił no i daj gdzieś noże do na ostrzenia potem dobre ustawienie i na ładnych parę lat masz spokój może jeszcze tulejki i sworzeń na łączeniu tłoka z ramieniem bym dał nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Prowadnice mogą być jeszcze dobre. Trzeba dobrze obejrzeć. Przy okazji możesz wymienić 2 blachy po bokach komory. Te z takimi zębami żeby słoma się nie cofała. I tak musisz je odkręcić żeby tłok wyjąc. Wszystkich rolek raczej nie musisz wymienić.

Naostrzyć noże przy okazji?? Przecież to się robi jak tylko jest tępy.U mnie są ostrzone kila razy w roku.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

A to te rolki to trzeba potem ustawiać i jest ich 10 sztuk. A jak myślicie z ta przeciwwagą???? Bo nie mam i strasznie ciągnik szarpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przykręć w tych miejscach co były. Ja tak zrobiłem.

Kupić i założyć. Tu masz trochę o cenie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/22955-cena-przeciwwagi-do-sipmy/page__fromsearch__1


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

Tego linka widziałem tylko gdzie to dostać ??? To jest pytanie. Z tymi rolkami to zrobię tak jak mówisz trochę jest to wydatek i powymieniam co zużyte bo już prawie kapitalke jej zrobiłem tylko mi został tłok i nie wiedziałem jak to tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pytałeś w sklepie z częściami do maszyn??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

To rolki zmienia się w dobrą godzinę 1 osobie, przy wyjmowaniu zwróć uwagę na te zabezpieczenia które blokuję belke przed powrotem do tyłu zawsze tłok się o nie zaczepia przy wyjmowaniu, a to ile czasu masz tę prasę że jeszcze rolek nie zmieniałeś? Bo ja miałem kilka lat temu nową to w drugim sezonie połowa poleciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

Ja tą prasę kupiłem i jak prasowałem to dziwnie ten tłok pracował i jak zacząłem robić kapitałkę to wymienię już to. A czemu mam zwrócić uwagę na te zabezpieczenia? Nie wystarczy jak wyciągnę tłok zmienię te rolki i wsadzę spowrotem??? I oczywiście zmienię zużyte elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

Kolego Andrzeju to co ty tą prasą wiążesz że kilka razy w roku ostrzysz nóż? Albo ile kostek w roku strzelisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Prasa chodzi na usługach. Nie wiem ile kostek robię rocznie ale soporo. Prasuje siano i słomę. Nie zawsze jest to do końca suche.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Ja tą prasę kupiłem i jak prasowałem to dziwnie ten tłok pracował i jak zacząłem robić kapitałkę to wymienię już to. A czemu mam zwrócić uwagę na te zabezpieczenia? Nie wystarczy jak wyciągnę tłok zmienię te rolki i wsadzę spowrotem??? I oczywiście zmienię zużyte elementy.

 

Same rolki nic nie dadzą, dalej tłok będzie ci uciekał, trzeba wymienić prowadnice i zgarniacze śmieci by rolki po nich nie jeździły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie koniecznie. Zależy w jakim stanie ma prowadnice. Ja wymieniłem tylko to na dole komory. Inne zostały orginalne. Tylko ze u mnie kilku rolek wogóle nie było. Wszystko się posypało.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

W mojej prasie jeszcze rolki są tylko na prowadnicach tak jak by były takie rowki a ile mogą kosztować te prowadnice??? I ile ich jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mi akurat dwa razy podczas wyjmowania tłoka to pkły sprężyny na tych zabezpieczeniach dziwne że akurat przy tym a nie w pracy ale tak było. A co do prowadnicy to jakby mu wszystkie rolki po prostu stanęły to wtedy by może trzeba było je zmienić tak to wystarczy dobrze rolki ustawić szczoteczki popuścić na dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

Wielkie dzięki jak będę wymieniał to wyminie wszystko parę złotych więcej ale będzie to porządnie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej prasie jeszcze rolki są tylko na prowadnicach tak jak by były takie rowki a ile mogą kosztować te prowadnice??? I ile ich jest??

kolego ja w swojej po kilku latach wymieniłem prowadnice tą od strony nagarniacza rolki te które były zatarte też wszystko ustawione po sezonie prowadnica wytarta tak jak ta stara która w prasie była od nowości wymiana rolek tak jak pisał przedmówca dobra godzinka i po robocie można napić się piwa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

temat o przeciwwadze to moj. Dostac to mozesz w troche bardziej ogarnietych sklepach z czesciami rolniczymi. Tyle przeciwwaga kosztuje u nas w sklepie SIS, cos ala Grene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

to ile ona kosztuje?? z chęciom bym kupił. to jakie częsci kupić oprócz rolek 10 sztuk bo bede zamawiał przez internet czesci bo jest taniej.dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Przeciwwaga w sipmie wyważa układ korbowy podczas pracy ,ale na sucho bez obciążenia każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie do ustawiania pras ci to powie , jeżeli wszystko jest prawidłowo ustawione to przeciwwaga nic nie daje w pracy pod obciążeniem to jest zbędny koszt i balast. Każdy kto nie miał przeciwwagi i później założył również ja, to mówi że nie widze efektów działania przeciwwagi oprócz rozwalonych łożysk przekładni kątowej koszt ok400zł. Ci co mówią że przeciwwaga dużo daje mieli ją chyba od początku,i nie wiedzą ze bez niej chodzi tak samo albo mają źle ustawiony tłok względem reszty, albo nie wiedzą co mówią


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Gdyby była niepotrzebna to by jej nie montowali.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

może i tak nie będę kupował przeciwwagi wole lepiej zrobić remont tłokowi i bedzie smigała z 80 km ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mogę ci dać numer do człowieka który dwadzieścia pare lat pracował w sipmie i każda prasa przechodziła przez jego ręce a dokładniej ustawiał złożone prasy ,w tej chwili jeździ po polsce i ustawia prasy i ten pan dobitnie wytłumaczy ci co se można zrobić z przeciwwagą, a tak na marginesie nie we wszystkich prasach montowano przeciwwagi to było jako wyposażenie dodatkowe tj. podajnik bel ,czy odrzutnik bel


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj