Zaloguj się, aby obserwować  
jinx888

Nowy 3512

Polecane posty

jinx888    0

Witam wszystkich, chcemy z ojcem kupić ursusa 3512. W necie znalazłem takie ogłoszenie: LINK Ciągnik niby nowy, nieużywany itd. Zadzwoniłem po szczegóły i gościu mówił że tych ciągników ma więcej, ale jak zapytałem skąd właściwie je bierze to nie chciał powiedzieć. Aha i gwarancja jest tylko rozruchowa.

I tu moje pytanie: skąd on może brać te ciągniki? Czy to może być jakieś "made in China"? (powiedział, że na polskich częściach). Niby nowy sprzęt a gwarancji właściwie brak... Cena jest atrakcyjna tylko skąd to cudo się wzięło?

Jeśli ktoś coś wie na ten temat to z góry dzięki za odpowiedź. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

powiem Ci szczerze że ciągniki te najprawdopodobniej składane są w Pakistanie. Nie ma powodów żeby bać się ich są to bardzo dobre maszyny, mój znajomy sprzedaje takie MFy masz tu link: http://otomoto.pl/massey-ferguson-350-A2114.html , sprzedał już ich pare i ludzie są bardzo zadowoleni, są praktycznie identyczne co 3512 tyle że MF mają wspomaganie 50KM kabiny były montowane w Polsce a cena myślę że do dogadanie myślę że mógłbyś się zainteresować także takim sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jinx888 tutaj masz odpowiedź http://www.ursus.com.pl/ogloszenia.php?mnu=1&id=186&off=0 nawet na forum toczyła się kiedyś rozmowa i są to ciągniki przywożone chyba z Afryki. Ja bym tego nie brał, nie wiadomo jak to będzie chodzić. Za te pieniądze wolał bym już używanego ale Polskiego Ursusa 3512, 4512 lub 5312 jednak że za 50 tyś. znajdziesz już w młodego i w bdb. stanie Ursusa 4514 i 5314.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

ursus już takich nie robi więc może sprzedał licencję :mellow: ale to tylko moje spekulacje

również mnie to ciekawi i widziałem takie już wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Agro-Star jak chcesz to nówkę Stara 200 Ci złożą 244 i 266 także w ofercie może koleś ma w ch** części i go zlożył ale jak ma papiery to nikt nie chciał go kupić grawancja producenta wygasła i koleś nie chce brać odpowiedzialności. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jinx888    0

A orientuje się może ktoś do którego roku wychodził ten oryginalny 3512, znaczy nasz, polski?

Bo jest jeszcze taki: LINK ale tam jeszcze nie dzwoniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Ten drugi link przedstawia ten sam trakor co pierwszy, tylko z kabiną od Naglaka. Ursus 3512 w różnych wersjach (maski, kabiny) był produkawoany bodaj do roku 2008 (nie jestem pewien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tylko że ten ciągnik nie ma pneumatycznej instalacji hamulcowej, rozdzielacza hydraulicznego a ten pierwszy w linku nawet nie ma szybko-złączy tylko węże wystają :rolleyes: .

Brak dolnego zaczepu, wątpię też żeby oświetlenie posiadało homologację europejską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Wszystko ładnie pięknie tylko w sumie cenowo to i mała rewelacja mówię oczywiście o tym 3512 z pierwszego linku bo tam w sumie pół ciągnika jeszcze brakuje :) nasze polskie nie sa bogato wyposażone a tamte to juz całkiem ani błotników ani jako takiej hydrauliki zewnętrznej do tego brak zaczepu dolnego także w sumie wszystko dołożyc to tez cena wyszła by podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jakiś czas temu(z rok temu) było tak że ursus nie miał silnika spełniającego normy emisji spalin więc w jakiejś gazecie to pisało że ursus nadal produkuje stare ciągniki ale na rynek afrykański gdzie się nawet dobrze sprzedają, więc ten ciągnik może w Polsce był produkowany właśnie na rynek afrykański gdzie nie ma tych norm emisji spalin :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

Gdzieś słyszałem że Chińczycy biorą się za podrabianie ursusów, może wykupili licencje. Nie wiem dokładnie też się zastanawiam nad pochodzeniem ale ten w pierwszym linku wygląda mi na chińczyka

Edytowano przez Karol0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazakosp4    0

Witam. Też mam ursusa 3512 został zakupiony kilka lat temu . Ciągnik został kupiony nowy w Radymnie podaję link [cenzura]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj