Zaloguj się, aby obserwować  
tomek

Rozrzutnik obornika ok. 10 ton

Polecane posty

witek    2

t088 to dobry wybór sam mam taki ale przystosowany do mas zielonych...nazwa z katalogu to przyczepa technologiczna T088 ale maszyna doba prosta budowa pakowana polecam


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

myśłe że zbyt dużego wyboru w używanych rozrzunikach nie ma...nie to co w nowch;) Do T088 napewo dostaniesz cześci i pewnie za małe pieniądze..słyszałem że można kupić do nich adaptery po regeneracji.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

a jak chodzi chydrauliczyny napęd przenośnika? lepszy mechaniczny?

 

właśnie byłem oglądać cena 17 tys po kapitalnym remoncie przyprowadze w tym tygodniu:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

to jak kupisz daj znac ile cie kosztował :)


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

dobra dobra rozrzytnik jusz jest tylko jak obsługiasć porrętrło do regulacji podłogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

a jaki kupiłes?? i jaka cena rok itp


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom ładny pare lat polata :)


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

nie chce Cię martwić ale hydrauliczny posów podłogi to lipa! tam jak coś nawali to przeważnie pompa i czeka cię wybór albo nowa albo regeneracja! planowałem taki kupić ale się wycofałem! kupiłem 6t polski za 6tyś. i w tamtym roku poświęciłem na niego całą zimę- rozebrałem doczczętnie całego! wymieniłem podłoge, wszystkie łożyska, a później piaskarka i malowanie, udało mi nie kupić ten sprzęt z zagranicy, żebu było ciekawiej polski rozrzutnik kupiłem w niemczech- rama stan b.dobry chodził tylko raz na 3 lata przy rozrzucaniu nawozów. cały kosz rozrzutnika wyniósł mnie ok 9 tyś sądze że jest lepszy niż nowy bo zrobiłem go po bożemu - podłoga z blachy 4mm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Ale bzdury. Nam się przez tyle lat tylko koło przebiło i może dwa razy łańcuch pękł, gdy był stary. Wymienione łańcuchy na nowe i działa bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@TomMark po zakupie musiałem wymienić pompe (700zł bo była za słaba) i narazie wszystok działa jak trza ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

Jarek - masz szczęście i na twoim miejscu bym się cieszył! widzisz moje uwagi odnośnie pomp w przypadku Tomka się sprawdziły. fakt może ktoś zarzucić że niemieckie jest lepsze. ale jak miałem wybierać między T-088 za 12tyś (zamalowana rdza na burtach zwykłą farbą chlorokałczukową i podłogą do wymiany) to wolałem wybrać polski i dać za niego połowę ceny i zrobić go tak jak ma być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do hydraulicznego posówu taśm to jedyną wada jakiej się dopatrzyłem jest przyspieszanie taśmy wmiare ubywnia zawartości rozrzutnika (różnieca w prędkości wynosi ok 20% - czyli niewiele)

a największa zaleta - płynność pracy, i nic nie szarpie

a co do odbudowy T 088 to jednak radzę zainwestowac w orginalne niemieckie przekładnie i sprzegło główne pomimo wyższej ceny


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nom ja mam po remoncie 3,5 tonowy to i tak sie sypie ze hej


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

ja tez mam 3,5 tonowy ale ostatnio mi dolny walek pekł az sam sie zdziwilem . ale to na szczescie bylo juz na ostatnim rozrzutniku- to byla jedyna dobra tego strona bo jak na poczatku to nie zdazylbym wywiesc obornika pod ziemniaki. juz walek byl bardzo cienki i pewnie dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

osobiście uzywam T088 mam na sprzedaż polski 5 tonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

moim zdaniem powinny dać rade np. u nas 6t na tandemie ciąga U-C3603p i po ściernisku to idze ale po oranym albo coś to już nie daje rady;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Witam zamieżam kupić rozrzutnik Annaburger HTS 14.04 używany czy może ktoś miał do czynienia z takim sprzętem? Chciałbym poznać wasze opinie na temat owego rozrzutnika.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj