Skocz do zawartości
Rafauc360

Światła C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafi93    3

w sumie to warto zainwestować w nową instalację , ja ostatnio wymieniłem bo też już co chwile światła znikały i podłączałem je jakimiś dzikimi sposobami .

TheMaly95    0

Sprawdz w lampie tą śrubę od masy czy nie jest zaśniedziała/zardzewiała jak jest to ją poprostu wymień i będzie ok jak to jedyny problem. <_< A jak to nic nie da to tak jak koledzy wyżej mówili po kolei lecisz i sprawdzasz wszystko od stacyjki do lampy... Powodzenia ;) B)

Wiadomość z agroFakt.pl

SZYMANOX    376

@@ Damix@-dlaczego tak twierdzisz ,ja 3 razy zakładałem i 1,5 godz to dokładny czas montażu ,przynajmniej dla mnie B)

Damix    1

@SZYMANOX Ja montowałem całą instalacje w raz z lampami,kontrolkami,bezpiecznikami, stacyjką, regulatorem napięcia i alternatorem to zajęło mi około 2.5godz. wliczając demontaż starej. ;)

antonio86    38

A po co nowa instalacja jak tylko światla z przodu nie świecą -2 metry kabla z przedłużacza (3x1,5) konektorki i w dosłownie kilku złotych śię mieścisz a wytrzyma dłużej niz nowa(jak ktoś pisze ,ze 3 razy zmieniał to co te nowe sa warte? Ja mam orginalną z 72r) Jeśli nie znikneły jednocześnie to mase bym odrzucił a warto przeczyścić styki.

Jak masz kontrolke (możesz zrobić z dowolnej żarówki +2 kabelki) to włącz światła i sprawdzaj od żarówek, potem bezpieczniki(to jest mój typ)-pewnie któryś jest lużno),potem stacyjke! Tutaj nic innego nie mogło sie stać!

Nie wywalaj 100zł ja ci się jeden kabelek popsuł ;)

jak ci powietrze wyjdzie to kupujesz nowe koło :blink:

SZYMANOX    376

nowe instalacje są całkiem niezłe ....a co do opłacalności to zależy w jakim stanie masz instalacje ,u mnie w c-330 cała instalacja była w stanie nagannym z oryginalnej było tam 2m kabla ,codziennie inne światło nie działało że o ładowaniu nie wspomnę ...teraz od kwietnia nic nie ruszałem wszystko działa a wiec opłaca się?TAK!!!!!!!!!!

co do czasu montażu to jak masz wkrętarkę z bitami .kluczami nasadowymi, masz schemat,no i jak się znasz -to montaż zajmuje naprawdę 1,5 godz razem z lampami bezpiecznikami kontrolkami ,demontaż max 10 min -mały flex i szczypce

pawel2793    0

no to tak:) zmieniłem stacyjkę i odzyskałem krótkie światła xDD ale długich nie ... poprawiałem i szperałem...ale nadal nie mam długich...

może ma ktoś inny pomysł? ale dzięki za tamte koledzy:)

Damix    1

Niedochodzi napięcie do lampy a sprawdzałeś w stacyjce na długich na zacisku 56a?

milanreal1    290

Koledzy mam ciut inny problem ale napisze w tym dziale. Co się stało że gdy jest włączona stacyjka to ciągle pala się światła postojowe, mijania itd. Bezpieczniki sprawdzałem, wymieniałem i jest to samo. Winna stacyjka?Dodam że nic nie grzebałem w stacyjce. Rano gdy wyjechałem w pole było ok, gdy wróciłem i z szosy wyłączyłem światła to tak pala się przy włączonej stacyjce.

Roki212    83

Najprawdopotobniej uszkodzenie wewnątrz stacyjki tam wewnątrz jest taki miedziany trójkąt co się obraca jak kręcisz kluczykiem i mogło coś się tam z nim stac wyrobił sie w środku plastyk i zwarte jest na stałe

izydor6280    485

pewnie przekreciles stacyjke

wiem ze ojciec jakos ja "odkrecal",ale szczegolow nie znam

najlepiej zainwestuj w nowa

SipmaZ224    59

I to w tą robioną w Lublinie.

PS: w swoim ciapku mam włożone na klej lampy od polda z żarówkami H4, do tego przekaźniki i grube kable. Światła mam takie mocne że szok :o Super sprawa takie lampy.

roltech    11

Te współczesne stacyjki mają w sobie więcej plastiku niż metalu i topią masowo. Bardzo często nowe nie nadają się do montażu.

Najlepsze są te z Lublina ale zdarzają się w nich luźne wyprowadzenia niestety, no i mogły by mieć metalową nakrętkę.

Też mam H4 z Poloneza w swoim C-360, bez przekaźników. Obciążalność przekaźnika i stacyjki jest taka sama i wynosi 30A.

SipmaZ224    59

Tak? To zbadaj sobie napięcie na włączonych światłach na samym aku a potem przy żarówkach i zobacz jak duże masz spadki napięcia przez tą stacyjkę i cienkie kable. Lepiej dać przekaźnik i mieć bezpieczną instalacje.

Alio    61

Popieram kolegę Sipmaz224. Przekaźniki świateł to podstawa. Te współczesne instalcje, owszem tanie ale są wykonane z cienkich przewodów (oszczędność) Stare były co najmniej z przekrojów 1.5 albo 2.5 a obecnie robią z 0.5 czy 0.75. Ja zanim założyłem przeaźniki to chyba ze 3 razy wymieniałem instalację i stacyjki bo wszystko się paliło po kilku miesiącach eksploatacji. Dopiero po instalacji przekaźników (kupione na szrocie z wiązką przewodów za 15 zł) i zasileniu ich wprost z Alternatora przewodem o przekroju 6 mm (oczywiście przez bezpiecznik!) skończyły się wieczne problemy z instalacją i słabymi światłami. A dodam, że na przodzie mam obecnie żarówki 100/90 W i w nocy jest jak w dzień.

roltech    11

@SipmaZ224 i @Alio zgadzam się z Wami. Pisząc poprzedniego posta, myślałem głównie o stacyjce. W swoim ciągniku mam instalacje własnej produkcji z odpowiednio grubych kabli. Masa jest prowadzona dodatkowym kablem, połączonym do korpusu ciągnika nie do maski czy błotników. Jedynie przy rozruszniku jest zastosowany przekaźnik. Halogeny robocze załączane są z wykorzystaniem starej stacyjki. Spadków napięć nie mierzyłem bo nie było takiej potrzeby ale zrobię to przy okazji (z ciekawości). Problemem były topiące się plastikowe bezpieczniki ale zostały zastąpione ceramicznymi i po problemie.

Coś o stacyjkach z Lublina http://www.lsn.pl/index.php?option=products&task=list&bid=10&cid=24

Wygląda na to że kolega poniżej ma racje, możliwe podróby. No i jakość już nie ta co 20 lat temu.

Edytowano przez roltech

asharot    177

Tak? To zbadaj sobie napięcie na włączonych światłach na samym aku a potem przy żarówkach i zobacz jak duże masz spadki napięcia przez tą stacyjkę i cienkie kable. Lepiej dać przekaźnik i mieć bezpieczną instalacje.

To nie tak.

Jak chcesz zmierzyć spadki napięcia spowodowane przez stacyjkę to mierzysz na włączonych światłach napięcie przy stykach samej stacyjki.Jeśli zmierzysz napięcie przy akumulatorze a później przy żarówkach to wyjdzie jakie są spadki napięcia na przewodach.

Konstrukcje tych stacyjek nie są takie złe,powierzchnie styków wewnątrz stacyjki są dość duże,większe od styków w przekaźnikach.Osobiście mam w reflektorach głównych żarówki H4 bez przekaźników i nic się nie grzeje i nie pali.Przekaźniki mam od świateł STOP i kierunkowskazów.

Swoją drogą obecne stacyjki Made in Lublin to już nie jest to co było 20lat temu,podejrzewam że to import tylko się pod tym podpisują.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość ziomek16142
      Przez Gość ziomek16142
      Witam. Mam u siebie pożyczoną na jakiś czas C-360 3P 85 rok i od pewnego czasu brak świateł stop (gdy hamuje ). Hamulce sprawne, ale świateł brak. Przygotowuje go na przeglad i takie pytanie: Jak to naprawić ?? Jakaś pompa,czujnik, czy wina bezpieczników ??
    • Przez stefek1991
      witam mam pytanie. Nie wiecie ile moze kosztowac naprawa całej instalacji elektrycznej razem z lampami itp.
    • Przez Klimston
      witam załozyłem do swoje 60tki alternator firmy Delco 12v 100a z astry f i na wolnych obrotach ładowanie wynosi 13/13.6v a na wysokich 14.8/15.1v .w astrze ladowanie bylo 14v/14.5v nie wiem w czym jest przyczyna. pozdrawiam
    • Przez Sqowron
      Witam wszystkich potrzebuje schemat podłączenia alternatora, z regulatorem napięcia RC212D. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez MarcinOtna
      Witam!
      Posiadam taki alternator: i chciałbym zapytać jak go połączyć z nową zakupioną instalacją elektryczną(dedykowaną pod alternator) oraz jaki regulator napięcia do tego właśnie alternatora?

Z góry dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam!