waldek315

Problemy ze światłami w C-360

Polecane posty

kielbasa    1

@mareknh rezystor niezależnie od polaryzacji przewodzi prąd w obie strony, wystarczyłaby tutaj zwykła dioda, ale ona i tak jest nie potrzebna... :lol: zakres bezpiecznika wybierasz z sumy mocy żarówek, zgodnie ze wzorem I=P/U, czyli np. masz 4 żarówki o mocy 21W i przy instalacji 12V - I=4x21/12=84W/12V=~8A, wsadź tam bezpiecznik porcelanowy 8amper i będzie okej. powinno działać. "wytrzymałość" włącznika dobierz tak samo jak bezpiecznika :) lepiej jest zastosować przerywacz elektroniczny, niż bimetalowy, ale nie pamiętam jak się go podłączało, bo chyba tam troszkę więcej styków było, poszukaj na forum elektrotech gdzieś to opisywał. tak więc kup elektroniczny od "kaszloka" albo od ciquecento, bo oryginalny może zadymić. dodaje tutaj, bo załączniki nie trybią chyba dalej

 

we7486_schemacior.JPG


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

zwykły włącznik jedno stronny z agromy bierzesz na niego prąd z bezpieczników wychodzący kabel z włącznika podłączasz do przerywacza nawet takiego samego jak masz na kierunki i używasz tylko jednej strony przerywacza podłączając do niej kable od wszystkich kierunków tak będzie najprościej i będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Działać moze i bedzie, ale migać bedzie 2x wolniej niż kierunkowskazy!

Przerywacz który poleciłem kosztuje tylko 18zł(ze szrotu nawet za 5 zł) i swiatła będą migać równo, niezależnie od kierunkowskazów i obciążenia!

P.S.

Sory ,ze się wymadrzam,uważam ,że ta metoda jest najmniej inwazyjna i najbezpieczniejsza dla instalacji elektrycznej(a przełacznik może być zwykły dwu pozycyjny-tylko wtedy podczas właczonych awaryjnych niewolno włączać kierunków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

fakt będą migać dwa razy wolniej ale na to też jest sposób bo podłączasz przerywacz na przekaźnik i z przekaźnika dopiero na kierunki i działa tak samo jak kierunki i nie obciąża instalacji. a co do kosztów to nie będę się wypowiadał bo po prostu nie znam tych cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1113    0

jak podlaczyc kontrolki kieronkow jak sie jedzie z przyczepami zeby sprawdzic czy dziala w c360 3p widialem takie cos w nowszym 3p ja mam starszy typ i takiego czegos nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Potrzebny jest przerywacz z wyjściami na kontrolki przyczep, np. taki jak w Mf 255 itp. (taki jak na zdjęciu)

Kontrolki podłącza się pod piny

C1- ciągnik,

C2- przyczepa 1,

C3- przyczepa 2

 

3f8257e36a073e43m.jpg


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

Mam problem tego typu ze nie chcą mi świecić długie światła. postojowe i mijania świecą a długie nie chcą świecić. w czym problem proszę o pomoc


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

sprawdz bezpiecznik może się przepalił lub przyśniedział albo odłączył się przewód przy wkładce bezpieczników lub przy stacyjce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek29    0

sprawdz bezpiecznik może się przepalił lub przyśniedział albo odłączył się przewód przy wkładce bezpieczników lub przy stacyjce

dokładnie jesli nie pomoże to podnieś maske i sprawdzdz przy chłodnicy powinny byc kostki które łaczą obie lampy z instalacja następnie mozesz podpiac żarówki na krótko i sprawdzić czy nie są spalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

Mógł też odłączyć się kabelek od stacyjki


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

sprawdz czy przewody nie sa gdzies przetarte sprawdz te kostki na chłodnicy i czy kabelek nie odłączył sie od stacyjki i kostki bezpieczników i możliwe że zasniedział lub przepalił się bezpiecznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

witam mam podobny przerywacz w c330 jest elektroniczny czy dało by rade zrobić kontrolki na przyczepy takie żebym widział czy są kierunki w przyczepach jak jadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

Siema. Zginęły mi światła krótkie i długie, najpierw krótkie zaczęły mrugać i zgasły,....za jakiś czas były i po 2 tyg znikły. za miesiąc podobnie się stało ze światłami długimi?

Co może być przyczyną?

bezpieczniki, żarówki są ok ale do żarówka wcale prąd nie dopływa.

czy to coś za stacyjką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

jeżeli twój ciągnik dawno nie miał wymienianej wiązki to radziłbym ci kupić nową i zamontoać. Będziesz miał spokuj na jakiś czas, ale jeżeli niechcesz to sprawdź kable czy są całe(wiem, bardzo nie pomogłem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

to stacyjka .....miałem tak w c-330 zmień całą wiązkę jak masz starą ;) i będziesz miał spokój ,koszt to tylko 90 zł :lol: i 1,5 godziny B)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

@pawel2793 Najpierw sprawć na bezpiecznikach czy dopływa ci napięcie jeżeli nie to musisz iść po kabelkach do stacyjki i tam sprawdzić napięcie na zaciskach 56a i 56b czy istnieje jak nie to raczej stacyjka do wymiany.

A jeżli do bezpieczników dochodzi napięcie to iść po kabelkach w kierunku lamp (niewiem ja jest u ciebie ale umnie nad chłodnicą jest taka kostka) do kostki czy dochodzi napięcie.Może ci pomogłem.Jakby co to pytaj? :)

 

@SZYMANOX.W 1.5godz chyba żartujesz ja już dwa razy zakładałem wiązki elektryczne w C360 i zajęło mi to o wiele więcej czasu nisz ty podajesz.

Edytowano przez Damix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

@Roki212 ale jak postojowe mu świecą to krótkie i długie też powinne świecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Miałem podobnie własnie kiedyś w 30-stce i właśnie postojówki sie paliły a inne nie, temu napisałem że niezaszkodzi sprawdzić :P , u siebie doprowadziłem dodatkowy przewód z masą i teraz jest ok

a co do wiązki to po co ją wymieniać wystarczy styki przeczyścić na stacyjce, konektorkach i bezpiecznikach ;)

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Dzień dobry. Chciałabym sobie doświetlić pole widzenia za traktorem. Chciałabym to zrobić bezpośrednio z aku kablem 2x1.5 po drodze bezpiecznik potem jakiś włącznik, i tym kablem na tył kabiny tam zdobić ala kostkę która pozwoli mi rozgałęzić już do dwóch lamp LED 60w. Czy coś takiego można zrobić żeby to działało i się nie grzało? Co sądzicie o tym  tylko jaki by bezpiecznik zastosować.😃
    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj