iwona

Ewidencja pasz (cross compliance)

Polecane posty

iwona    0

Mam pytanie czy ktoś już wie na czym to dokładnie będzie polegać i co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Mogl bym Ci moze odpowiedziec cos w tym temacie gdybys zadala konkretniejsze pytanie .

Edytowano przez Denison

" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pisz wszytko co wiesz na ten temat.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Wiem tyle ile mi przyslano w nowych wymogach wzajemnej zgodnosci obowiazujacych od 1 stycznia 2011 roku. Taka ksiazeczka kazdy pewnie juz gdzies widzial. Chyba nie wszyscy dostali co?


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ewidencje to jeszcze pól biedy jest wzór ewidencji i trzeba się go trzymać, pewnie więcej problemów będzie z przechowywaniem pasz i systemem dystrybucji bo jak narazie to brak jest jakiś konkretów tylko ogólniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Bezpieczenstwo pasz

- Rolnikowi nie wolno wprowadzac do obrotu paszy niebezpiecznej dla zwierzat i stosowania jej w zywieniu zwierzat

Pasza jest uznana za niebezpieczna jezeli

-ma negatywne skutki dla zdrowia

-powoduje ze sporzycie zywnosci uzyskanej ze zwierzat nia karmionych jest niebezpieczne dla ludzi

 

-Rolnik jest zobowiazany do prowadzenia dokumentacji dotyczacej

-stosowania srodkow ochrony roslin

-stosowania preparatow bio bojczych

-kazdej parti paszy przyjmowanej do gospodarstwa i wydawanej z gospodarstwa

-stosowania nasion\ziarna genetycznie modyfikowanego


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Strona 42, zielona tabelka.

A tak po ludzku??

Mam warzyć ile daje krowie każdej paszy?? I notować na karetce??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Dzisiaj czytałem tą książeczkę i te przepisy co napisał @Denison są jasno napisane i zrozumiałe ale czy jest jakiś przepis który określa miejsca sporządzania paszy ( czy w miejscu składowania zboża można wytwarzać paszę tj. mleć ziarno?) i jakie warunki muszą być spełnione w miejscu gdzie leży zboże i pasza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumuje to musisz wpisywać tylko jaka pasze kupujesz, kupuje tonę otrąb to wpisuje od kogo, kiedy i kto je zje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Do tego są załączniki 6 7 8 na końcu. Chodzi zapewne tylko o to aby pilnować m.in okresów karencji od zbioru do przetworzenia i podania itd z tego co tu widzę nie ma się czym przejmować

 

To gdzie wytwarzać pasze w jakich warunkach itd jest właśnie nie określone w tej książeczce a to mnie najbardziej interesuje


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

No właśnie to co najbardziej ciekawe i ważne jest nieokreślone bo z resztą to problemów nie będzie raczej nie są to aż tak kłopotliwe wymogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No właśnie i teraz niech wpadnie kontrola i wszytko będzie zależeć od inspektora. Jeden uzna ze jest wszytko ok a drugi powie ze jest źle...

Poza tym książeczka przyszła kilka dni temu. Czemu nie przyszła rok przed obowiązywaniem przepisów?? Ci co majo coś do przerobienia mieli by czas na dostosowanie się.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Mi również się wydaje ze to co narazie jest wiadome nie jest aż tak straszne. Obawiałem się ze mogą się zmienić odległości magazynów paszowych itd od płyty gnojowej ale na szczęście nic się nie zmieniło.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta książeczka to pic, jest zapis ze mam zapewnić identyfikalność paszy jeśli sam mieszam poszczególne komponenty w gospodarstwie to co mam nadawać jakieś numery poszczególnym partia paszy bo jeśli kupuje gotowa pasze to powinno być w porządku bo tam już jest nr partii, zamiast wytłumaczyć to robią zamęt w głowię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To jest zbędną biurokracja i marnowanie papieru.

 

 

 

 

 

 

<-- 7777

4 siódemki na szczęście?? :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Dążymy do tego ze będziemy musieli wszyscy kupować pasze z zarejestrowanych zakładów jej produkcji i tylko taka podawać


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dążymy do zlikwidowania polskiego rolnictwa i kupowania produktów z zachodu.

Jak jest z cukrem?? Polska produkuje go mnie od zapotrzebowania bo tak nam nam kazano. To co braknie kupić trzeba. Cukrownie pozamykane. Ludzie potracili prace. Buraki trzeba wozić (ciężarówkami po świetnych polskich drogach) coraz dalej lub całkowita likwidacja z uprawy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Dokładnie biurokracja biurokrację goni a tacy inspektorzy kasę dużą dostają. W zamian tego powinni podnieść ceny tuczników bo pasze poszły w górę.

Ale paszę napewno swoją będzie można podawać bo nie wyobrażam sobie opcji żeby paszarnia robiła paszę z moich płodów przecież to kolejne koszta są może jakieś ustępstwo w tym punkcie jest. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Raczej nie dojdzie do tego ze będziemy musieli sprzedać zboże paszarni a ona nam sprzeda pasze tak drogo ze wyjdziemy na minus bo tym to by już wykończyli polskiego rolnika


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ale o jakich książeczkach wy tu piszecie? Od kogo je dostaliście? Ja w każdym razie nic nie mam i nic a takich nie słyszałem... :unsure:

 

Już kiedyś Polska wysyłała na Zachód zboże i stamtąd sprowadzała mąkę, kto interesuje się trochę historią wie jak to się skończyło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Zasady Wzajemnej Zgodności (cross-compliance) Minimalne normy, Obszar A i Obszar B obowiązujący od 2011 r.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

http://cc.cdr.gov.pl/pliki/npd/CC_SKOROSZYT.xls

z arkuszu SPIS (3 od lewej)

klikamy

V (PRODUKCJA ZWIERZĘCA)

4 Ewidencja produkcji pasz

lub szukamy arkusza: Ewid pasz SMR11, 12, 16-18

 

Czyli nie takie trudne

Oczywiście jest to proponowany i zalecany układ ale nie ma czegoś takiego że to musi tak wyglądać

Jednak gdy ktoś posiada segregator z takim spisem i prowadzi to wg zaleceń i w razie kontroli przychodzi przygotowany to zupełnie inaczej wygląda podejście inspektorów

Należy zaznaczyć że kontroluje agencja, IW lub PIORiN, a jak narazie z IW nie ma problemów a w razie czego taka ewidencje szybko idzie przygotować.

 

Można też skorzystać z oceny gospodarstwa i doradca wtedy powinien być bardzo pomocny

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32942-cross-compliance/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kool    0

Ja kontrol od pasz miałem w grudniu 2010 roku jak i kolejna kontrol wymiary wszystkich pomieszczeń w chlewni natężenie światła dostęp do wody to samo obora. Mogę powiedzieć że w moim powiecie weterynaria nie jest strasznie upierdliwa jak to mówią jeśli czegoś brakuje każą poprawić do następnej kontroli nie dają raczej kar ani terminów na realizacje, co do wytwarzania paszy to trzeba mieć osobne pomieszczenie zabezpieczone przed dostępem szkodników itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

No jak widzę zainteresowanie tematem spore. Co do książeczki to właśnie dziś przyniósł listonosz jeszcze nie czytałam ale to nadrobię. moim zdaniem zapisywanie zakupionych pasz jest bez sensu są przecież faktury dodatkowe grzebanie w papierach którego już nie brakuje., ale odbiło mi się o uszy że trzeba będzie rozpisywać paszę zrobioną z własnych zbóż, zapisywać jakie zboże zebrane było z jakiej działki i w jakiej ilości(odnośnie ewidencji pasz ), ale nie wiem czy to prawda. Ciekawe co z przechowywaniem zboża na stropie np. chlewni? Czy może już ktoś widział jakieś druczki do tej całej ewidencji czy na razie czysta kartka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj