Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kulik

Zagadkowa dzwigienka w Jumzie

Polecane posty

Kulik    2

Witam,mam Jumza od 30 lat a jedna rzecz nie daje mi spokoju od czego jest ta dzwigienka pomiędzy drążkiem zmiany biegów a hamulcem(foto poniżej,tylko gdzieś mi się zawieruszyła ta dzwigienka)kiedy ją wciskać jak ją używać do czego służy ?? za wszystkie podpowiedzi dziękuję :)

post-17811-0-74652900-1294143053_thumb.jpg

post-17811-0-96461200-1294143227_thumb.jpg

Gramgro    2

Witam, w koparce Białoruś jest koło dźwigni zmiany biegów blokada wałka odbioru mocy, sprzęgło wtedy nie wciska się do drugiego poziomu i można bez wyłączania wałka przeczekać na sprzęgle. Jest ona w kierunku przodu, za drążkiem, ale wydaje mi się że ta do tego samego służy

kemotke    1

Po wciśnięciu tej "dźwigienki" możesz dalej wcisnąć sprzęgło włączając 2 stopień odpowiedzialny za WOM.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kulik    2

to znaczy ona była ale gdzieś mi się zawieruszyła, ja nigdy jej nie wciskałem,co ona daje po wciśnięciu :rolleyes:

kemotke    1

ona tak jak by odblokowuje sprzęgło. jak ja wciśniesz to sprzęgło możesz wcisnąc dalej rozłączając drugi stopień.(do WOM-u)

Kulik    2

hmm, jak wciskam sprzęgło do połowy to wom się kręci a jak do konca to się zatrzymuje,więc niewiem..... bliżej wiosny jak go odpale to będę się bawił z nią :rolleyes:

kemotke    1

Jak dziła ta blokada to sprzęgło możesz wcisnać aby do połowy dopiero jak ją wciśniesz tę "dźwigienkę" to do samego końa. Czyli możliwe że nie masz tego zabezpieczenia. Według mnie ono tylko przeszkadza, żeby włączyć wałek musisz za każdym razem wciskać to zabezpieczenie, a to troche przeszkadza jak sie urzywa wałka.

Edytowano przez kemotke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować