Skocz do zawartości
johny11901

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

rudinho11    24

Witam. Mam pytanie odnośnie rozliczania zakupionych maszyn. Chodzi mi o terminy dostarczenia faktur. Czy jest to termin do 31stycznia bieżącego roku złożenia faktur za zakupione maszyny w roku poprzednim czy jest to termin do 3 lat od wydatkowania kasy. Wyczytałem że ten do 31 to było kiedyś. Powiedzcie mi jak to jest teraz? Jestem z naboru 2014.

KUCIUL    1

Witam. najlepiej sprawdzić na stronie ARiMR dokładny czas. Z tego co ja wiem to w ciągu trzech lat od dnia wypłaty pomocy musisz się rozliczyć (możesz wczesniej), po roku musisz dostarczyć zaświadczenie z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu, oraz na żądanie agencji ankietę monitorującą. W zach.pom wysyłali też pisma do przesłania jakiś dokumentów. najlepiej sprawdzić na stronie agencji  

Wiadomość z agroFakt.pl

warchest    44

a to kontrola od dostania pieniedzy to do ilu lat moze byc i co oni zazwyczaj sprawdzaja jak ktos np dostal MR ale jeszcze nie wydatkowal i czy u lazdego musi byc kontrola w jakims okreslonym czasie czy to od nich zalezne jak wypadnie ktore gosp kontroluja

adrian3005    45

Mnie się wydaje, że po 3 latach to trzeba złożyć ankietę monitorującą w agencji ;)

a z tą kontrolą to rzeczywiście w każdej chwili moga przyjechać

anusiak89    4

ja miałem 3 dni przed skończeniem się okresu 5 lat od wypłaty premii ,kontrola powierzchni,wszelkich dokumentów wniosek biznesplan , rejestr zabiegow, atest opryskiwacza,wywoz smieci szamba, pomieszczenie na SOR, akta wlasnosci gospodarstwa, umowy dzierżawy, umowy zakupu i wydatkowania kasy, wyciąg z konta odnośnie przelewu zakupu , sprawdzali esu , i założenia biznesplanu odnośnie deklarowanych upraw i obliczali % czy miesci się w widełkach, zaświadczenie z krusu odnosnie okresu podlegania ubezpieczeniu i to chyba tyle

konrad451    3

bo ja mam 2 tunele foliowe, folie mam kupiona ale nie zakladam jej bo wtedy musze podlewac ciagle salate i zebym zdazyl zalozyc ta folie :D

Legend    0

Witam,Kontrola z MR jest obowiązkowa w ciagu 5 lat,czytałem kiedyś ulotke o zasadach kontroli,chyba że sie coś pozmieniało ;)

warchest    44

ja miałem 3 dni przed skończeniem się okresu 5 lat od wypłaty premii ,kontrola powierzchni,wszelkich dokumentów wniosek biznesplan , rejestr zabiegow, atest opryskiwacza,wywoz smieci szamba, pomieszczenie na SOR, akta wlasnosci gospodarstwa, umowy dzierżawy, umowy zakupu i wydatkowania kasy, wyciąg z konta odnośnie przelewu zakupu , sprawdzali esu , i założenia biznesplanu odnośnie deklarowanych upraw i obliczali % czy miesci się w widełkach, zaświadczenie z krusu odnosnie okresu podlegania ubezpieczeniu i to chyba tyle

no dobra a jak ja mam od taty dzierzawe ziemi i sprzetu nie mam wpisane tylko mam od niego pozyczac to na opryskiwacz musze miec uprawnienia czy to moze tata robic u mnie bo ja nie mam opryskiwacza ? i wszelkie rachunki na siebie wystawiac typu zakup paliwa bo ciagnika tez nie posiadam tylko mam uzyczac od taty ?

anusiak89    4

ja chciałem się wymigać twierdząc że nie pryskam niczym samo rośnie, ale inspektor mnie wyśmiał twierdząc że pewnie 10 razy po tym samym pryskam w roku :D , zaświadczenie miałem odnośnie stosowania, opryskiwacz nowy ale ojca,nie bylo problemu z tym, w moim naborze musiałem mieć własne grunty, dzierżawy miałem poprostu dodatkowo w trakcie nabyłem, inspektor dzwonil ze 2 dni przed kontrolą ,pierw dzialki mierzyli , na drugi dzien w papierach 3 godz

warchest    44

no ja teraz z tego nowego MR mam i mam akurat same dzierzawy ziemi tylko a budynkow ni nic innego nie mam a maszyny to mam pozyczac od taty tak we wniosku mamto niewiem jakie dokumenty gromadzic i wgl czy za nawozy i za opryski faktury musze miec na siebie co nie ? a czy paliwo tez ?

gm18    0

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia inwestycji faktura zakupu czy muśże składać dodatkowo jakiś wniosek lub oświadczenie?

KUCIUL    1

Witam. Faktura zakupu maszyny lub usługi wg biznesplanu. Piszesz tzw. pismo przewodnie np. " Złożenie dokumentów potwierdzających realizacje biuznesplanu... " podajesz w tym piśmie znak swojej sprawy i jako załącznik dostarczasz fakturę zakupu. Jeśli jesteś na ryczałcie to dodatkowo oświadczenie o sposobie opodatkowania tzn VAT czy ryczałt. 

slawo1906    0

Witam. Dokonałem zakupu maszyn które miałem w biznesplanie i Czy może mi ktoś powiedzieć kiedy mogę się rozliczyć z premii  Nabór 2014

warchest    44

a jakie maszyny kupiles i jesli mozna wiedziec za ile bo ja tez bede musial cos kupic jak ziemi nie kupie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?