johny11901

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johny11901    0

Witam . Mam pytanie tylko i wyłącznie do tych ,którzy już rozliczyli się z premi dla młodego rolnika lub są w trakcie tej procedury . Jakie dokładnie dokumenty i w jakim dokładnie czasie należy dostarczyć agencji ARIMR od dnia otrzymania premi , wcelu wywiazania się z umowy . w umowie jest to niby podane ale są pewne nieścisłosci co do terminu dostarczenia dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz21    1

masz 3 lata na rozliczenie od dnia wyplaty pomocy. mozesz rozliczac sie

do konca roku po zrelizowaniu okreslonego w biz plan etapu

dokumenty ksiegowe, faktury vat

do kwoty 10000zl mozesz placic gotowka powyzej tej kwoty przelew

przy zaplacie gotowka do faktury potrzebne jest .kp.

przy przelewie potwierdzenie dokument potwierdzajacy przelew

ja rozliczalem sie 2 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

ale są też dokumenty na których rozliczenie czeka sie po upływie 3 lat , coś z KRUSEM chyba ..

dokumenty trzeba dostarczyć osobiście czy pocztą do wawy ?? Bo jak sie starałem o premie to wszystko pocztą....

Edytowano przez johny11901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

Dostałeś pieniądze już teraz z ostatniego naboru?

Jeśli tak to mam pytanie, w jakim czasie od złożenia wniosku o płatność wypłacają? Jestem na etapie przekazania i na dniach będę składał o płatność....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

wszystko zależy co napisałeś w biznesplanie, jeśli napisałeś tylko że kupisz ciągnik to ok. faktura Ci wystarczy + potwierdzenie przelewu(jeśli zadatkowałeś, wpłacałeś zaliczkę na traktor, to także faktura zaliczkowa+ potwierdzenie). Jak dopisałeś ze kupisz coś więcej np pług , agregat itp.itd., a nie zrobiłeś tego to musisz zmienić założenia biznesplanu. Więc dla tych co składają teraz jedna rada nie piszcie nie wiadomo ile inwestycji zrobicie, bo później są tylko problemy. Piszcie na tyle na ile trzeba rozliczyć tą premie. W moim przypadku tylko zakup ciągnika by wystarczył na rozliczenie, ale miałem napisane że wybuduje nową tuczarnie ,jednak plany się zmieniły bo dokupiłem 7 ha ziemi i z poprzedniej inwestycji musiałem zrezygnować ,wstrzymać się.I wtedy musiałem założenia biznesplanu zmienić , bo to jest rozliczane z całego biznesplanu ,który złożyłeś.Wszystko się musi zgadzać z tym co tam napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

tomasz21 Pierwsze slysze ze jak powyzej 10000zl to musi byc potwierdzenie przelewu. ja jak sie rozliczalem to zawiozlem tylko umowe kupna ciagnika bo tylko to mialem w biznesplanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ja płaciłem gotówką 16tys, 13 tys i 14 tys, faktury wszystkie oddałem do ARiMR i problemu nie było z rozliczaniem sie, nawet miła pani wypisała mi kiedy i co jeszcze mam doniesc do agencji, co po 3 latach a co po 5 latch.

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzelak1988    0

a może ktoś wytłumaczyć kwestie zmiany biznesplanu?? bo pieniądze brałem głównie na maszyny rolnicze agregaty, rozsiewacz itp, i tam trzeba było podać cenę oraz gabaryty maszyn bynajmniej potrzebowali to ode mnie w ODR do wypełnienia wniosku, teraz plany się nieco zmieniły maszyny są potrzebne większe ceny też są inne, kiedy to trzeba zgłosić do ARiMR przed czy po zakupie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

@grzelak1988 jak są wieksze ceny to nie szkodzi gorzej ja by były mniejsze. u mnie ceny w biznezplanie były na 36tys, w kupiłem maszyny za 48tys. (nabór 2008)

 

@brzozak2 kase dostaje sie po przejeciu gospodarstwa a przed kupnem czegos co masz w biznesplanie.

 

Ta "miła" pani napisała mi tak:

po 3 latach zaświdczenie z krus że byłem ubezpieczony jako rolnik, oraz sprawozdanie z realizacji biznesplanu.

po 5 latach "wymogi w zakresie higieny i ochrony środowiska" - ankieta monitorująca.

3 i 5 lat sie liczy od dnia w którym dostałem kase na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

jestem zainteresowany tym pytaniem prosba o odpowiedz

młodzi rolnicy jak to z dodatkowym zatrudnianiem ???

ja po technikum rolniczym dorabiam w piekarni na umowe o prace poniewaz z 11 ha IV ,V klasa ziemi nie wyzyje z

rodzicami z gospodarstwa tata na ręcie zdrowotnej od dawna ja jako domownik jestem na KRUS

złozyłem wniosek na MR i spodziewam sie decyzji o premie tylko czy moja praca na umowe

nie zaszkodzi mi w otrzymaniu premi ???

z umowy o prace pobieraja tylko 18% podatku czy pobierajac zaswiadczenie z U Skarbowego trafi slad

do ARiMR ze dorabiam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Koledzy mam problem! co zrobic jak za maszyne zapłaciłem 48 tys. gotówką? beda sie czepiać tego?

zależy od agenci,

albo będą wymagali dostarczenia, albo nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mtz82Power    0

witam czy do premii muszą być spełnione jakieś wymogii jeżeli tak to są one ogólne dla wszystkich czy dla każdego indywidualne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

a mi w biznesplanie napisali 5 lat na kupno ciągnika i przeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Na kupno czyli wydatkowanie części premii jest 3 lata licząc od dnia wypłaty pieniędzy.

 

Czyli od daty przelewu są 3 lata i niema raczej mowy żeby 5 lat przeszło.

 

Jakieś niedopatrzenie musiało omen być i napewno wezwą do poprawy tego.

A jak nawet nie wezwą to w 3 lata musisz kupić bo tak mówi rozporządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

Koledzy mam problem! co zrobic jak za maszyne zapłaciłem 48 tys. gotówką? beda sie czepiać tego?

a dlaczego mają się czepiać że gotówką ?? gdzie jest napisane że nie można płacić gotówką ?? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Koledzy mam takie pytanie czy ktoś już z was otrzymał premie z naboru z 2010?? i ile musieliście czekać od złożenia wniosku o płatność??? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

ja czekałem od 30 grudnia jak złożyłem wniosek o płatność do 18 tego lutego z jedną poprawką z winy notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a dlaczego mają się czepiać że gotówką ?? gdzie jest napisane że nie można płacić gotówką ?? :huh:

u mnie to jest nawet napisane, ze wplaty maja byc poswiadczone notarialnie :blink:

ostatnio przegladalem te kartki i sie na cos takiego natknalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj