johny11901

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

Polecane posty

Fagro    3

Składał już ktoś wniosek o rozłożenie na raty zwrotu premi, spóźniłem uzupełnienie wykształcenia:/ Wie ktoś jak to wydląda?

Edytowano przez Fagro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

Rozliczanie Młodego Rolnika 2010 następuje według wypłaty ja ostatnią ankietę oddaję do dnia 25 .03 .2016 ,a kasa na koncie była 28.03 ,zaś rozliczenie następuje na zasadach pola zasiewy z roku 2016 , zaś trzoda z ostatniego grudnia 2015.Wszystko dotyczy kiedy wpłynęła kasa na konto .Tym samym agencja poznań  podawała daty do kiedy mamy oddawać następujące pisma no najważniejsze przysyłała ankiety do wypełnienia . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nic nie przysyłają. Co do zwrotu premii to nie przerabiałem. Proponuję napisać podanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

Mi agencja poznań przesyła ,tym samym radze pisać pismo i podać przyczynę konkretna na nie spełnienia potwierdzającego wykształcenia (cyt. dokument potwierdzający uzupełnienie wykształcenia , w terminie 60 dni od dnia upływu 3 la od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy do dnia ) ja nie mam daty bo nie dotyczy (cyt dalej ;za nie przedłożenie dokumentu w terminie ,zgodnie z par. 20 ust.4 pkt 1 ww rozporządzenia przewidziano sankcje zwrotu 3%kwoty pomocy przyznanej w ramach działania startu młodego rolnika )  to z wniosku w roku 2010 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie złożyłeś dokumentu potwierdzającego kwalifikacje czy nie uzupełniłeś kwalifikacji?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

Kolego Freetaxi to jest dobre pytanie  :)  jak będzie odpowiedz to spróbuje pomódz.

Edytowano przez weris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Nie. Taka wzmianka nie jest potrzebna. W akcie notarialnym musi być podana cena, oczywiście nie może rażąco odbiegać od cen rynkowych;-)

Jeśli kupiłem ziemię za 188 tys a 120 tys wziołem kredytu to będzie ok? W akcie notarialnym jest zapisane że zapłacono przelewem 68 tys a reszta to kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja skończyłem szkołę o 18 dni za późno. Aktualnie czekam na odpowiedź z Warszawysad.png  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to wpolczuje ci jakbys mial zwracac ta premie to chore jest tymi zwrotami premi to niszcza gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chore czy nie. Pod wnioskiem o przyznanie pomocy się każdy podpisuje i powinien poczytać o zobowiązaniach.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Akurat u mnie wystąpił błąd. Termin spełnienia wymogu wykształcenia nie pasuje do terminu zakończenia szkoły. Na razie czekam więc jest nadzieja że to przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ten mlody rolnik nie jest warty by to brac niby z boku ludzie mowia o za darmo dostaniesz ale to jest nieprawda i wgl lepiej bylo tego nie brac ale jak juz sie wzielo to trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

Niby pomoc na start a tu wtopa .Najważniejsze nie dać się i myśleć pozytywnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

trzeba uwazac i musze uwazac ale dobrze ze te forum jest i przypomina ale ja chyba jakbym teraz mial brac albo nie brac to bym nie wzial narazie wszystko w porzadku jest . no dobra a co jesli ktos wzial MR wykorzystal go kredytu dobrał i jest kawalerem i co jesli np zginalby w wypadku co wtedy sie dzieje ? cofaja MR czy jak kto splaca kredyt itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

jeżeli by ci się coś stało to dziedziczą rodzice ,rodzeństwo ,a jeśli nadal by prowadzili gospodarstwo to na pewno agencja odezwie się o swoje, gdyż nadal prowadzona jest działalność,  to tak samo jak bank łapę położy na tym co był kredyt wzięty .Miałam sytuację ze spadkiem nie zdążyłam oddać pit roczny osoby co zginęła było trochę kasy ale jeśli by tą kasę ktoś odebrał to musiałby spłacać kredyt i inne zadłużenia, bo urzędy twierdzą że to jest zgoda przyjęcie  spadku ,dlatego nie  rozliczyłam go bo nie było poco .Tak samo jak miała ta rodzina zlikwidować kartę banku WBK to kazali zapłacić 200 zł za zamknięcie konta.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

było kiedyś na forum - jeden z ekspertów forumowych twierdził, że rodzina przedstawia akt zgonu i Agencja zamyka temat MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatra    0

miał ktoś kontrolę po 5 latach od otrzymania premii? jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no jak po skonczeiu 5 lat itd to juz chyba nie kontroluja masz okres tego wszystkiego 5 lat i koniec pozniej jest nawet mozesz sprzedac to co kupiles


było kiedyś na forum - jeden z ekspertów forumowych twierdził, że rodzina przedstawia akt zgonu i Agencja zamyka temat MR.

 

tzn co musieli by zwrocic MR czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Nie musieli.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

miał ktoś kontrolę po 5 latach od otrzymania premii? jak to wygląda

W ciągu 5 lat mogą ciebie skontrolować. Ale nie muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dobrze ze jest ten temat na forum niech kazdy kto bral MR tu zaglada bo inaczej jak zapomni to sankcje i lipa wielka jest wtedy . a jak mi w decyzji nie pisze zeby im wyksztalecenie wysylac to musze wysylac czy nie bo ja uzupelnilem niedanow wyksztalcenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj