johny11901

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

Polecane posty

witam. podpowiedzcie mi jak napisac zmianę Biznes Planu kupiłem parę maszyn i traktor i teraz bym chciał coś innego ale musze najpierw zmienić biznes plan. bo dostałem dotacje dotacje na młodego rolnika i muszę się rozliczyć z kasy. odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba pozmieniać PRG i napisać podanie do swojego OR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok a jak to napisze jest gdzieś może jakiś wzór? tak swoimi słowami napisać? a chcą jeszcze jakieś papiery doczyczace zmiany biznes planu. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

jak zmieniałem swój biznesplan z zakupu ciągnika na ziemię, to swoimi słowami napisałem pismo z uzasadnieniem zmian i za 2 tyg. przyszła odpowiedź, że zgadzają się.

 

w tym tyg. planuję rozliczyć się z premii, bo kasa już wydana i przynajmniej to z głowy będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to ziemie mozna kupic pierwsze i dopiero o zgode sie spytac czy trzeba jaaks umowe przedwstepna kupna u notariusza robic i zadatek wtedy dac  czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak jak pisałem kilkakrotni, że nie spotkałem się z sytuacją, że ARiMR nie wyraziła zgody na zmiany dotyczące inwestycji. Ja raczej dla pewności proponowałbym najpierw zmiany i oczekiwanie na decyzję a potem ewentualny zakup. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Czy ktoś może powiedzieć co należy wpisać w Sprawozdaniu z Realizacji Biznesplanu w kolumnie " Wielkość wskaznika" w przypadku zakupu 2 szt, maszyn oraz założenia 0,5 ha sadu bo w instrukcji jest tak to wytłumaczone że nic nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdafi    0

Jesli mam się rozliczyć z 70% kwoty którą dostaję na MR to jest to kwota brutto  czy netto w przypadku zakupu nowych maszyn?

Bardzo proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozliczasz się z kwot brutto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

 

Witam. 

Otrzymałem MR na zakup maszyn. Cała inwestycja miała wynieś 70 tys czyli 70% całej kwoty.

Niestety po zrealizowaniu inwestycji i podsumowaniu faktur okazało się wykorzystałem tylko 68% a wiadomo rozliczyć trzeba się z 70%.

Wpadłem na pomysł żeby kupić aplikator do zakiszania lub dołożyć i kupić kosiarkę dyskową. Teraz moje pytanie. Co mam zrobić? Czy złożyć jakieś podanie do ARiMR o zmiany w Biznes Planie? Jakie kroki powinienem wykonać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    694

Najlepiej i najbezpieczniej dla Ciebie będzie złożyć podanie o Zmianę założeń biznesplanu. Ja swój zmieniałem już 3 razy.
Najlepiej i najbezpieczniej dla Ciebie będzie złożyć podanie o Zmianę założeń biznesplanu. Ja swój zmieniałem już 3 razy.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Koniecznie zmianę zrób. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Można dołożyć kolejny sprzęt. Wypisujesz pismo że po zakupieniu sprzętów zostały nie wykorzystane pieniądze i chcesz je przeznaczyć na dodatkowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Ja jak na razie dwa razy zmieniałem biznes plan. odnośnie kierunku produkcji i że zamiast ładowacza czołowego chcę zakupić agregat. Ale dzięki za pomoc... napiszę pismo że nie w pełni wykorzystałem środki i tak dalej...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja 3...  1. z traktora na ziemię, 2. sama Agencja kazała mi zmienić, bo powierzchnie gruntów nie zgadzały się z wypisami z rej. gruntów, 3. dokupiłem ziemi z csk i zmieniałem strukturę upraw - też musiałem zmieniać strony z powierzchniami i ESU...

 

sprzedałem kosiarkę rotacyjną ujętą w PRG i w to miejsce jedzie już nowa o identycznej szerokości roboczej, ale innego producenta. mam nadzieję, że nie muszę robić zmiany nr 4?...

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Witam, wczoraj odebralem tel.z OR w Warszawie, ze za wczesnie wyslalem dokumenty z KRUS. Rok od przelewu mija mi na poczatku lutego a ja zaswiadczenie wyslalem w tym tygodniu, i teraz musze wysylac jeszcze raz, wiec wyszedlem na zbyt gorliwego hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie. Takie zaświadczenie wysyła się w ciągu 60 dni od momentu kiedy mija 12 miesięcy od wypłaty premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Chciałem zapytać czy po rozliczeniu się z MR (tzn. zawiezieniu do OR faktur) Agencja przysyła jakąś informację, że wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

No a jak np ktoś zapomni i złoży papiery o tym roku na Krusie 2 miesiące i kilka dni po terminie to jakieś sankcje? Nie żeby mnie to dotyczyło bo mi rok stuknie w kwietniu, ale jestem tego ciekaw. 

 

Co do tych zmian to one są uciążliwe, bo ja nie wiem co dokładnie będę siał za rok i czego i co roku będę zmieniał biznesplan przez 5 lat bo się Esu itd zmienią... no ale tych zmian można i tak ile się chce wprowadzać na szczęście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Dokładnie. Takie zaświadczenie wysyła się w ciągu 60 dni od momentu kiedy mija 12 miesięcy od wypłaty premii. 

 

jakie dokumenty trzeba wyslac do agencji bo mi minal jzu rok od wyplaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zobacz kilka postów wyżej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

No a jak np ktoś zapomni i złoży papiery o tym roku na Krusie 2 miesiące i kilka dni po terminie to jakieś sankcje? Nie żeby mnie to dotyczyło bo mi rok stuknie w kwietniu, ale jestem tego ciekaw. 

 

 

 

Jest sankacja 3% wysokości premii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj