johny11901

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rudinho11    208

Witam. Mam pytanie odnośnie rozliczania zakupionych maszyn. Chodzi mi o terminy dostarczenia faktur. Czy jest to termin do 31stycznia bieżącego roku złożenia faktur za zakupione maszyny w roku poprzednim czy jest to termin do 3 lat od wydatkowania kasy. Wyczytałem że ten do 31 to było kiedyś. Powiedzcie mi jak to jest teraz? Jestem z naboru 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Masz na to czas najpóźniej do 3 lat od wypłaty premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUCIUL    1

Witam. najlepiej sprawdzić na stronie ARiMR dokładny czas. Z tego co ja wiem to w ciągu trzech lat od dnia wypłaty pomocy musisz się rozliczyć (możesz wczesniej), po roku musisz dostarczyć zaświadczenie z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu, oraz na żądanie agencji ankietę monitorującą. W zach.pom wysyłali też pisma do przesłania jakiś dokumentów. najlepiej sprawdzić na stronie agencji  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W działaniu "Ułatwianie startu młodym rolnikom" nie podpisuje się żadnej umowy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to kontrola od dostania pieniedzy to do ilu lat moze byc i co oni zazwyczaj sprawdzaja jak ktos np dostal MR ale jeszcze nie wydatkowal i czy u lazdego musi byc kontrola w jakims okreslonym czasie czy to od nich zalezne jak wypadnie ktore gosp kontroluja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kontrolę możesz mieć do 5 lat w każdej chwili.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Mnie się wydaje, że po 3 latach to trzeba złożyć ankietę monitorującą w agencji ;)

a z tą kontrolą to rzeczywiście w każdej chwili moga przyjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

ja miałem 3 dni przed skończeniem się okresu 5 lat od wypłaty premii ,kontrola powierzchni,wszelkich dokumentów wniosek biznesplan , rejestr zabiegow, atest opryskiwacza,wywoz smieci szamba, pomieszczenie na SOR, akta wlasnosci gospodarstwa, umowy dzierżawy, umowy zakupu i wydatkowania kasy, wyciąg z konta odnośnie przelewu zakupu , sprawdzali esu , i założenia biznesplanu odnośnie deklarowanych upraw i obliczali % czy miesci się w widełkach, zaświadczenie z krusu odnosnie okresu podlegania ubezpieczeniu i to chyba tyle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwonią wcześniej. Nie ma paniki :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

bo ja mam 2 tunele foliowe, folie mam kupiona ale nie zakladam jej bo wtedy musze podlewac ciagle salate i zebym zdazyl zalozyc ta folie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legend    0

Witam,Kontrola z MR jest obowiązkowa w ciagu 5 lat,czytałem kiedyś ulotke o zasadach kontroli,chyba że sie coś pozmieniało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja miałem 3 dni przed skończeniem się okresu 5 lat od wypłaty premii ,kontrola powierzchni,wszelkich dokumentów wniosek biznesplan , rejestr zabiegow, atest opryskiwacza,wywoz smieci szamba, pomieszczenie na SOR, akta wlasnosci gospodarstwa, umowy dzierżawy, umowy zakupu i wydatkowania kasy, wyciąg z konta odnośnie przelewu zakupu , sprawdzali esu , i założenia biznesplanu odnośnie deklarowanych upraw i obliczali % czy miesci się w widełkach, zaświadczenie z krusu odnosnie okresu podlegania ubezpieczeniu i to chyba tyle

 

no dobra a jak ja mam od taty dzierzawe ziemi i sprzetu nie mam wpisane tylko mam od niego pozyczac to na opryskiwacz musze miec uprawnienia czy to moze tata robic u mnie bo ja nie mam opryskiwacza ? i wszelkie rachunki na siebie wystawiac typu zakup paliwa bo ciagnika tez nie posiadam tylko mam uzyczac od taty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

ja chciałem się wymigać twierdząc że nie pryskam niczym samo rośnie, ale inspektor mnie wyśmiał twierdząc że pewnie 10 razy po tym samym pryskam w roku :D , zaświadczenie miałem odnośnie stosowania, opryskiwacz nowy ale ojca,nie bylo problemu z tym, w moim naborze musiałem mieć własne grunty, dzierżawy miałem poprostu dodatkowo w trakcie nabyłem, inspektor dzwonil ze 2 dni przed kontrolą ,pierw dzialki mierzyli , na drugi dzien w papierach 3 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no ja teraz z tego nowego MR mam i mam akurat same dzierzawy ziemi tylko a budynkow ni nic innego nie mam a maszyny to mam pozyczac od taty tak we wniosku mamto niewiem jakie dokumenty gromadzic i wgl czy za nawozy i za opryski faktury musze miec na siebie co nie ? a czy paliwo tez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia inwestycji faktura zakupu czy muśże składać dodatkowo jakiś wniosek lub oświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUCIUL    1

Witam. Faktura zakupu maszyny lub usługi wg biznesplanu. Piszesz tzw. pismo przewodnie np. " Złożenie dokumentów potwierdzających realizacje biuznesplanu... " podajesz w tym piśmie znak swojej sprawy i jako załącznik dostarczasz fakturę zakupu. Jeśli jesteś na ryczałcie to dodatkowo oświadczenie o sposobie opodatkowania tzn VAT czy ryczałt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo1906    0

Witam. Dokonałem zakupu maszyn które miałem w biznesplanie i Czy może mi ktoś powiedzieć kiedy mogę się rozliczyć z premii  Nabór 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A choćby w poniedziałek :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUCIUL    1

si. zawsze jak cos wysyłasz lub wyjaśniasz  to piszesz pismo przewodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jakie maszyny kupiles i jesli mozna wiedziec za ile bo ja tez bede musial cos kupic jak ziemi nie kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj