Skocz do zawartości
samelamborghini

jaki ciagnik wybrac DF Agrofarm 420 GS,Profiline czy MF 5445

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MDSikor    6

Ja wybierając ciągnik bym się kierował skrzynią biegów. Wybór łatwy MF 5445 albo DF Agrofarm 420 profiline, ale skłaniałbym się ku MF 5445.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

PatrykGY    4

Dzięki za wyprowadzenie z błędu ;) Jeśli to skrzynia zwykła to oczywiście Dyna-4 ponieważ jest bardzo wygodna i podsumowując w gestii komfortu to zdecydowanie MF ;)

Edytowano przez PatrykGY

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Wiadomość z agroFakt.pl

MDSikor    6

Ten DF akurat nie ma skrzyni bezstopniowej. Wersja profiline ma 3 biegi załączane pod obciążeniem. Skrzynie bezstopniową ma DF Agrofarm TTV.

Edytowano przez MDSikor

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

PatrykGY    4

Mf ma jednostkę perkinsa która de fakto powinna być oszczędna lecz są opinie że Perkins nie radzi sobie z normą emisji spalań nie wiem czy to prawda bo nie posiadam takiej jednostki napędowej,Agrofarm będzie na pewno oszczędny gdyż pojemność 4038 nie jest zbyt wielka ;) Ale jeśli to główny ciągnik (wnioskuję z wypowiedzi)więc obstawiam Massey-a gdyż:

Skrzynia dyna4 bardzo wygodna i sprawdzona ;)

Lepsza Hydraulika

Wydaje mi się większy gabarytowo ;) I chyba jest lepiej wyposażony od DF-ka ;)

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

b0gdan    85

nie pali mało :P Pali więcej od DF, ale jest większy i ma lepsza skrzynię

MDSikor    6

A jak wyglądają cenowo te ciągniki?

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

KamilW    3

Jak chcesz z podłokietnikiem to może od razu MF 6445, moc ta sama co 5445, tylko skrzynia dyna 6 podłokietnik i takie inne bajery :)

MDSikor    6

Najmniejszy z serii 6400 ma 10KM więcej niż 5445 i pewnie dużo droższy.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Agrofarm 420GS 160tys brutto maks wyposazenie,Agrofarm 420 Profiline 165tys netto wyposazenie standart,MF 5445 214tys brutto wyposazenie standart

rafalkom555    13

Za tego agrofarma na gs to nie za mała cena? :o Taki mi się wydaje że jakiś czas temu 420 bez gs kosztowała coś około 160tys :rolleyes:

MDSikor    6

Jak za te pieniądze to bym zdecydował się jednak na MF 5445.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

MDSikor    6

To już zależy komu podoba się jaki kolor.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Mamy dostac MF 5435 na testy na wiosne jak w orce spali powyzej 15l to go nie bierzemy a jak mniej to tak,profiline tez nam sie podoba ale nie ma praktycznie nic w stanadarci musisz doplacac <_< a w MF masz wszystko bez doplaty :)

Edytowano przez samelamborghini

jaro11    0

Mf ma jednostkę perkinsa która de fakto powinna być oszczędna lecz są opinie że Perkins nie radzi sobie z normą emisji spalań nie wiem czy to prawda bo nie posiadam takiej jednostki napędowej,Agrofarm będzie na pewno oszczędny gdyż pojemność 4038 nie jest zbyt wielka ;) Ale jeśli to główny ciągnik (wnioskuję z wypowiedzi)więc obstawiam Massey-a gdyż:

Skrzynia dyna4 bardzo wygodna i sprawdzona ;)

Lepsza Hydraulika

Wydaje mi się większy gabarytowo ;) I chyba jest lepiej wyposażony od DF-ka ;)

Zgadzam sie sąsiat ma mf 95 km i zetora 105 mf więcej pali i słabiej idzie :D Był przypadek orał mf i sam zaczoł jechac do tyłu i do przodu sciagneli go do domu korbanek przyjechał nie zrobił w komp nie majo danych tego mf bo on z zagranicy . ale kotoś go zrobił jakos tydzien temu wyjechał zgas na drodze nieda sie odpalic blachy na koła i ciagneli go na 2 po śniegu i stoi do dziś :)

rafalkom555    13

@samelamborghini - I co z tego że wszystko w mf bez dopłaty jak w df z dopłata i tak wyjdzie taniej :D

Profiline nie ma nic w standardzie? dt nie ma nic, a profiline to dużo lepsza wersja :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrass
      Witam ma do wyboru dwa ciagniki , ciagnik bedzie pracowal przy turze w wekszosci czasu. Nh mam  okazje kupic za 185 netto a Jd za 220tys, warto doplacac 35 tys?
    • Przez Farmer4255
      Zamierzam niedługo kupić używany ciągnik. Troche czytałem na temat tych ciągników i rozmawiałem z właścicielami, ale chciałbym żebyście i wy mi doradzili. Jakie macie zdania na temat Case MX 120 czy Fendt Favorit 512 lub ich serii. 
    • Przez pawelkarczewski
      Witam Wszystkich, Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat ciągników do 100KM, planuje zakup ciągnika lecz zupełnie nie wiem jaką markę wybrać w tym przedziale mocy, jedyne jaka marka mnie nie interesuje to Fendt I JD, reszta może być. I tak wstępnie myślę nad Steyr lub Valtra. Mogę liczyć na waszą pomoc i konkretne informacje poparte praktyką i doświadczeniem?
      Dodam tylko że cena to drugorzędna sprawa
    • Przez xdx
      co sadzicie o ciągniku solis 60 
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.