rrobert87

Jaki ciągnik wybrać jako pomocniczy?

Polecane posty

rrobert87    0

Witam

 

Zamierzam kupić drugi ciągnik jako pomocniczy w przedziale mocy 80-100 km. na zakup mam przeznaczone 30-40 tys. i tu mam problem. zastanawiam się co wybrać 6 czy 4 cylindry. ciągnik będzie pracował z takimi maszynami jak opryskiwacz zawieszany 1200 litrów (który zamierzam kupić w niedalekiej przyszłości) rozsiewacz nawozów no i oczywiście ładowacz czołowy. zajmuję się usługami rolniczymi a także handlem słomą. rocznie zwożę okolo 2 tyś bel okrągłuch o wymiarach 120x150. zamierzam kupić do zworzenia słomy 2 przyczepy sześciometrowe lub jedną dwunastometrową. i ty potrzebyję pomocy. poptrzebuje porady jaki ciągnik będzie odpowiedni do tego typu prac. zalezy mi żęby był konfort pracy i żeby był tani w eksplautacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

To ja szczerze poleciłbym Ci jakiegoś Massey'a Fergusona. Jeśli chodzi o silnik to może i lepszy były 4T nieobciążony spaliłby mniej niż 6, ale turbo może się zepsuć. Całkiem dobry ciągnik to Same Explorer II. Miałem okazję takim jeździć i powiem szczerze, że całkiem przyjemny ciągnik.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

a mogłbyś napisać coś więcej o wyposażeniu tych ciągników. jaka skrzynia? czy jest rewers? klima itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

jeśli chodzi o same explorer to bardzo dobre ciągniki, wychodziły wersje z ehr i wzmacniaczem momentu z mechanicznym rewersem, ale równierz w pełni mechaniczny model z mechanicznym rewersem bez półbiegów i bez ehr który bym Ci polecił gdyż te ciągniki mają juz ladnych pare latek i ewentualna awaria ehr lub półbiegu pewnie byla by kosztowna. z klimatyzacją niestety się nie spotkałem w tych ciągnikach chyba ze nowsze wersje ale to nie te pieniądze. dodam jeszcze ze ciągniki są wyposażone w silniki deutza chłodzone powietrzem nadzwyczaj oszczędne w takich pracach jak ładowanie balotów słomy bedzie palił znikomą ilość paliwa za 40 tys powinneś wyrać coś koło 95 roku produkcji z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

głównie chodzi mi o rewers gdyż w ładowacze jest najbardziej przydatny no i szybka skrzynia do transportu. w polu to raczej nie będę nim dużo pracował więc ehr może nie będzie potrzebna. szkoda ze bez klimy gdyż w upalne dni by się przydała ale pewnie chociaż jest jakaś wentylacja kabiny to już by bylo dobrze. zresztą wytrzymało sie jazda zetorem bez żadnej wentylacji w te najgorsze upały to dało by się i tak radę.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2    0

Witam ja bym ci polecał pronara 82sa albo mtz 82 to są traktory nie do zajechania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Przy zwożeniu tyle belek to ja bym pomyślał o ładowarce teleskopowej lub o jakiejś mniejszej ładowareczce do tego :rolleyes: A co do ciągnika to polecam ursusa 914 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

ładowarka fajna sprawa tylko że ciągnik bardziej będzie mi przydatny niż ładowarka. do tej pory zwoziłem zetorem 10145 i po tym ile do niego dołożyliśmy to mam mam dość tego ciągnika. w 914 jest zwykła skrzynia a mi by się sprzadała szybka synchronizowana.

 

nie mówię żęby był nrewers eh cze ehr podnośnika czy automatyczna skrzynia. chodzi o dobrą zwrotność synchronizowaną skrzynię rewers mawet mechaniczny dobrą zwrotność może siedzenie pneumatycne. krótko mówiąc jak jeździsz po 14-16 godzin dziennie przez 4 tygodnie to może być to męczące i to strasznie wiem gdyż jeżdziłem tak zetorem 10145 w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

czesc ja bym ci za te pieniądze polecił 5314 lub 5714 mam taki traktor z turem nie ma rewersu ani klimy ale jest zwrotny i w wersji exportowej 40 na godzine, silnik perkins 4 cylindry skrzynia nie do zabicia mało pali i wystarczy ci do tych bel itd. tanie czesci i wszedze je znajdziesz

a jesli masz troche wiecej kasy to kup jakiegos MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

za te pieniądze to raczej elektrohydraulicznego rewersu nie dostaniesz cos dobrego z klimą raczej tez nie dostaniesz więc albo zwiekszysz budżet albo trzeba kupywać to co jest za te pieniądze, same explorer II ma szybką skrzynie 40 kmh 5 biegów i 4 zakresy rewers jest z prawej strony to troche przeszkadza w pracy z turem lepiej jest jak jest z lewej ale można sie przyzwyczaić jeśli chdzi o wentylacje kabiny to jest w nim bardzo dobra no ale z klimą równać się nie może hehe naprawde proponuje ci jechac do kogoś z ogłoszenia i zobaczyć przejechać się napewno ci sie spodoba za takie pieniądze tylko patrz na roczniki powyżej 1990 bo wczesniejsze miały inną skrzynię zobaczysz jak w nim pracuje silnik niema porównania do zetora !!! ten silnik deutza to normalnie majstersztyk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

Jeśli chodzi o tura to osobiście polecam ursusa 5314 - 4514 . Są one zwinne i charakteryzują się niskim spalaniem.

No ale jest jedno ,,ale'' . Taki ursus 2000 rok może kosztować ok 50 - 60 tyś. Oczywiście są jeszcze starsze wersje tych ursusów , ale są wadliwe . Sam posiadam 5314 . Chodzi w turze i jest w tym dobry , że moja wersja posiada druga pompę. Ursus nie posiada wyciszenia ,ale ma dość sporawą kabinę. Jeśli do pracy długiej tym ursusem to radziłbym wymienić siedzenie w tym 5314 ponieważ oryginalne siedzenie jest bardzo niewygodne . Sam zmieniłem je na nowe siedzenie ,,zetorowskie'' .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

No jak to nic nie kupi?

W tej cenie można znaleźć Renault modele 103.54, 106.54 bądź 110.54 ze skrzynią 40km/h i klimatyzacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

No nie wiem Może jakiś Ursus 914 lub 1014 :) Lub Zetor jakiś :) No możesz też MTZ 952 ale nie wiem czy jestes przekonany do MTZ bo ja nie za bardzo ;/ DF bym Ci poradził jakiegoś Agrofarm lub DF k110 xD Tylko byś musiał troszkę wiecej kasy zrzucić <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

no ten same explorer prezentuje się całkiem nieźle. Renault tez wygląda całkiem nieźle. co do ursusów to nie jestem jakoś przekonany. nie wiem jak te starsze modele ale model 5714 agrobis (czy jakoś tak) to wiem że straszna lipa. znajomy mechanik który naprawia nam prasy i ciągniki pracuje w w spółdzielni jako mechanik. maja tam właśnie 2 takie ursusy i średnio co jakieś 150 mtg lądują w serwisie na gwarancji gdyż a to pompa wałka a podnośnik czy silnik się zatarł czy co innego więc za bardzo nie jestem przekonany do tych ciągników.

 

Literówki

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Wójek ma MF 3080 ciągnik dośc ekonomiczny w spalaniu ale ma z nim wieczne problemy i włożył w niego już pożądną sumę głównie na skrzynię która kilka razy do roku daje się we znaki <_<


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

słyszałem również że temu się skrzynia psuje kto o nią nie dba. w tych ciągnikach regularnie trzeba wymieniać ojej i nie wolna mięszać oleju bo wtedy własnie może paść skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Z tego co mi wójek mówił to przy gwałtownym przęłączeniu rewersu zazwyczaj coś siada <_<


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo5620x    3

A ja ci poradzę tylko żebyś brał 4 cylindrówkę bo do twoich prac będzie lepsza, 6 też jest dużo większa a więc też i większy promień skrętu co równa się z trudniejszą pracą z turem. Osobiście bym polecił z sentymentu do naszego Ursusa 914 a jeśli chciałbyś coś bardziej komfortowego to i zetora 9540 znalazłbyś koło 35-45 tyś w niezłym stanie


C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

a togo t nie słyszałem. fergusony podobają mi się ogólnie ale obawiam się o ta skrzynię. ursus 914 to jest prawie to sam co zetor 10145 więc odpada. załeż mi żeby była szybka i zsynchronizowana skrzynia a nie wiem czy zetor 9540 taką posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

nei wszystkie zetory z seri 7540-10540 posiadają szybką skrzynie ale wiele z nich taką posiada natomiast każda jest synchronizowana ( oprócz przełączania polowe szosowe). Dodatkowo można było mieć jeden lub dwa półbiegi, ehr klimę itp, szczególnie sprowadzone ciągniki mogą mieć dobry wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj