Zaloguj się, aby obserwować  
pawelrolnik19

RCW 3 - zawieszanie sie mokrego wapna

Polecane posty

tomek73    579

Odkręć z przodu blachę w pace i z łopatą na siewnik i po problemie.Nic lepszego nie wymyślisz.

Ja w tym roku zmieniłem podłogę na całościową bez tego kątownika.Nowe łańcuchy,płaskowniki,podłoga,talerze, piaskowanie,farba,miesiąc roboty i 2900 zł.

Albo poszukaj z taśmą gumową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

bo kolego wapno trzeba przykrywać,ja też walczyłem z tym problemem. jak pryzma na polu i wapno się nie ubije na rozsiewaczu w czasie dojazdu na pole to jeszcze,ale jak sie ukołysz to łopata i trzeba odkopać przy spuście a po długości zdeptać zeby opadło na łańcuchy-męka. teraz jak przywiozą(zazwyczaj suche)to zaraz siejemy. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14

Ja mam RCW 3 na taśmie gumowej i też się zawiesza mokre wapno jak sie sieje, wtedy trzeba kogoś wsadzić na rozsiewacz i niech odkopuje. Ale najlepiej siać od razu po przywiezieniu i wtedy nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

No wlasnie mokre wapno jest zgroza do rozsiewania.Ja jak sialem to posadzilem brata na rozsiewaczu i przy wylocie wapna jak sie zawieszalo dziabal kijem.Jakos sie rozsialo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

koledzy jakby co to mam piasta RCW3 na tasmie gumowej, moge sprzedac, do remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

widziałem u goscia w RCW3 z tasma gumowa miał przerobiona ta choinke w pace tzn miał wyciete te blachy poziome a wspawane wiecej pionowych waskich juz nie pamietam ile dokładnie mowił ze jak jest bardzo mokre to sie zawiesi ale jest o niebo lepiej jak było wczesniej


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Zapewne kazdy kto ma taki rozsiewacz i rozsiewal nim kilka razy mokre wapno probowal cos wykombinowac, zeby sie lepiej to wapno rosiewalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja wykombinowałem, po rozsianiu 500ton przykręciłem siedzenie na rozsiewaczu dla operatora szpadla. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

hehehee to jest dobre tez tak zrobie i posadze tesciowa


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Tesciowa sie nie zmiesci na takie siedzenie :lol: Ale dobrze wykombinowales z tym siupadelkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ze szufelką posadziłem kiedyś takiego trochę niekumatego znajomego z miasta co koniecznie chciał pokazać że umie pracować.

dodam że wapno było suche,pyliste jeszcze wiatr dosyć powiewał,jeździłem z wiatrem bo lepiej pasowało(na niego :D )po 2 godzinach żal mi się go już zrobiło.on sam mówił że "teraz to na papierosach trochę zaoszczędzę" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znam osobiście faceta, który w ten sposób stracił nogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

być może, ale te łańcuchy tak powoli chodzą, że trudno se tam krzywdę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja widziałem rozsiewacz z pomostem z boku dorobionym. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

być może, ale te łańcuchy tak powoli chodzą, że trudno se tam krzywdę zrobić.

Ńie zapominaj ze talerze popier****ą.A ze żadna krzywda to i owszem, ucięło girę ale jaja zostawiło.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

a ja kiedyś widziałem wał separujący z deka przypominał on rotor w przyczepie samozbierającej i był umieszczony bezpośrednio za taśma ciekawe rozwiązaniepost-22720-0-73195600-1299194601_thumb.png

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ńie zapominaj ze talerze popier****ą.A ze żadna krzywda to i owszem, ucięło girę ale jaja zostawiło.

Musiało osłon nie być, albo po prostu pech, lub też czego nie brakuje na Polskiej wsi nieuwaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parol11    0

koledzy jakby co to mam piasta RCW3 na tasmie gumowej, moge sprzedac, do remontu

 

koledzy jakby co to mam piasta RCW3 na tasmie gumowej, moge sprzedac, do remontu

jestem zainteresowany podaj cenę i wyslij pare zdjęć na email jumz96@op.pl a tak wogule to on daleko jest bo interesuje mnie cena z przywozem, woj podlaskie opisz tego rcw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj