Cyzyk

Handel zbożem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
StasiekS    73

Obligacje są pewnym zyskiem. Widzę że kolega Cyzyk przyjmuje optymistyczne założenia że i tak zarobi. Tylko po jakim czasie. Jak nie masz pieniędzy więc będziesz musiał wziąć kredyt którego spłacanie kosztuje. A co jeśli przez 2 lata nie sprzedaż zboża, albo sprzedasz po tyle ile kupiłeś? Jesteś bankrutem. Z akcjami jest o tyle łatwiej że można je bez problemu sprzedać i to w każdej chwili. A z 1 tys. ton zboża już tak nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ale wcale nie trzeba sobie wchodzić na tysiące ton, można zainwestować jak jest zboże po 400zł i ma tendencje wzrostowe i kupić te 50 czy 100ton(trzeba mieć $$$) i sprzedać po 600zł albo nawet i mniej i jakaś kasa jest :o Takie dorabianie bez żadnej rejestracji firmy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Musisz być rolnikiem. By nikt sie nie przyczepił że za dużo produkujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

@StasiekS Tu się z tobą zgodzę jak rok nie wypali to już pewne bankructwo i nawet może to się skończyć utratą gospodarstwa (jeśli np. kredyt pod zastaw bym wziął) ale z kolei jeśli się uda to tai kredy w 1 rok można by spłacić i jeszcze mieć dużo kasy w kieszeni. Coś mi się zdaje, że do zaczęcia tego interesu jest potrzebna "góra forsy" żeby przypadkiem pod mostem nie wylądować <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

To zależy od jakiej ilości chcesz zacząć, bo jak na początku fundniesz sobie kredyt duży i kupisz zboże drogo to tak, ale tak średnio raz na 3lata są takie ceny zbóż? oczywiście wysokie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Uda się albo i nie uda. Ja osobiście bym przy takim interesie z kredytem nie ryzykował. Jak masz magazyny i trochę gotówki możesz się bawić mniejszymi ilościami. Od czegoś trzeba zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

No tak trzeba mierzyć zamiary na możliwości. Zobaczy się jeszcze może jak w żniwa będzie tanie zboże to się kupi trochę (może 100 ton) i może coś się zarobi, na razie zboża nie ma co kupować przy tej cenie to tylko idiota by na handel kupował zboże :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Obligacje są pewnym zyskiem. Widzę że kolega Cyzyk przyjmuje optymistyczne założenia że i tak zarobi. Tylko po jakim czasie. Jak nie masz pieniędzy więc będziesz musiał wziąć kredyt którego spłacanie kosztuje. A co jeśli przez 2 lata nie sprzedaż zboża, albo sprzedasz po tyle ile kupiłeś? Jesteś bankrutem. Z akcjami jest o tyle łatwiej że można je bez problemu sprzedać i to w każdej chwili. A z 1 tys. ton zboża już tak nie zrobisz.

 

Taka odskocznia dla pewnego zysku na obligacjach itp. np:

http://www.inwestycje.pl/includes/wykres_fun_popup.php?kod=199 wraz z wzrostem zysku wzrasta ryzyko.

 

To jest jedna wielka gra kilkanaście lat temu sąsiad zapłacił nam zbożem za kombajn , po żniwach cena była na poziomie 20 zł/q, cena na wiosnę skoczyła do 60 zł/q.

 

Fortuna kołem się toczy.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

My mamy zamiar kupić na handel :) 7 ton jęczmienia po 700 sprzedaż 1000, tylko że część pójdzie na paszę, bo w moich okolicach jęczmień nie dał 1/2 tego co powinien dać z takimi nakładami ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

No tak trzeba mierzyć zamiary na możliwości. Zobaczy się jeszcze może jak w żniwa będzie tanie zboże to się kupi trochę (może 100 ton) i może coś się zarobi, na razie zboża nie ma co kupować przy tej cenie to tylko idiota by na handel kupował zboże :lol:

A skąd wiesz że nie będzie droższe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jak nie znasz tego rynku to nie wchodź. W różnych skupach sa bardzo różne ceny. I za różne ilości. Więc można tylko wożąc zboże zarabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Według mnie zboże już powoli osiąga szczytowe ceny i w nieskończoność nie może cena piąć się w górę. Może mam takie zdanie bo głównie zajmujemy się hodowlą trzody chlewnej a już od ponad miesiąca nie mamy swojego zboża tylko kupujemy :( Mam nadzieję, że zboże pójdzie na dół i to bardzo mocno. Moim zdaniem pod koniec stycznia ceny zaczną powoli spadać bo większość przetrzymuje zboże bo liczą na wzrost ceny i jak zaczną sprzedawać zboże to ceny na pewno nie będą rosły tylko pójdą w dół bo przecież tego zboża w magazynach nie mogą trzymać w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Cyzyk a po ile kupujesz zboże?? No nie wiem czy tak przetrzymują to zboże bo jak dałem sygnał że chce sprzedac to zjawiło sie 5 kupców nawet owies schodzi niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Pamiętaj Cyzyk że jest też coś takiego jak Europa i reszta świata oraz spekulanci. Ten rok nie był za bardzo urodzajny w Europie jak i na świecie. Jak w Polsce pojawi się tańsze ziarno to zaraz Niemcy czy inni je wykupią co znowu oznacza wzrost. Spekulanci także swoje zrobią, bo czasami to sztucznie zawyżają ceny. Cena może jeszcze podrosnąć. Nie wiadomo także jak przezimują oziminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Racja bo jak duża ilość wymarznie lub wygnije to plony znów takie dobre nie będą. A w grudniu pszenżyto po 650 kupiłem nie na handel lecz do siebie, teraz przy tej cenie to mieszamy naszą paszę z kupną i jakoś to idzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

odswiezam temat. jest ktos moze na forum kto zajmuje sie handlem zbozem i moglby przyblizyc jakies szczegoly bo teoria teoria a praktyka praktyka. ile mozna na tym zarobic tak pogladowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Na pewno wszyscy co to robia, spiesza by zdradzic ile z tego im zostaje... Kazdy dba o swój biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

jest dokladnie tak jak mowisz ale mysle ze sa jeszcze na tym swiecie ludzie ktorzy bezinteresownie decyduja sie udostepnic kilka cennych informacji na ten temat. chyba ze sie myle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj