Cyzyk

Handel zbożem

Polecane posty

Cyzyk    0

Tak jak w temacie wychodzę z zapytaniem czy handel zbożem jest opłacalny i czy można się na nim dorobić??

Proszę szczególnie o opinie osób zajmujących się handlem zbożem lub tych którzy mięli do czynienia z tym i mają pojęcie o opłacalności.

Z góry dzięki za pomoc B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

No w tym roku napewno wszystkie skupy zarobily i to mase pieniedzy.... niedaleko mnie skup zboza przed zniwami skupowali po 350 zl pszenzyto a teraz po ile jest? 700 a ludzie wozili sam im 10 ton oddalem bo nie zmiescilbym zboza ze zniw tego roku :D czyli na moich 10 tonach zarobili 3.5 tysiaca a mysle ze w tej hali byly setki Ton ;) wedlug mnie zeby zarobic na zbozu trzeba miec szczescie i wyczucie :D nie polecam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Wiem, że ten rok jest wyjątkowo dobry dla handlarzy zbożem ale jestem ciekawy jak na przełomie lat to się sprawdza, bo o ryzyku związanym z tego rodzaju działalnością to jestem pewny <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Pracowałem 4 lata w elewatorze zbożowym i bardzo wiele rozmawiałem z dostawcami. Jedno wiem, opłaca się kupować zboże na północy i sprzedawać go na mazowszu. Mam na myśli handel bezpośredni, bez magazynowania zboża w oczekiwaniu na lepszą cenę.

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

A mi właśnie chodzi bardziej o handel z magazynowaniem i czekaniem na lepsze ceny, czyli w myśl prostej zasady tanio kupić drogo sprzedać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Założyłem ten temat ponieważ dostaliśmy (właściwie ojciec) od znajomego taką propozycję i pomyślałem o zasięgnięciu opinii użytkowników forum <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A na czym polega konkretnie ta propozycja? Udostępnienie transportu czy magazynów? Czy może zawiązanie jakiejś spółki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tanio kupić drogo sprzedać.Pod warunkiem że zdrożeje.A jak stanieje no to co.Od 2004 dwa razy staniało i to sporo.Chodzi że w żniwa było po 600 a w listopadzie po 480.Na wiosnę nie wiele lepiej.

Znam przypadek że spółka kupiła tak zboże a później ledwo wyszli.

A po drugie skąd tyle kasy na zborze mieć.To są naprawdę duże pieniądze.Handlarze zarabiają teraz po 20-30 zł na tonie.Ale to młyny im płacą a oni rolnikowi.Na rzepaku to w tym roku zarobili i to porządnie.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Propozycja miała by polegać, że my udostępnili by magazyny i transport zboża a on pomógł by finansować zakup zboża itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jeśli się pytasz czy jest to opłacalne(opłacalne jest wszystko tylko nie każdy potrafi z tego wszystkiego zrobić pieniądze) i kombinujesz z kimś to znaczy że lepiej nie zaczynaj. Chyba że będziesz dostawał stałą dolę niezależnie od cen. Po pierwsze to masz takie coś jak wyszukiwarka. Tam bez problemu znajdziesz ceny zbóż z ostatnich kilku lat i zobaczysz czy jesteś na tyle hazardzistą żeby zamrozić na dwa lata dużo pieniędzy, czy przetrzymać zboże mimo że zapowiadają dobre plony i spadek cen? Wątpię w to. Po drugie pewnie nawet nie wiesz jak funkcjonuje rynek surowcowy na świecie i nie wiesz co to jest matif, wgt. Lepiej już te magazyny wynajmij a transport rób usługowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jak masz dobre umowy najczęściej na duże ilości (kilka tys. ton) i pewny zbyt przy tym. To można dostać nawet 10 zł lepszą cene niż rynkowa za 1q albo mieć znajomości. Napewno jest to opłaczalne. Ale to oczywiście trzeba założyć działalność gospodarczą. Bo jeśli tego nie zrobisz to US dobierze się napewno i wprowadzi podatek 90% za dochód z nieznanych źródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

O bardzo dużym ryzyku to wiem a o Matifie i WTG to oczywiście że wiem

Bo jeśli tego nie zrobisz to US dobierze się napewno i wprowadzi podatek 90% za dochód z nieznanych źródeł.

a o tym podatku to akurat nie wiedziałem ale i tak chyba z tego będą nici bo ojciec się do tego nie pali właśnie z powodu ogromnego ryzyka z jakim to się wiąże. Wszystko się okaże w najbliższej przyszłości <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tanio kupić drogo sprzedać.Pod warunkiem że zdrożeje.A jak stanieje no to co.Od 2004 dwa razy staniało i to sporo.Chodzi że w żniwa było po 600 a w listopadzie po 480.Na wiosnę nie wiele lepiej.

Znam przypadek że spółka kupiła tak zboże a później ledwo wyszli.

A po drugie skąd tyle kasy na zborze mieć.To są naprawdę duże pieniądze.Handlarze zarabiają teraz po 20-30 zł na tonie.Ale to młyny im płacą a oni rolnikowi.Na rzepaku to w tym roku zarobili i to porządnie.

Wtym roku do ryzyk dochodzi wypłacalność firm, dajesz 2 auta rzepaku, kasy nie ma i 100tyś paszło w p....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Taki podatek można zapłacić nawet jeśli niepotrafi sie udokumentować jakiegokolwiek dochodu. Np. praca za granicą na lewo. Ale raczej przy większych obrotach sie czepiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

@farmermf No tu masz rację, wielu jest takich co biorą i nie płacą i tyle ich było widać, a później oni się z ciebie śmieją a ty kombinujesz jak odrobić te straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

temat rzeka. niestety zboże jest tak niestabilne cenowo że nie da się tak naprawdę powiedziec czy handel nim sie opłaca czy nie. Chyba że jak pisali koledzy wczesniej masz kupe kasy i możesz sobie pozwolić na zamrożenie jej np 2 lata w oczekiwaniu na wyższe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Taką kasą nie dysponuję, na pewno to jest ryzyko ale jak się uda to się tak odbijesz że można by sobie pozwolić na późniejsze ryzykowanie bo miało by się zabezpieczenie. W tym interesie trzeba mieć chyba po prostu szczęście B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jak robisz wstecz to kliknij jeszcze raz wstecz a nie odświerz jak wyskoczy "czy odświeżyć sesje" bo się robią kolejne posty takie same.

 

 

Jakbyś kupił w zeszłym roku po żniwach albo jeszcze zeszłej zimy i trzymał do tej pory zboże to by się można ogłowić, ale kto mógł przewidzieć że taki rok będzie, choć po zeszłej zimie wnioski można by wyciągnąć i żniwach. jak jest przebitka 100%, czyli inwestujemy 100000 i zarabiamy 100000, czysty zysk. No tak prawie bo odsetki i podatek trzeba odliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

jest jedna prosta ale sprawdzona zasada w biznesie, można zarabiać na wszystkim tylko trzeba być w tej dziedzinie która się zajmujemy najlepszym, równie duże pieniądze można zbić na wożeniu szamb, jak i na posiadaniu młyna (daje tu przykłady nieco związane z rolnictwem) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy to jest tak, wchodząc w taki biznes to jest identyczna jak zakup akcji, obligacji i tu zadajemy sobie pytanie czy stać nas na taką stratę jaka może być w przypadku spadku cen.

 

Kupując akcje w ciągu tygodnia straciły one 10% wartości, dziś jestem 10% do przodu w ciągu pół roku.

 

Jak napisał któryś z poprzedników zarobić można na wszystkim, tylko trzeba być w tym najlepszym.

 

Patrzmy na Złe i Dobre strony biznesu (analiza Swot).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj