Zaloguj się, aby obserwować  
koks

Tur czy zgarniak.

Polecane posty

koks    40

Jaki jest lepszy sposób na usuwanie obornika w oborze wolnostanowiskowej. Tur czy moze zgarniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ładowacz czołowy - mniej awaryjny, prawdopodobnie nie musisz go kupować bo większość gospodarstw go ma, wady zużywa paliwo, potrzebuje operatora

Zgarniacz - bardziej awaryjny, zużywa energie, sporo kosztuje, w nie których modelach nie wymaga operatora.

Jeśli stawiasz dopiero oborę i chcesz ciąć koszty to wybierz ładowacz, to na pewno obniży koszt budynku. Jeśli masz już oborę i chcesz sobie zmniejszyć pracy wybierz zgarniak.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frycek    0

To zależy na co patrzeć. Pod względem kosztów to ciągnik z ładowaczem wyjdzie pewnie taniej. Jeśli patrząc na jakość usuwania to zgarniak. Mój znajomy ma delty i wogóle nie ściele. Wszystko jest usuwane do kanału a z tamtąd pompa do szamba. Super rozwiązanie bo nie ma problemu ze słomą i szambami na oborze z których jest dużo oparu a to nie jest dobre dla konstrukcji i dla bydła. Zgarniak jeździ ci powoli cały czas i nie musisz zima drzwi otwierać. Do tego prasa jeszcze uciska na gnojowni. Jak zrobisz raz a dobrze to nie będziesz musiał później przerabiać i dodatkowych kosztów ponosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Od października mamy zgarniacz hydrauliczny gnojowicy. Póki co jesteśmy zadowoleni. Cały czas jest czysto, wszystko jest sterowane przez komputer, a więc programujesz gdzie i kiedy ma jeździć! Bardzo wygodne rozwiązanie. Koszty energii są porównywalne z ciągnikiem z turem. Za 3 zgarniacze, jednostkę sterującą, pompą do mieszania i przelewania gnojowicy daliśmy razem ok 80 tysięcy zł. Dzięki zgarniaczom krowy są czyste, nie ma strasznych zapachów w oborze, a więc raczej na plus. Trzeba tylko pilnować, żeby kanał poprzeczny był w miarę opróżniony. W każdym bądź razie więcej plusów niż minusów, a co najważniejsze, nie tracisz czasu na wypychanie obornika i ścielenie, co jest rzeczą monotonną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@szatek jak długi masz ten zgarniak?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Ja mam wyciąg linowy i powiem wam że jeżeli jest miejsce na płytę za oborą to lepszy wyciąg a sąsiad zrobił tak że po prawej ma krowy i od nich wyciąg a z drugiej byki i od nich raz na jakiś czas bierze turem na tą płytę od krów tylko przewozi. Nie ma tam miejsca na drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Są 3 korytarze, ten przy stole paszowym ma 60m x 3,5m, a dwa korytarze przy stanowiskach mają po 40m x 2,4m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Ja wypycham Ciągnikiem i nie narzekam. W tej wersji jest duży plus ze za 80 tyś możesz kupić niezły ciągnik a wykorzystasz go w gospodarstwie a nie tylko w oborze a zgarniaki będę służyć tylko w oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Nie zawsze patrzy się na to co się opłaca. Jeśli możesz w jakiś sposób odciążyć codzienne obowiązki to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Ale czy ten zgarniak dobrze czyści w zimę, chodzi mi o to czy nic tam gdzie wyjeżdża z obornikiem nie zamarza i daje rade go wypchnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj