Zaloguj się, aby obserwować  
barek7341st

Zetor 7341 wolno podnosząca Pompa

Polecane posty

barek7341st    0

Mam dylemat od jakiegoś czasy w zetorku jeśli opuszczę podnośnik do końca to potem jeśli przesunę wajchę do góry dopiero po ok. 10s załapuje i powolutku podnosi.Jesli robie agregatem to jest bardzo denerwujące i wydłuża czas pracy, przy oraniu da sie znieść to podnoszenie bo do końca nie opuszczam ale i tak trzeba "przygazować" żeby zareagował, lecz katastrofą robi się obracanie niedośc ze jak troszke nie rowno stoi to niechce sie obrucic to jeszcze obraca się jak ślimak.

Więc prośił bym o podpowiedz co to moze byc? Mi i ojcu zdaje się ze to pompa olejowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

u mnie w 5340 też wolno ponosił bo zbyt mała ilości oleju była po dolaniu nie było problemu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

może gdzieś się przetarł kabel


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barek7341st    0

aral super-traktoral . kupilem go uzywanego i gościu takiego lał bo mu w serwisie taki zalecili on jest silnikowo-przekładniowo-jakiś tam ,on sie do wszystkiego nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

może jakiś oring się przerwał i idzie mało oleju na rozdzielacz, bo większość spływa z powrotem do skrzyni.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Dokładnie też takie objawy miałem w 6341 a więc bliźniaku 7341 :) ,wymieniłem olej i filtr (zetor był kupiony używany) bo myślałem że może zapchany i nic to nie dało, po wymianie pompy podnosi i obraca pług na wolnych obrotach jak ta lala. Koszt pompy coś ponad 800 zł. ;[

 

barek7341st - pierwsze słyszę o oleju silnikowo-przekładniowym, chyba raczej powinien być hydrauliczno-przekładniowy ;) Ja wlałem Agrol

 

edit.trochę mnie denerwuje to że w tych modelach nie da się pompy wyłączyć, jak pracuje w transporcie to nie potrzebnie pompa chodzi.

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barek7341st    0

jendrek- własnie ten olej jest silnikowo-przekładniowo-hydrauliczny.

leje go do skrzyni i do silnika.

przy pompie troche sie "poci", zdaje sie ze uszczelka ale to nic do tego niema bo to tylko plamka jest jak by olej byl wylany i potem nie wytarty

i jesli olej jest rozgrzany to nieraz przy skręcaniu tak cos jak by piszczało.

 

a jaki rocznik masz tego zetora jendrek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Ale podnośnik nie ma nic wspólnego ze skręcaniem, chyba miałeś na myśli olej z serwa jak skręcisz na max to słychać takie syczenie, ale to normalne.

Zetor jest rocznik 1999, mam go od 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

być może pompa, napisz ile ma mtg i jaką masz wydajność pompy może się rozdzielacz przytkał jak długo olej nie był wymieniany a napisz czy popzedni i wy używacie hydrauliki bo jak podpięliście do maszyny z innym olejem t soryy ale będzie po pompie gdyż ten olej jest nie mieszalny z innymi i coś sie z niego wytrąca i on kończy pompe jak kupowałem swojego to dieler mi mówił jak będzie latał w używanej przyczepiw albo w czymś to wymiana węzy albo solidne przepłukanie hydrauliki, sąsiad tak załatwił wzmacniacz momentu i półbiegi w john deree z 2003r poszło cos na części i olej ponad 10tyś, także niestety nowoczesność ma swoje minusy trzeba sprawdzać wszystko na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm w tym modelu to pompa jest przy silniku nie ma z nią problemu żeby ja wyciągnąć i zawieść do zakładu hydraulicznego to ją sprawdza. W moim 7211 siedzi w moście i też muszę się za nią wziąść tylko u mnie jak popracuje troszkę to już wolno wszystko chodzi bo się rozgrzeje olej. I albo zrobie szlif dekielka + uszczelki albo kupie nową ale nie wiem jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

weź luknij czy nie przybywa ci oleju w silniku jak tak to poszła pompa jej uszczelnienia jeżeli ona to proponuje wymień sobie na nową za regeneracje się nie bierz nie opyla się mi też siadła w widłaku rak za regenerowaną chciał 350 a nową kupiłem za 500zł. jeżeli masz 40l proponuje poszukaj 50l ja taką mam i podnośnik od razu ciągnie w górę. jeżeli pompa ok to może być że rozdzielacz zrobił pagit ale on to pewnie ponad 2tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj